Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

card business photoshop

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
tutuN_

tutuN_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.09.2014
Salut!Am inceput sa lucrez in photoshop si am inceput sa fac un business card.Partea din fata a cardului am facut-o si vreau sa va intreb cum fac partea din spate?Salvez partea din fata dupa deschid alt document cu aceiasi dimensiune si fac partea din spate ?.Si mai am o intrebare:Nu pot sa-mi dau seama cum trebuie sa fie rezolutia in photoshop ca sa pot printa cardul.Cardul meu,imaginea are dimensiunea de 2858px X 1715px si marimea documentului este de 3.751 inch X 2.251 inch.Rezolutia este de 300 pixels/cm.Daca salvez poza in format .jpeg mi se deschide ca wallpaper.Adica nu ca un card de asta mic.Poate sa-mi explice cineva,va rog?Si daca merg sa printez cardul ma duc cu psd-ul sau cu imaginea jpeg ?Si cum ii fac spatele cardului ?Am postat si o imagine care poate ajuta.
Mersi

Attached Files


Edited by tutuN_, 18 July 2016 - 09:36.


#2
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006

View PosttutuN_, on 18 iulie 2016 - 09:35, said:

Partea din fata a cardului am facut-o si vreau sa va intreb cum fac partea din spate?Salvez partea din fata dupa deschid alt document cu aceiasi dimensiune si fac partea din spate ? DA!

Nu pot sa-mi dau seama cum trebuie sa fie rezolutia in photoshop ca sa pot printa cardul.Cardul meu,imaginea are dimensiunea de 2858px X 1715px si marimea documentului este de 3.751 inch X 2.251 inch.Rezolutia este de 300 pixels/cm. E Ok asa!

Daca salvez poza in format .jpeg mi se deschide ca wallpaper. Salveaza PDF

Si daca merg sa printez cardul ma duc cu psd-ul sau cu imaginea jpeg ? Te duci cu 2 PDF-uri. Fata si spate


#3
tutuN_

tutuN_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.09.2014
Multumesc mult pentru raspuns.Dar spatele il realizez cum am zis eu ?Adica deschid alta pagina cu aceleasi marimi si fac doar spatele ? Sau exista o modalitate sa "invart" cardul in program?

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Exista si posibilitatea aia. Faci un director Față, muti layerele in el si ii dai Hide, apoi faci un al doilea director Spate si in el faci layerele de back. Astfel vor putea printa fata/spate in functie de ce director ascund.

Dar ca sa nu fie complicatii mai bine faci doua imagini.

Probabil programele specializate pe carti de vizita au si optiunea de care zici tu accesibila mai facil, dar Photoshop nu e asa ceva.

#5
tutuN_

tutuN_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.09.2014
Ok,multumesc mult

#6
floyd69

floyd69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 15.12.2010
michaeldesgin sau michaeldesign.com?

#7
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

View PosttutuN_, on 18 iulie 2016 - 09:35, said:

Salut!Am inceput sa lucrez in photoshop si am inceput sa fac un business card...

Seteaza dimensiunile in cm sau mm. Dimensiunile standard ale unei carti de vizita sunt 90x50 cm.
Exporta in format JPG la calitate 100%.

#8
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007

View Postfloyd69, on 18 iulie 2016 - 10:06, said:

michaeldesgin sau michaeldesign.com?

E un template ala, nu cred ca sunt datele finale.

#9
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
1. cv nu se fac in Photoshop. Le faci intr-un program vectorial, Corel sau Illustrator. Acolo ai si optiunea de multipage, faci fata pe pag. 1 si verso pe pag. 2.
2. 99% din cv au formatul 90 x 50 mm. Seteaza-ti pagina in mm sau cm.

#10
tutuN_

tutuN_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.09.2014
Multumesc de raspunsuri.Am descarcat Adobe Illustrator , vreau sa ma axez pe logo-uri,bannere,carduri de credit etc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate