Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Problema PFA (radiata in acest moment) si datorii la ANAF

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
IDriver

IDriver

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.11.2015
Deci @Smiley sau alt expert in probleme cu ANAF ?

#20
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
In probleme cu ANAF, doar ei sunt experti.
Si de obicei se platesc sumele datorate.

Deci, plateste daca vrei sa scapi. Altfel va fi nasol.

Eu cu ANAF am avut meciuri la greu. Is numai incompetente acolo, n-ai cu cine discuta logic. Tot din 2007 avut PFA, impozit la venit real. Inchis in 2014, dupa ce mi-au venit vreo 8000 ron de plata ca asa vrea muschiu` lor. Din aia 8000, am umblat vreo luna pe la casa de pensii si mi-au anulat 5000. Da` 3000 tot i-am platit, ca altfel nu-mi deblocau conturile. Dupa ce am inchis, cu plata datoriilor la zi....cam la 2 ani, asa, tot mai vine cate o recalculare de 2-3-400 ron.....imi blocheaza conturile, umblu 2 sapt sa le deblochez....si tot asa....

LE. A, din "analele" meciurilor cu ANAF, la depunerea declaratiei cu 0 la venit si 0 la profit(eram angajat, deci nu mai produceam): Eu nu va primesc declaratia de venit !!! Ca sa o depuneti, faceti de mana o declaratie pe proprie raspundere in care explicati DE CE NU ATI AVUT VENIT !!!

Declaratia mea, de mana : " Subsemnatul, declar ca nu am obtinut venituri pe PFA pentru ca mi-a fost lene".

Edited by florinel, 27 July 2016 - 19:55.


#21
IDriver

IDriver

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.11.2015

View Postflorinel, on 27 iulie 2016 - 19:51, said:

In probleme cu ANAF, doar ei sunt experti.
Si de obicei se platesc sumele datorate.

Deci, plateste daca vrei sa scapi. Altfel va fi nasol.

Eu cu ANAF am avut meciuri la greu. Is numai incompetente acolo, n-ai cu cine discuta logic. Tot din 2007 avut PFA, impozit la venit real. Inchis in 2014, dupa ce mi-au venit vreo 8000 ron de plata ca asa vrea muschiu` lor. Din aia 8000, am umblat vreo luna pe la casa de pensii si mi-au anulat 5000. Da` 3000 tot i-am platit, ca altfel nu-mi deblocau conturile. Dupa ce am inchis, cu plata datoriilor la zi....cam la 2 ani, asa, tot mai vine cate o recalculare de 2-3-400 ron.....imi blocheaza conturile, umblu 2 sapt sa le deblochez....si tot asa....

LE. A, din "analele" meciurilor cu ANAF, la depunerea declaratiei cu 0 la venit si 0 la profit(eram angajat, deci nu mai produceam): Eu nu va primesc declaratia de venit !!! Ca sa o depuneti, faceti de mana o declaratie pe proprie raspundere in care explicati DE CE NU ATI AVUT VENIT !!!

Declaratia mea, de mana : " Subsemnatul, declar ca nu am obtinut venituri pe PFA pentru ca mi-a fost lene".

@florinel pai si in cazul meu au spus ca din cei 40000 ron imi sterg 30000 ron si mai raman cu 10000 ron, sau cel putin asa mi-a spus cea care am imputernicito legal sa ma reprezinte in problema asta. Deci ce sa cred pana la urma, este vorba de ANAF sectorul 2 strada Avrig. Tu unde ai avut problema asta ?

Iar eu chiar nu am functionat deloc niciodata nici macar 1 secunda. Nu numai ca am declaratie pe proprie raspundere dar am si de la primarie precum ca nu am functionat, scrie clar negru pe alba vreti sa va arat hartia ? Deci alte pareri va rog ???

Edited by IDriver, 30 July 2016 - 09:38.


#22
IDriver

IDriver

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.11.2015
PS: am revenit la subiect!

PROBLEMA REZOLVATA in final cu cei de la ANAF. Am prezentat dovezile la cei de la ANAF, am fost intro audienta la un SEF al ANAF directia generala din CA Roseti, au dat un telefon la primarie sa confirme documentul prezentat de mine, am prezentat si radierea PFA-ului, le-am spus ca NU am functionat niciodata si ca nu vreau sa mai am aceasta problema pe numele meu, au inteles acest lucru si am intrat in anul 2017 cu totul pe 0. Va multumesc tuturor pentru sfaturi, deci problema a fost rezolvata pe cale amiabila in final.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate