Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Wonder Woman (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Tgk_63b-Mrw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.imdb.com/title/tt0451279/

#2
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 06.07.2005
Frumoasa, frumoasa, dar actrita mai pipernicita nici ca puteau sa gaseasca. Diana parca era amazoana...

[ http://cdfsims.info/invictus/application/assets/images/characters/GalGadotWonderWomanWorkoutPhotos.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vimann, 23 July 2016 - 23:54.


#3
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View PostSerbius, on 24 iulie 2016 - 08:27, said:

De ce nu fac si romanii filme din astea?

Trecând peste faptul că filmul este unul comercial, adică nimic care să te dea pe spate. Totuși, ca răspuns la întrebare... De ce nu investește ăla de la FCSB la fel ca ăia de la Real Madrid?

#4
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostSerbius, on 24 iulie 2016 - 08:27, said:

De ce nu fac si romanii filme din astea?

Doua motive ti le pot zice.

1. Nu sunt bani, e nevoie de sute de milioane de dolari pentru asa ceva.
2. Nu avem actori care sa stie sa joace in filme de genul asta, nu avem tehnologia necesara pentru un astfel de film ( de la camere, stiinta tehnicii de filmare si CGI ).

Filmele romanesti sunt un fel de teatru, nu sunt facute ca sa fie atractive, camera nu se misca printre actori, imagine statica.

Arata-mi un film romanesc, serial sau orice altceva, filmat asa, cu miscarea camerei printre actori, in timpul actiunii.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B66feInucFY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tiestodj20, 24 July 2016 - 11:50.


#5
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Din ce am vazut eu ca fiind realizat de CastelFilm sau Mediapro... slabut. Zi un film produs de astia, care are CGI bun.

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,462
  • Înscris: 30.10.2003
Coreenii si japonezii au piata unde pot sa-si scoata banii, 50 milioane locuitori minim.
In Romania la 20 milioane din care majoritatea pirateaza, mergi sigur pe pierderi.

#7
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
De ce nu fac romanii?!Pentru ca nu pot.
Iti recunosc un film romanesc doar daca imi arati o scena de actiune.Nu imi trebuie nici macar sonor.
Si nu pot pentru ca nu au bani.
Actori avem, mai buni ca ai lor.Dar nu avem actori pt filme de actiune.Poate daca mai avea Piersic vreo 20-30 ani Posted Image

#8
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016

View Postvimann, on 23 iulie 2016 - 23:50, said:

Frumoasa, frumoasa, dar actrita mai pipernicita nici ca puteau sa gaseasca. Diana parca era amazoana...

[ http://cdfsims.info/invictus/application/assets/images/characters/GalGadotWonderWomanWorkoutPhotos.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

mda,  e frumusica, dar mai bine ramanea la jucat in Fast and Furios si alte filme cu masini.

Nu are fizic de Wonder Women (nu are nici acei ochi albastri), nici nu e expresiva,  iar in scenele cand lupta ea  in filmul Batman V Superman,  parca zici ca era o figurina CGI.
Pacat, si totusi povestea din trailer pare asa de interesanta....cred ca totusi o sa ma duc, desi mi-e tare frica ca Chris Pine o sa strice filmul.




View PostSerbius, on 24 iulie 2016 - 11:57, said:

1. Sunt si filme cu supereroi cu buget redus, japonezii, coreenii, indienii si multi altii au facut o gramada de filme din astea, dintre care unele au fost foarte populare in tarile respective.
Iti trebuie totusi  un regizor  cu creier  si un scenarist  cu mult umor daca vrei sa faci ceva gen Deadpool.  Iar Romania duce lipsa de regizori buni.  

Quote

2. Avem actori care i-ar rusina pe multi de la Hollywood.
Da, asa e, actori buni care i-ar rusina pe multi actori de generatie tanara de la Hollywood, dar care sunt cu un picior in groapa si moartea le cam bate la usa.  Ori publicul cinefil nu mai vrea mosi in roluri principale pe marile ecrane.

Quote

avem si tehnologia necesara - studiorile Mediapro si Castelfilm de pilda au realizat filme de actiune si aventura pline de efecte speciale si cu CGI realizate chiar de romani - finantarea insa a venit tot timpul de afara
Pai si nu e bine ca macar   romanii contribuie tehnic ?   Decat sa ne chinuim atata cu actori, locuri de filmare, salarii,   ca si asa nu mai avem oameni, mai bine facem strict animatii cu grafica realista ca in trailerele de la Blizzard. Sunt mai putin costisitoare.

Edited by Zeratulx, 25 July 2016 - 18:21.


#9
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016

View PostSerbius, on 24 iulie 2016 - 08:27, said:

De ce nu fac si romanii filme din astea?
Pentru ca  actualimente  ne place mai mult sa ne uitam la  seriale gen  Las Fierbinti , la  sketch-uri ieftine  cu Bendeac si filme despre pitzipoance ca asta aparut recent:
http://www.imdb.com/title/tt4707756/

Asta se cere, asta se produce!  

Wonder Woman in varianta romaneasca:   Posted Image  Posted Image  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VCsYFZfsIJ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Zeratulx, 25 July 2016 - 18:26.


#10
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016
Trebuie sa recunosc un lucru: chiar daca am o slabiciune pentru supereroinele costumate in latex,    dpdv  fizic,  Gal Gadot in rolul lui  Wonder Woman arata de 10 ori mai bine decat   Scarlett Johansson care o joaca pe Black Widow in filmele Marvel.


Ce ma deranjeaza la Gal Gadot  e ca este  prea bimbo  , se incrunta cam fals si   are moaca aia dragalasa de-ti vine sa o pupi si sa o inviti la un suc (cand in realitate, Wonder Women cea autentica avea un fizic care te intimida ca barbat si mai tot timpul era   pusa sa imparta pumni)  fata de Scarlett Johansson care e mai serioasa si sobra.

Edited by Zeratulx, 30 July 2016 - 23:34.


#11
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016
Nah asta amazoanca
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tPJucQWcJxk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Posted Image[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5HUlW21v1fQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
elTropicoPresidente

elTropicoPresidente

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 02.11.2016
Nu prea ma impresioneaza trailerele, nici actrita in sine.

#14
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Slaba rau,cu manutele si piciorusele alea numai a wonder woman nu arata.....

Edited by I2O, 04 November 2016 - 10:50.


#15
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 06.07.2005
Stai asa ca ce am pus eu in poza e cu ea intrat in forma pentru rol, in viata de zi cu zi e mumie.
Filmul e facut pentru omul de rand care ramane traumatizat daca vede o femeie cat de cat puternica.
Eh, Lucy Lawless mai tanara cu vreo 20 de ani era tocmai buna pentru rol. Chiar a interpretat vocea lui Wonder Woman in cateva animatii.

#16
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postvimann, on 04 noiembrie 2016 - 11:11, said:

Stai asa ca ce am pus eu in poza e cu ea intrat in forma pentru rol, in viata de zi cu zi e mumie.
Filmul e facut pentru omul de rand care ramane traumatizat daca vede o femeie cat de cat puternica.
Eh, Lucy Lawless mai tanara cu vreo 20 de ani era tocmai buna pentru rol. Chiar a interpretat vocea lui Wonder Woman in cateva animatii.
Si ca fizic si ca frumusete eu as fi ales-o pe Gina Carano (nu poate spune nimeni ca gina carano e urata),cu toate ca nu are un super joc actoricesc...dar cu ceva rabdare si ambitie cred ca ar fi iesit filmul.

#17
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
In unele comics e intr-adevar mai fibrata wonder woman, insa personajul e puternic datorita magiei, nu pentru ca ar trage la sala.

In schimb wonder woman trebuie sa fie impunatoare si intimidanta, sa inspire demnitate, fiind un semi-zeu printesa amazoniana. Gal Gadot indeplineste perfect rolul asta.

Gina Carano nu e nici mai frumoasa si nici mai talentata, iar asta nu e film de lupte MMA. Are si 1.73 inaltime, pe cand in comics wonder woman are 1.82

Dar asta e o discutie sterila deoarece, indiferent cine ar fi jucat rolul, lumea tot ar fi fost nemultumita.

#18
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Pai ca sa fie impunatoare si intimidanta trebuie sa aiba o aliura corespunzatoare,nu numai inaltime.
Spune-mi mie cum sunt intruchipati zeii pe statuile din antichitate?Persoane robuste cu o musculatura bine definita...nu palugi slabe de 2m.
Nu poti sa spui ca e mai urata ca ea...talent mare nu prea am vazut la gal gadot...pentru ca nu a avut roluri principale,deci e discutabila chestia cu talentul actoricesc.

Edited by I2O, 04 November 2016 - 12:32.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate