Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Jack Reacher : Never Go Back (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 12.07.2008

View Postmarius87ism, on 24 iulie 2016 - 08:35, said:

Ar fi interesanta parerea lui in ceea ce ma priveste.

Am in minte cativa insa, dupa parerea mea au o problema de imagine: The rock Johnson si Chaning Tatum sau Vin Diesel.
Mark Whalberg ar fi castigatorul meu.
Hehe ! MW ii mai scurt si decât Angus Young ! :)

. Nu pot da link acum, însă rețeta succesului cinematografic este, din experienta mea vizuală, 70% cum arăți, 20% cum sună vocea  si doar 10 % e subiectul filmului !  Ba chiar ma mult la voce ! Exemplu ? Mick Jagger ?!  Cine ascultă textele Rolling Stones ?!?
Ăsta e aportul lui Tom Cruise. Uitați vă la documentarul despre Back to the future pe Netflixul ! Câți știți că Michael. J Fox nu a fost prima alegere pt McFly ?!?

#20
kvlboy

kvlboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 26.05.2016

View Postlristea25, on 22 iulie 2016 - 22:29, said:

Casca ochii bine , fetita mica kvlboy....
Sper sa fie  un film bun.Excelent chiar.Mai multe se pot spune dupa premiera in Octombrie
Despre al doilea film 2012 (primul din serie - probabil...) gasesti comentarii cateva pagini mai incolo.
Atatea posturi s-au adunat ! Ce sa fac sa iti cer tie voie ? Imi plac filmele si astept cu nerabdare sa apara ceva nou , interesant...ca sa vezi ? trebuie sa cer voie la fetitza kvlboy ?
Culcat!

#21
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Un film excelent sa treaca seara mai repede si sa mergi la culcare.
Sa stiti ca mi-am dat seama ca cireasa de pe tortul unui film (de genul asta)il face nenea ala rau. Aici nenea ala rau a fost de umplutura.
Fata a jucat bine. Probabil o sa o mai vedem in alte filme.

#22
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 12.07.2008
O poți vedea în seria Avengers !


#23
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Nu mah, aia blonda "pustoaica".
Aia din Avengers sorry, ca si actrita, e de umplutura. Dar cine stie, s-au mai vazut cazuri cand actorii si-au imbunatatit prestatiile si au luat pana la urma Oscar.

#24
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,917
  • Înscris: 11.07.2016

View Postbuntzi, on 24 iulie 2016 - 11:31, said:

Din nefericire, nici măcar nu am știut că există film până nu am început să caut cărțile și toate linkurile mă duceau către film și referințe la film.
Uite încă o chestie, din primul film: 5 inși se iau de Reacher în bar, când i-au făcut faza cu gagica. Acuma sincer, ce e în neregulă? Ăla care a vorbit primul era cu jumate de cap mai înalt decât "reacher" și cel puțin la fel de solid...

Nu mai sunt la curent cu actorii de la Hollywood, așa că nu știu pe cine să recomand. Unul înalt, că solid se poate face. Poate Tatum, sau unul din frații Hemsworth, ideea e să fie credibil de aproape spre 2 metri, nu cu 30% mai scund...

Meanwhile, in the Jack Reacher universe:

"Rule one, be on your feet and ready.
Rule two, show them what they're messing with.
Reacher stood up, slow and easy. Six-five, two-fifty, calm eyes, hands held loose by his sides. "

Acuma, conform filmului, ăla ar fi trebuit să fie impresionat și să-și dea seama că ceva e în neregulă...De ce anume era ăla să fie impresionat? De unul de talia lui tom cruise? Pwwla mea, până și avocata e mai înaltă ca el! (1.74 față de 1.70!! vedeți pe paginile imdb) Posted Image
Acuma să revenim la decizia lui tom cruise. Bun, a cumpărat de la Lee Child drepturile de ecranizare pentru seria cu Reacher. Mișcare interesantă, că potențial este. Sau mă rog, ERA. Acum răul e deja făcut. Cum ziceam, nu îmi pare rău că tom cruise a făcut un film prost (mi se rupe în șaișpe), îmi pare rău că era foarte simplu să facă un film bun (sau mai multe chiar) dacă își lăsa ego-ul să se odihnească și distribuia un actor potrivit rolului. Iar dacă făcea asta, poate nici nu masacra atâta textul ca să se potrivească cu dimensiunile.
Mno, oricum dezbaterea nu ajută la mare lucru, nimeni n-o să mai poată face filmele respective în următorii 50 de ani sau cât dracu' o trebui să treacă.

Din fericire, se va face un serial:
https://www.imdb.com...ref_=fn_al_tt_2
In calitate de fan care a citit toate cartile aparute in romana si 3 carti in lb engleza, abia astept sa apara pe ecrane acest serial.
Si de data asta, actorul principal e mai potrivit dpdv fizic cu personajul lui Child.

Edited by Malus_Dacus, 30 April 2021 - 21:16.


#25
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 01.04.2021
Tom Cruise este foarte bun ...

#26
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 02.09.2015
Tom Cruise e bun la ce vrea sa fie el bun...
Dar strict ptr Jack Reacher...e cam mic..cu vreo 30 cm si vreo 40 kg....

#27
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
Bine zis..never go back Posted Image)) Tom Cruise are o gramada de filme bune, dar asta e la polul opus...

Putea sa fi avut 2m si 130 kg, filmul tot prost a iesit, cu niste dialoguri si fir narativ penibile....

Edited by Dizlpower, 13 August 2021 - 19:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate