Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Microsoft Basic Optical Mouse

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
sneaker

sneaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 04.04.2004
Abia ce m-am întors de la cumpărături, unde cum-necum, am "agățat" și un maus Microsoft.
E pe USB, deci îl înfig în port (îndepărtând în prealabil vechiul maus de pe PS/2). Windows arată că și-a dat seama că se întâmplă ceva, dar în foarte scurtă vreme apare mesajul: "Windows cannot load the installer for Mouse. Contact your hardware vendor for assistance". Să fim serioși, ce să suni la Microsoft, probabil ar dura o veșnicie.

Am zis să pun pe forum, poate cineva a mai avut o astfel de problemă și i-a dat cumva de cap. După acel mesaj, practic instalarea driverului continuă (!!!), dar bineînțeles fără efectul scontat: "Cannot Install This Hardware", și foarte utilul checkbox "Do not prompt me again to install this hardware". AAArrrrrrh.

Să știți, apropos, că e tare greu să navighezi prin Softpedia cu TAB-uri :((( (aș fi pus un smiley da tre să mai dau o tură de TAB și deja mă doare degetul mic).

N-aș vrea să m-apuc să reinstalez Win, probabil că ceva măgării am făcut eu (am încercat la altcineva și evident că a mers instant), dar am și tastatură pe USB și ea încă MERGE ! (HID-compliant device).
Mulțam anticipat de ajutor!

#2
mnemos

mnemos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 03.03.2004
Vezi sa nu fie dezactivat in bios suportul pentru usb mouse. La unele placi de baza se face distinctie intre mouse si tastatura pt usb. In situatia asta, eroarea ar fi explicabila.

#3
sneaker

sneaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 04.04.2004

View Postmnemos, on Feb 2 2006, 21:40, said:

Vezi sa nu fie dezactivat in bios suportul pentru usb mouse.

M-am uitat și în bios, nu se menționează nimic.. Ms oricum, am reinstalat win.

Ce ironic. Am luat maus microsoft și a trebuit să reinstalez Windows ca să meargă!    :huh:

#4
aliniusb

aliniusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 21.01.2006
intr'adevar  :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate