Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

mersul cu autocarul

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Ar trebuie sa nu li se permita accesul...

#20
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 colombo2003, on 21 iulie 2016 - 12:11, said:

Ar trebuie sa nu li se permita accesul...


Intr-un univers paralel probabil ca nu li se permite. Iar blueair are 5cm de spatiu pentru picioare in plus....

#21
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
acum vreo 15 ani a fost ultima mea cursa cu un autocar si de atunci am jurat ca niciodata nu mai merg mai mult de 4 ore intr-un autocar. Doream sa vizitez Italia pe vremea respectiva iar cum preturile la avion nu erau foarte accesibile am ales varianta Atlassib pe ruta Bucuresti - Fiorentina. Cam 26-30 de ore mers in autocar, cu miros de tuica, salam, picioare, transpiratie, picioare umflate ca de Elefant, terminat de oboseala pentru ca nu poti dormi mai ales cand ai niste copii mici in fata ta care plangeau la fiecare 30 de Minute.

A fost cea mai groaznica calatorie din viata mea, iar la intorcere am preferat sa pun toti banii care mai aveam sa imi iau un bilet de avion.

#22
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 business11, on 21 iulie 2016 - 12:23, said:

A fost cea mai groaznica calatorie din viata mea, iar la intorcere am preferat sa pun toti banii care mai aveam sa imi iau un bilet de avion.

De carte de gramatica nu ti-au mai ajuns. Pacat.

#23
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Eu merg destul de mult cu autocarul in circuite - noaptea dorm la hotel si e mai ok.
Insa n-as merge cu Atlassib sau echivalentele - chit ca ajungi direct la destinatie se simte diferenta. Am avut ceav intersectii cu autocarele de la ei pe drumuri, si sigur nu as merge cu ei vreodata - doar cand am vazut ce exemplare coboara din masina....

#24
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Trenul f.t.w.   :peacefingers:

#25
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

 djl, on 21 iulie 2016 - 19:32, said:

Trenul f.t.w.   Posted Image

Aici ajungem sa-i dam dreptate  ministrului  ala pe care-l criticam: trenul chiar e un  lux fata de autocar. Bine, poate  nu trenurile de la noi.

Edited by ipopovici11, 21 July 2016 - 19:59.


#26
marrrius

marrrius

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 22.06.2016
am mers ani de zile bucuresti-sunny beach, se ajunge rapid

dar am luat una dintre cele mai proaste decizii din viata mea cand a fost sa merg in turcia

am zis hai asa ca am mai mers cu autocarul
a fost horror

pana in marmaris am facut 25 de ore, numai opririle ne-au mancat o treime din timp si mersul cu 90 la ora m-a omorat

nu mai puteam de disperare ca nu puteam sa ma odihnesc in pozitia aia, iar baba de langa mine vomita din 2 in 2 ore pentru ca avea rau de masina
si stia ca are si nu si-a luat medicamente cu ea

n-am mai pomenit asa ceva in viata mea

am facut si pasaport degeaba, ca am zis ca e mai frumos la turci, si am gasit o apa infecta de golf, statuta fara valuri si poluata constant de barci mici mari si de croaziera
autocarul si apa mi-au stricat tot concediul

#27
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,946
  • Înscris: 03.08.2008

 luchianv, on 21 iulie 2016 - 10:24, said:

1. doua perne mici
2. o saltea de munte pe care sper sa o pot intinde pe timp de noapte pe culoarul autocarului poate poate reusesc sa ma odihnesc, fara sa deranjez ceilalti calatori


cum iti inchipui ca o sa poti dormi pe culoar ? Te i gandit mult la varianta asta ? Si ai mai precizat si ca nu vrei sa ii deranjezi pe altii.

si cu doua perne ce faci ?

#28
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 yonut_a, on 22 iulie 2016 - 08:53, said:

si cu doua perne ce faci ?

Una pentru hemoroizi...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate