Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

alcatel 4013x setari internet ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
tutuN_

tutuN_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.09.2014
Salut!Azi a venit un vecin la mine sa-i fac setarile la net.E pe orange.I le-am mai facut setarile pana acum dar pe alt telefon.Totul e mers perfect.Am intrat orange.ro am scris numarul de telefon,modelul etc am primit mesajul am instalat setarile si gata.Azi a venit cu un Alcatel one touch pixi 3 4013x.Ok, am zis ca-l rezolv repede am intrat pe site-ul orange am scris numarul doar ca nu gaseam modelul pe site-ul lor,am reusit pana la urma scriind imei-ul si l-a gasit pana la urma.Am primit setarile Orange internet si mms.Am instalat setarile internet si nu functiona internetul desi cartela are date mobile in jur de 4000.Si nu stiu care e problema , nu stiu de ce nu functioneaza.Am instalat si setarile de net si alea de mms ( nu stiu la ce folosesc alea mms ) dar nu functioneaza.Wifi-ul merge.Setarile manual nu stiu cum sa le fac.
Solutii incercate:
-factory reset/wipe si tot nu merge.
Ma gandesc sa-i dau root.Chiar vreau sa rezolv problema deoarece asta e singura sursa de net a vecinului.M-am chinuit toata ziua dar nu reusesc.Daca are cineva modelul asta i-as ramane dator :).Mentionez ca inainte de asta internetul mergea.Deci vecinul meu tot pe date mobile statea,tot pe acest telefon.El mi-a zis ca i-a dat reset,dar acest "reset" poate fi mai complex,ma gandesc ca poate i-a facut ceva,nu stiu...poate fi de la cartela sim ?
Multumesc si sper sa primesc ajutor :)

#2
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Nu inteleg de ce te complici.
Creezi un punct de acces, ii dai un nume si completezi doar la proxy si port.
https://www.orange.r...s/internet.html

Edited by 159, 16 July 2016 - 22:31.


#3
tutuN_

tutuN_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.09.2014
Ok am creat un punct de acces:
nume: Orange internet
apn: net
apn type: default
Proxy: 172.22.7.20 (luat din link-ul de mai sus: https://www.orange.r...s/internet.html )
port: 80 (la fel,luat din link-ul de mai sus )
username -
password: -
server: -
mmsc: -
mms proxy: -
mms port: -
mcc: 226
mnc: 10
authentication type: none
apn protocol: ipv4
apn romaning protocol: ipv4
bearer: -
I-am dat save si tot nu functioneaza , am incercat sa creez un vpn cu nume Internet si pass Orange , dar tot nu merge imi arata ca se conecteaza dupa se deconecteaza

#4
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
intreaba si pe aria orange http://forum.softped...rum/328-orange/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate