Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Mercedes w203 dvd navigatie

  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Crystynyta88

Crystynyta88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.07.2016
.Am un Mercedes w203 din 2006 diesel cutie automata...
Daca poate sa ma ajute cineva cu un raspuns la intrebarea urmatoare : dvd playerul masinii are functie video!
Orice cd as pune in afara de dvd-ul cu navigatie,imi da eroare!

Am mai citit pe site-uri ca ar fi o functie in enginnerig mode menu care se numeste drive safeti sau ceva de genu...daca nu este dezactivata dvd playerul nu recunoaste dvd cu video...
Ca sa deschid aceste meniu(enginnering mode) trebuie sa fac o combinatie de butoane de 3 sau mai multe apasate in acelasi timp.

Daca cineva poate sa ma ajute cu o informatie sau cu aceasta combinatie de taste as fi foarte recunoscator!

Multumesc!

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Pune o poza cu unitatea Command.
Eu ma indoiesc ca in 2006 exista posibilitatea de a vedea filme pe computerul original al masinii.

Daca totusi exista,a tunci e f sigur ca singurul format acceptat ar fi fost cel DVD standard.
De obicei fct de DVD player era optionala, pentru sistemul multimedia destinat pasagerilor din spate.

#3
Crystynyta88

Crystynyta88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.07.2016
Aceasta este o imagine identica cu playerul masinii...Head unit Ntg2.cred ca asta e modelul..

Attached File  mb-comand-aps-c-klasse-w203-ntg2-neuwertig-a203-827-00-62-870-35-89_b2.jpg   50.85K   51 downloads

#4
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Eu stiu ca functia aia "drive safeti" se activeaza doar cind pleci de pe loc. Cind esti oprit intr-o parcare ar trebui sa te poti uita si la video.
Ai incercat sa bagi un CD pe care sa ai un filmulet mic de tip avi (cu extensia .avi) ?
Daca problema ar fi de la "drive safeti" ar trebui sa te atentioneze ca nu ai voie sa te uiti la filme in timp ce conduci. Daca in schimb ai eroare, atunci poate fi de la suportul pe care ai pus filmul (ca poate suporta doar CD-uri) , sau de la formatul fisierelor video.
Cea mai plauzibila varianta ar fi ca nu este buna rezolutia filmului. Eu spre exeplu am un GPS dinasta obisnuit de masina (portabil) si ca sa vad filmulete pe el a trebui sa editez vidioclipurile la o rezolutie mult mai mica, una adaptata la ecranul pe care doresc sa le vizualizez.

Eu zic sa iei un videoclip de tip .avi, sa-l editezi la rezolutia ecranului tau, dupa care sa-l pui pe un CD si sa vezi daca merge sau nu.

-----
Tot incerc sa atasez un clip care este editat sa mearga pe GPS-ul meu la rezolutie 320 x 240, dar din pacate primesc mesajul ca fisierul este prea mare (cu toate ca are doar 11,7 MB).

Edited by florin71_skoda, 15 July 2016 - 06:36.


#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Stai calm, NTG2 abia reuseste sa afiseze harta intr-un numar de culori limitate.
Harta neupgradata de mult timp (noroc ca Audi a scos pt versiunea lor si cu putina munca poate fi facut sa mearga pe Merc).

Quote

In 2004 Mercedes Benz produced a budget model navigation system for A, B, ML, GL and R class vehicles, as well as Smart Forfour and W639 Vito / Viano cars. This system fits in a Double-DIN unit height, which greatly simplifies the wiring.
Comand APS NTG2.0 system unfortunately does not have the ability to play DVD and MP3 discs, because there is no built-in CD drive. All units of the systems have an additional audio input. In Comand NTG 2.0 same as in NTG1 are used its own original discs with maps supplied by Mercedes Benz. The devices use DX type mapping.
Comand APS NTG 2.0 and NTG 2.5 have very similar wiring but you should know a few significant differences if you want to replace Comand 2.0 to NTG 2.5. The last one has a built-in voice recognition system, so the microphone wiring should be directed to the Command head unit.


#6
Crystynyta88

Crystynyta88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.07.2016
Va multumesc pt.informatii.!Am sa incerc un format avi..dar nu sunt sigur la ce rezolutie ar fi ok sa il fac.si daca
Unitatea command citeste dvd pt. ca hartile sunt pe un dvd atunci poate e bn sa incerc sa pun avi pe un data dvd..ce credeti?

#7
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005

Quote

In 2004 Mercedes Benz produced a budget model navigation system for A, B, ML, GL and R class vehicles, as well as Smart Forfour and W639 Vito / Viano cars. This system fits in a Double-DIN unit height, which greatly simplifies the wiring.
Comand APS NTG2.0 system unfortunately does not have the ability to play DVD and MP3 discs, because there is no built-in CD drive...

W203 pare sa fie C Klasse, pe care s-a montat (si) NTG2 Audio 50 APS. Pentru unitatea asta exista actualizări software destul de recente.

In alta ordine de idei, chiar dacă ajungi vreodată sa vezi filme pe display-ul ala sigur nu o să-ți ia si traducerile, si tot nu ai făcut nimic, eventual doar dacă te uiți la desene animate sau filme muzicale de la Bollywood.

Edited by SIR, 16 July 2016 - 09:09.


#8
Crystynyta88

Crystynyta88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.07.2016
Daca nu are functie video de ce totusi exista acel buton pe care scrie video?am pus poza cu unitatea command!

#9
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Citeste cu bagare de seama manualul si ai sa te dumiresti.
Din ce m-am uitat eu in mare nu reda decat DVD VIDEO(asa cum sunt discurile DVD originale, nicidecum file video in diferite formate ) si doar cu, codul de regiune si norma(PAL/NTSC) pentru tara care a fost proiectat autovehiculul.
Nu am stat sa citesc amanuntit dar este posibil ca functia video sa fie activa doar cu sistemul dedicat  de monitoare montate in tetierele spate.
Citeste cu mare atentie manualul din atasament in special de la paginile 80 in jos.Daca masina e adusa din Germania cu unitatea originala eu  as incerca cu un DVD video original PAL Regiunea 2 care se comercializeaza si la noi.

Attached Files



#10
sxmn6323

sxmn6323

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.04.2015
Salutare ,
Am o eroare stie cineva cum scap de ea?

Attached Files



#11
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Iti trebuie un das/xentry, cu el poti sa dai enable la video region si alte functi.
Cat despre eroare ai incercat sa faci update la firmware si imaginea a fost corupta.
Arde un nou iso de aici si fa update
https://service-part...5&market=Europe

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate