Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Urmari nedorite ale orelor de religie in scoala primara

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1689 replies to this topic

#1675
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View PostoMariusRO, on 23 august 2016 - 20:44, said:

Altii la varsta ta avea cel putin un copil, tu esti mandru ca faci parte din comunitatea de gameri. Nu crezi ca nu prea esti in masura sa le pui altora la indoiala capacitatea de a avea copii?!


Tu nu ai copii,nici tu si nici ceilalti care comentati impotriva orei de religie,sunteti doar niste atei inversunati care cautati motive de cearta cu religia

#1676
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

View Postmaxxmedia1999, on 23 august 2016 - 21:05, said:

Tu nu ai copii,nici tu si nici ceilalti care comentati impotriva orei de religie,sunteti doar niste atei inversunati care cautati motive de cearta cu religia
Nici studii...ai uitat de astea. Dar parca studii lipseau la altii... Hai ca ma duc sa verific daca e copilul in casa si daca mai am diploma de Bac si ...

#1677
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View Postsuperm, on 23 august 2016 - 21:11, said:

Nici studii...ai uitat de astea. Dar parca studii lipseau la altii... Hai ca ma duc sa verific daca e copilul in casa si daca mai am diploma de Bac si ...

Nu te mai cred dupa ce ai mintit cu profesorii de religie,pui dovada si apoi te cred

#1678
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007

View Postmaxxmedia1999, on 23 august 2016 - 21:05, said:



Tu nu ai copii,nici tu si nici ceilalti care comentati impotriva orei de religie,sunteti doar niste atei inversunati care cautati motive de cearta cu religia

Gata, ai terminat argumentele?

#1679
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015

View Postmaxxmedia1999, on 23 august 2016 - 21:05, said:



Tu nu ai copii,nici tu si nici ceilalti care comentati impotriva orei de religie,sunteti doar niste atei inversunati care cautati motive de cearta cu religia
Uite ca eu sunt un om credincios, am si copil si desi tie ti s-ar parea firesc sa fiu de acord cu orele de religie in scoala, uite ca nu sunt. Chiar deloc.
Religia nu are ce cauta in scoala.

Credinta e o manifestare launtrica pe care si-o administreaza fiecare individ.
Religia e o manifestare traditionala, specifica unui popor sau a unei anumite zone.

Niciuna din ambele nu au ce cauta in scoala, desi, sunt de acord cu amandoua si in general sunt un om cu credinta in suflet.

Din modul cum pui problema, esti doar un habotnic care in exagerarea convingerilor tale incerci sa-i obligi si pe cei din jur sa ti le adopte/accepte. Uite ca lucrurile stau altfel.
Doamne Ajuta!

#1680
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

View Postmaxxmedia1999, on 23 august 2016 - 22:13, said:

Nu te mai cred dupa ce ai mintit cu profesorii de religie,pui dovada si apoi te cred
Si eu cred ca esti infantil ... Aici e un forum de polemici unde fiecare isi da cu părerea referitor la subiect sau pe lângă câte odată. Este o situatie care afectează copii din scoală primară dar tinand cont ca decid parintii se poate discuta pe forumuri de adulti care sunt părerile pro si contra ca cei in situatia de a alege sa adune informații din mai multe surse. Nivelul discutiei si gradul de minciuna nu cred ca merita evaluat ca aici fiecare are dreptul de a se ascunde in spatele unui nume si sa spună ce vrea . Fiecare evaluează si alege informații si apoi e viata lui ...
Referitor la numele profesorilor sau detaii nu cred ca fac asta deoarece nu am nimic personal cu ei/ele ...

#1681
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View Postserginho74, on 24 august 2016 - 06:17, said:

Uite ca eu sunt un om credincios, am si copil si desi tie ti s-ar parea firesc sa fiu de acord cu orele de religie in scoala, uite ca nu sunt. Chiar deloc.
Religia nu are ce cauta in scoala.

Credinta e o manifestare launtrica pe care si-o administreaza fiecare individ.
Religia e o manifestare traditionala, specifica unui popor sau a unei anumite zone.

Niciuna din ambele nu au ce cauta in scoala, desi, sunt de acord cu amandoua si in general sunt un om cu credinta in suflet.

Din modul cum pui problema, esti doar un habotnic care in exagerarea convingerilor tale incerci sa-i obligi si pe cei din jur sa ti le adopte/accepte. Uite ca lucrurile stau altfel.
Doamne Ajuta!

V-am spus sa nu mai pozati in ortodocsi ca nu sunteti ba mai mult deveniti penibili,cine se cearta si ajunge sa se contrazica cu mine e un personaj pro gay,e impotriva romanilor,Catedralei,e impotriva Bisericii,impotriva orei de religie,impotriva lui Hristos,deci "Doamne ajuta" pe tine nu te ajuta ca sa zic asa Posted Image
Trebuie sa intelegi ca nu exista oameni ca tine,ortodocsi care sa fie impotriva orei de religie,procentul de elevi inscrisi reflecta numarul de ortodocsi din tara,si e chiar mai mare cu vreo 10 % si putea sa fie si mai mare dar sunt multi de alte religii prinsi in clase de ortodocsi si invers,matematica nu minte.

Sunteti prea putini si nu-mi vine sa cred ca aici s-au strans toti nemultumitii tarii Posted Image va stiu pe toti stati linistiti am experienta pe forumul asta stiu cu cine am de-a face




View Postsuperm, on 24 august 2016 - 07:26, said:

Si eu cred ca esti infantil ... Aici e un forum de polemici unde fiecare isi da cu părerea referitor la subiect sau pe lângă câte odată.

Mai e si locul unde faceti propaganda si uite ca mai vine cineva sa va puna stop


View Postsuperm, on 24 august 2016 - 07:26, said:

Este o situatie care afectează copii din scoală primară dar tinand cont ca decid parintii se poate discuta pe forumuri de adulti care sunt părerile pro si contra ca cei in situatia de a alege sa adune informații din mai multe surse. Nivelul discutiei si gradul de minciuna nu cred ca merita evaluat ca aici fiecare are dreptul de a se ascunde in spatele unui nume si sa spună ce vrea . Fiecare evaluează si alege informații si apoi e viata lui ...

Extraordinar afecteaza,ma acum pe bune astea sunt probleme pentru un om normal la cap cu copii de crescut?? sa stea sa deschida topicuri sa discute ce i-a zis la religie,ce a intrebat copilul de Dumnezeu la 6 ani,get a life dude nimeni nu se ocupa cu treburi de felul asta.Cine e crestin face religie cine nu nu,incetati sa mai visati indoctrinari si alte prostii,mai bine spui pe fata da ma sunt ateu,alta religie etc nu vreau sa faca religie si punct nu sa stai sa te plangi ca femeile pe toate forumurile,fix din toate problemele vietii ora de religie e vinovata pentru toate necazurile


View Postsuperm, on 24 august 2016 - 07:26, said:

Referitor la numele profesorilor sau detaii nu cred ca fac asta deoarece nu am nimic personal cu ei/ele ...

Ma lasi in pace?? cu profesorii tai fara studii in centrul Bucurestiului

Edited by maxxmedia1999, 24 August 2016 - 10:08.


#1682
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

View Postmaxxmedia1999, on 24 august 2016 - 10:07, said:

V-am spus sa nu mai pozati in ortodocsi ca nu sunteti ba mai mult deveniti penibili,cine se cearta si ajunge sa se contrazica cu mine e un personaj pro gay,e impotriva romanilor,Catedralei,e impotriva Bisericii,impotriva orei de religie,impotriva lui Hristos,deci "Doamne ajuta" pe tine nu te ajuta ca sa zic asa Posted Image
Trebuie sa intelegi ca nu exista oameni ca tine,ortodocsi care sa fie impotriva orei de religie,procentul de elevi inscrisi reflecta numarul de ortodocsi din tara,si e chiar mai mare cu vreo 10 % si putea sa fie si mai mare dar sunt multi de alte religii prinsi in clase de ortodocsi si invers,matematica nu minte.

Sunteti prea putini si nu-mi vine sa cred ca aici s-au strans toti nemultumitii tarii Posted Image va stiu pe toti stati linistiti am experienta pe forumul asta stiu cu cine am de-a face

Mai e si locul unde faceti propaganda si uite ca mai vine cineva sa va puna stop

Extraordinar afecteaza,ma acum pe bune astea sunt probleme pentru un om normal la cap cu copii de crescut?? sa stea sa deschida topicuri sa discute ce i-a zis la religie,ce a intrebat copilul de Dumnezeu la 6 ani,get a life dude nimeni nu se ocupa cu treburi de felul asta.Cine e crestin face religie cine nu nu,incetati sa mai visati indoctrinari si alte prostii,mai bine spui pe fata da ma sunt ateu,alta religie etc nu vreau sa faca religie si punct nu sa stai sa te plangi ca femeile pe toate forumurile,fix din toate problemele vietii ora de religie e vinovata pentru toate necazurile

Ma lasi in pace?? cu profesorii tai fara studii in centrul Bucurestiului

Aici poate ai dreptate, este un topic deschis despre scoala primara si nu este pentru oameni cu copii si normali la cap ci pentru cei care pun stop, ca tine. Logic...Posted Image
...matematica nu minte Posted Image iar ai dreptate dar pentru tine matematica se opreste unde ? Nu de alta dar poate ai alte repere si sa fii "ateu" in asa ceva ... E subiect de religie si o tot dai cu matematica ... macar Bacalaureatul il ai cu nota la disciplina asta sau tot dupa ureche cunosti asa ceva ?

... deja am trecut in alta zona si curios a ajuns si "Doamne Ajuta" sa fie contestat si intre ei cei 90% ...

#1683
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View Postsuperm, on 24 august 2016 - 10:24, said:

Aici poate ai dreptate, este un topic deschis despre scoala primara si nu este pentru oameni cu copii si normali la cap ci pentru cei care pun stop, ca tine. Logic...Posted Image

Cei care posteaza impotriva orei de religie se incadreaza intr-un tipar,sunt atei,sunt pro gay (daca nu chiar gay) sunt fel si fel de ciudati cu religiile lor,cu extraterestrii etc iti dau exemplu pentru fiecare user in parte.Unde sunt urmarile alea nedorite? pentru cine sunt,pentru cei care oricum nu fac religia?? eu am mai spus pe unii ii poarta grija ce invatam noi la scoala

View Postsuperm, on 24 august 2016 - 10:24, said:

E subiect de religie si o tot dai cu matematica ...

Ce sa fac daca sunt unii care vor sa para multi,le mai aduci aminte cum stau cu procentele :D


View Postsuperm, on 24 august 2016 - 10:24, said:

macar Bacalaureatul il ai cu nota la disciplina asta sau tot dupa ureche cunosti asa ceva ?

Ai mai auzit tu de bac fara matematica??


View Postsuperm, on 24 august 2016 - 10:24, said:

deja am trecut in alta zona si curios a ajuns si "Doamne Ajuta" sa fie contestat si intre ei cei 90%

Ala dupa ce ma face habotnic,e impotriva religiei mai spune si Doamne ajuta  Posted Image iti dai seama ce specimene sunt aici

#1684
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

View Postmaxxmedia1999, on 24 august 2016 - 10:07, said:

cine se cearta si ajunge sa se contrazica cu mine e un personaj pro gay,e impotriva romanilor,Catedralei,e impotriva Bisericii,impotriva orei de religie,impotriva lui Hristos,

E o vorba: Mare ti-e gradina Doamne... si plina de balarii.

Quote

sa stea sa deschida topicuri sa discute ce i-a zis la religie,ce a intrebat copilul de Dumnezeu la 6 ani,get a life dude nimeni nu se ocupa cu treburi de felul asta.

Da bai nene, ce nebun, sa se preocupe el de ce invata copilul la scoala. Nu deschidea si el un topic ca sa isi gaseasca parteneri de joaca pe calculator, ca un om normal.

Tu in afara ca aveai 8 si 9 in scoala generala si esti mandru ca esti "crestin" si "gamer", cu ce te mai lauzi in viata asta de ii judeci pe altii fara sa ai habar cine sunt si ce fac?!

Quote

Ce sa fac daca sunt unii care vor sa para multi,le mai aduci aminte cum stau cu procentele

- Oh! păcătosul de mine! strigă ticălosul. Maică preacurată fecioară, nu mă lăsa să mă prăpădesc!… Dar ce le-am făcut oamenilor acestora? Născătoare de Dumnezeu, scapă-mă de primejdia aceasta și mă jur să fac o biserică, să postesc cît voi mai ave zile, să ferec cu argint icoana ta cea făcătoare de minuni de la monăstirea Neamțului!… Dar, milostive doamne, nu-i asculta pre niște proști, pre niște mojici. Pune să deie cu tunurile într-înșii… Să moară toți! Eu sînt boier mare; ei sînt niște proști!

- Proști, dar mulți, răspunse Lăpușneanul cu sînge rece;

Edited by oMariusRO, 24 August 2016 - 11:31.


#1685
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View PostoMariusRO, on 24 august 2016 - 11:25, said:

Da bai nene, ce nebun, sa se preocupe el de ce invata copilul la scoala. Nu deschidea si el un topic ca sa isi gaseasca parteneri de joaca pe calculator, ca un om normal.

Si toti sunt certati cu Biserica,toti atei sau de alte confesiuni,chiar asa coincidenta?


View PostoMariusRO, on 24 august 2016 - 11:25, said:

Tu in afara ca aveai 8 si 9 in scoala generala si esti mandru ca esti "crestin" si "gamer", cu ce te mai lauzi in viata asta de ii judeci pe altii fara sa ai habar cine sunt si ce fac?!



Va stiu cine sunteti,multi de aici ma sunau de prin spitale.Eu nu ii judec pe altii vreau doar sa nu se bage in treburile noastre,nu ai dreptul sa vorbesti de urmari nedorite atat timp cat religia e OPTIONALA
Cine este impotriva Romaniei,romanilor de pretutindeni,impotriva credintei si istoriei acestui neam are mari probleme cu mine,ma transform in pitbull mor cu ei de gat :D

#1686
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Cineva a uitat sa isi ia pastilele sau a sarit cateva doze.

#1687
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007

View Postmaxxmedia1999, on 24 august 2016 - 11:45, said:

....

View PostAlexEn, on 24 august 2016 - 12:44, said:

.....

:nonobad:

#1688
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Ce concluzie as fi putut sa trag din tot ce a scris omul? Nu obisnuiesc sa ma iau de partenerii de discutie, dar dumnealui a sarit calul.

P.S: nu ai mai pus pozele cu manualul de religie al copiilor tai :)

#1689
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Say what?

#1690
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004
Orele de religie din școală nu prea produc rezultate fiindcă, în primul rând, dascălii de religie nu se ridică la nivelul așteptărilor.
Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate