Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Emigrare ilegala in statele unite

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
88 replies to this topic

#19
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,822
  • Înscris: 26.01.2010

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 19:44, said:

Nu este  atat de  simplu  sa aplic  pentru  green card atata  timp cat inca ma aflu sub  interdictie. Doi la mana , parintii ei  nu accepta  asta. Ca ea sa se casatoreasca in Romania. O  vor numai in America. Iar eu ca sa fiu cu ea  trebuie sa merg in SUA.


Ba e foarte simplu , daca parintii au bani si te vor , gaseau alte solutii ca sa isi faca fata fericita nu iti puneau viata in pericol.
Daca fata te vrea serios , putea sa se marite cu tine in Ro si cand ajungeai in SUA trageati o petrecere de povesti sa le luati fata americanilor ca asta ar fi singurul motiv pentru care parintii tin neaparat sa-si marite fata in sua si nu in Ro.

Sa zicem ca vii ilegal aici, cum cred parintii bogatasi ca te poti casatori cu fata lor fara acte ?
Bine , asta daca nu mori in desert ,te omoara la granita sau te opresc la granita si te baga la puscarie :D

Cum spuneam , nu are logica , mai lucreaza la povestea ta.
Daca e reala , te sfatuiesc sa ii dai papucii fetei pentru ca te duce cu zaharelul iar parintii ei sunt extrem de bolnavi daca sunt de acord cu planul asta si ar trebui spitalizati nu lasati sa zburde in libertate .

#20
andutza15

andutza15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.09.2014
de ce tot il suspectati de minciuna? are blog de cativa ani!
cam mult timp pt a astepta sa scrie aici ca sa va minta=)))

da e bine ca a scris
omul e f indragostit si e pe cale sa faca o prostie f mare
poate ii bagati mintile in cap
dupa atatea milioane de mesaje inutile macar o viata sa salveze si forumul asta:)

Edited by andutza15, 20 July 2016 - 20:08.


#21
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postandutza15, on 20 iulie 2016 - 20:06, said:

de ce tot il suspectati de minciuna? are blog de cativa ani!
cam mult timp pt a astepta sa scrie aici ca sa va minta=)))

da e bine ca a scris
omul e f indragostit si e pe cale sa faca o prostie f mare
poate ii bagati mintile in cap

Cam ce dovada ai ca e autorul blogului?

Edited by Jammalan-the-Prophet, 20 July 2016 - 20:12.


#22
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 19:46, said:

Nu am  bani. Ei  au bani.

Am inteles, va casatoriti si traiti in Romania, care e problema?

#23
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Troleala ieftina, reclama la blog....

#24
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016

View Postandutza15, on 20 iulie 2016 - 20:06, said:

de ce tot il suspectati de minciuna? are blog de cativa ani!
cam mult timp pt a astepta sa scrie aici ca sa va minta=)))

da e bine ca a scris
omul e f indragostit si e pe cale sa faca o prostie f mare
poate ii bagati mintile in cap


Da , e  foarte  reala povestea . Si  nu mai  bagati  pe  parinti la  mijloc  pentru  ca  odata ce m-au luat  de  atatea ori  in SUA pe  banii lor.  Nu  vad  logica  sa  faca  scrisoare  la USCIS  ca sa imi dea afara. Daca nu  vroiau sa  fiu  cu ea  nu accepta nici  chestia asta nebuneasca .

Oricum , nu  cred ca  fac  eu asta. Mai  repede cred  ca dau  uitarii pe  tipa decat sa  stau prin puscarii.  Mai  bine 5  ani  de  interdictie  decat 10 in  puscarie in SUA.  Si  nu  stiu ce nu se  intelege ca  tipa  este  sub  papucul  parintilor  si  ea danseaza  dupa cum spun ei. Daca ei  spun ca nu ne  casatorim in Ro.,atunci nu si pace.  Si eu trebuie sa  dansez  si  dupa  cum  vor ei.  Credeti  ca eu nu am  vrut sa ne  cast. in Ro?  

Si ea  daca pleaca de la parinti. Eu ce ii ofer ?  Decat sa o aduc aici si murim amandoi de foame , mai  bine  ne  vedem fiecare de drumul sau.  Si  nu mai  generalizati  cu  acuzatii ca sunt pe  interes. Nu sunt pe interes.  O  iubesc  pe fata lor , nu banii lor. Si nu e extras din roman . Cine crede bine . Nu  trebuie sa dau nota  explicativa. Eu doar am  cerut o  parere .  Ce sa fac ?  Merita ? Nu sa ma  criticati.Carcotasii si isi vada  de lungul nasului.



#25
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,661
  • Înscris: 21.06.2016
Roman siropos de proasta calitate.
1. orice om normal (parinte) ar prefere de un milion de ori varianta casatoriei intr-o tara din vest (inclusiv Romania sau oricare alta, atta vreme cit casatoria nu costa mai nimic si tu ai acces la UE) decit sa-si treaca ginerele prin mexic, treaba serioas penala pentru toata lumea implicata si foarte periculoasa inclusiv pentru viata ginerelui.
2. orice tinar normal s-ar fi casatorit cum vrea el nu cum vor parintii. Cel putin in ziua de azi.

Oamenii bogati au o viata buna si au motive sa si-o traiasca, nu iau riscuri d-astea aiurea. Cine naiba ar pune in pericol viata unui om pe care il vrea in familie si libertatea familiei?
Mai ales ca problema cu ilegalitatea nu se termina aici, te urmareste posibil toata viata. Ca ilegal nu poti sa faci nimic ion SUA in afara de munca necalificata, si nici nu e simplu de convertit la legalitate.

View Postandutza15, on 20 iulie 2016 - 20:06, said:

de ce tot il suspectati de minciuna? are blog de cativa ani!


Pentru ca noi sintem mult mai destepti ca tine?

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 20:21, said:

Si ea  daca pleaca de la parinti. Eu ce ii ofer ?  Decat sa o aduc aici si murim amandoi de foame ,

Mult mai rau mori de foame ca ilegal in SUA!
Un scenariu prost. Trebuia sa il gindesi mai bine.

Edited by vrajitoruldinoz, 20 July 2016 - 20:24.


#26
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Scenariul seamana cu Some Kind of Beautiful. E in rotatie pe HBO si probabil de acolo s-a inspirat.

#27
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016

View Postvrajitoruldinoz, on 20 iulie 2016 - 20:26, said:

Roman siropos de proasta calitate.
1. orice om normal (parinte) ar prefere de un milion de ori varianta casatoriei intr-o tara din vest (inclusiv Romania sau oricare alta, atta vreme cit casatoria nu costa mai nimic si tu ai acces la UE) decit sa-si treaca ginerele prin mexic, treaba serioas penala pentru toata lumea implicata si foarte periculoasa inclusiv pentru viata ginerelui.
2. orice tinar normal s-ar fi casatorit cum vrea el nu cum vor parintii. Cel putin in ziua de azi.

Oamenii bogati au o viata buna si au motive sa si-o traiasca, nu iau riscuri d-astea aiurea. Cine naiba ar pune in pericol viata unui om pe care il vrea in familie si libertatea familiei?
Mai ales ca problema cu ilegalitatea nu se termina aici, te urmareste posibil toata viata. Ca ilegal nu poti sa faci nimic ion SUA in afara de munca necalificata, si nici nu e simplu de convertit la legalitate.




Pentru ca noi sintem mult mai destepti ca tine?



Mult mai rau mori de foame ca ilegal in SUA!
Un scenariu prost. Trebuia sa il gindesi mai bine.

Nu  manca  si tu  ...sa  nu mai zic ce. Adica ei  cu  afacere  prin nu stiu cate  state  in SUA si eu merg sa muncesc?  Hai ,ca esti tare.  Am  putea  trai  fericiti  pana la   adanci  batraneti. Asta  daca as  reusii sa ajung.

#28
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 20:21, said:

Eu ce ii ofer ?  Decat sa o aduc aici si murim amandoi de foame , mai  bine  ne  vedem fiecare de drumul sau.  Si  nu mai  generalizati  cu  acuzatii ca sunt pe  interes. Nu sunt pe interes.

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 20:31, said:

Nu  manca  si tu  ...sa  nu mai zic ce. Adica ei  cu  afacere  prin nu stiu cate  state  in SUA si eu merg sa muncesc? Hai ,ca esti tare.  Am  putea  trai  fericiti  pana la   adanci  batraneti. Asta  daca as  reusii sa ajung.

Posted Image Posted Image


Iesi din caracter.Vezi ca nu mai corespunzi scenariului.

Daca mai continui sa aberezi mult p-aici o sa o dai si mai rau in bara.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 20 July 2016 - 20:34.


#29
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 20:21, said:

Si ea  daca pleaca de la parinti. Eu ce ii ofer ?  Decat sa o aduc aici si murim amandoi de foame , mai  bine  ne  vedem fiecare de drumul sau.  

Atunci las-o p-aia cu dragostea, ca nu tine.
Daca a mea vrea sa mergem in Tanzania, maine am plecat.
Ori vrei dragoste, ori banii lor.

Ilegal in State e mai rau decat sarac in Romania.

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 20:31, said:

Nu  manca  si tu  ...sa  nu mai zic ce. Adica ei  cu  afacere  prin nu stiu cate  state  in SUA si eu merg sa muncesc?  Hai ,ca esti tare.  Am  putea  trai  fericiti  pana la   adanci  batraneti. Asta  daca as  reusii sa ajung.

There you go.

Cauta vreo baba care poate-o pacalesti.
Se zice "granny" in americana

#30
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016
Mai  usor  fratilor  cu  cumentariile  rautacioase  ca nu  atacati pe nimeni. Ca  seamana cu  nu  stiu ce film , ca seamana cu  dracu , cu lacu.  Daca va  frustreaza  atunci  stati pe  fundul vostru .  Unii nu  reusesc  in 50 ani de  viata ce am  reusit eu in 25. Stiu ca  frustreaza ,dar na... Am  intrebat doar. Nu am  omorat pe nimeni.

#31
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 20:36, said:

Unii nu  reusesc  in 50 ani de  viata ce am  reusit eu in 25. Stiu ca  frustreaza ,dar na... Am  intrebat doar. Nu am  omorat pe nimeni.

Pai se pare ca p-astia nu ai reusit sa-i "faci"
De ce te lauzi?

#32
cumatrul007

cumatrul007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 17.06.2016

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 19:14, said:

desert secetos

:yawn: Si marmota invelea ciocolata in staniol.
Parintii gagicii tale te-au dat in gat la uscis, nu-ti vor binele in nici un caz.

#33
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,822
  • Înscris: 26.01.2010

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 20:31, said:

Nu  manca  si tu  ...sa  nu mai zic ce. Adica ei  cu  afacere  prin nu stiu cate  state  in SUA si eu merg sa muncesc?  Hai ,ca esti tare.  Am  putea  trai  fericiti  pana la   adanci  batraneti. Asta  daca as  reusii sa ajung.

Ea a venit de 2-3 ori in tara , tu ai fost de 3 ori in SUA si niciunul nu s-a gandit ca cea mai simpla solutie era sa aplicati pentru K1 imediat dupa ce a plecat ea prima data ?

Daca au afacere in sua nu-si permit sa fie asociati cu un ilegal , pricepi ?
Eu nu vreau sa fiu prinsa cu un ilegal si nu am nici o afacere plus ca ti-am mai spus , daca ajungi aici ilegal NU te poti casatori cu fata so what's the point coming here ?

Nu face nimeni misto de tine si nu e nimeni frustrat aici , incercam sa-ti aratam ca povestea ta are multe lipsuri.

#34
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Ce ai reusit in 25 de ani?

Sa te alegi cu o interdictie de state?
Sa nu poti , conform spuselor tale sa iti intretii prietena /logodnica ( si murim amandoi de foame)
Sa te plimbi pe banii altora?

=))))))

#35
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016

View PostTsunnnami, on 20 iulie 2016 - 20:36, said:



Atunci las-o p-aia cu dragostea, ca nu tine.
Daca a mea vrea sa mergem in Tanzania, maine am plecat.
Ori vrei dragoste, ori banii lor.

Ilegal in State e mai rau decat sarac in Romania.



There you go.

Cauta vreo baba care poate-o pacalesti.
Se zice "granny" in americana

Si  daca  stai  ascuns  incat sa nu te  gaseasca niciodata ? In america ma refer. Banii sunt  asigurati ,  casa da , masa da ,  masina da ... De ce as avea nevoie  ?  A , asigurare medicala. Eu as merge  cu  motivul  ca imi asigura  tot.  Dar na... cam  riscant.

#36
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 20:36, said:

Unii nu  reusesc  in 50 ani de  viata ce am  reusit eu in 25.

Pai, asta nu ne-ai spus de la inceput.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate