Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Bratara / ceas pentru inot

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Dvorak

Dvorak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 14.11.2003
Salutare

Nu stiu daca este sectiunea potrivita, dar voi incerca sa intreb aici. Ma poate ajuta cineva cu pareri referitoare la bratari pentru inot? Monitorizare distanta, viteza etc. Ma intereseaza sa fie cat mai precis.

Ma gandeam la urmatoarele, dar nu imi dau seama cat de ok sunt

http://corporatistis...ratari-fitness/
https://edigital.ro/...m-sport-p399038
http://misfit.com/pr...swimmer-edition (dar nu il gasesc in romania)
http://www.emag.ro/c...M/?#new_reviews

Dupa cate am inteles, HR e mai greu de gasit pentru bratarile de inot, sau daca exista nu e tocmai precis, asa ca aceasta functie poate lipsi
Multumesc de sfaturi

#2
alcapone17

alcapone17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 16.03.2007
Salut,

Eu am folosit vreun an Garmin Swim. Isi face treaba pentru piscine de interior unde stii dimensiunea ei, preferabil semi olimpica. Iti arata tot ce ai nevoie (timp, numar de miscari, cum ai inotat) si ce n'ai nevoie :) Se leaga la aplicatia Connect si chiar te motiveaza. In 99% din cazuri e corect, mai sunt momente cand da rateu daca de exemplu atingi peretele sau pe altcineva in piscina la mijlocul lungimii, o sa considere doua lungimi pe lungimea aia, dar nu e nimic asa grav. HR pentru in apa e scump si nu prea merita la nivel de amator. Eu am ramas tot pe Garmin, am facut upgrade la fenix 3.
Daca mai si alte nelamuriri despre el te pot ajuta. Si daca te intereseaza SH de asemenea :)

#3
Dvorak

Dvorak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 14.11.2003

View Postalcapone17, on 13 iulie 2016 - 15:21, said:

Salut,

Eu am folosit vreun an Garmin Swim. Isi face treaba pentru piscine de interior unde stii dimensiunea ei, preferabil semi olimpica. Iti arata tot ce ai nevoie (timp, numar de miscari, cum ai inotat) si ce n'ai nevoie Posted Image Se leaga la aplicatia Connect si chiar te motiveaza. In 99% din cazuri e corect, mai sunt momente cand da rateu daca de exemplu atingi peretele sau pe altcineva in piscina la mijlocul lungimii, o sa considere doua lungimi pe lungimea aia, dar nu e nimic asa grav. HR pentru in apa e scump si nu prea merita la nivel de amator. Eu am ramas tot pe Garmin, am facut upgrade la fenix 3.
Daca mai si alte nelamuriri despre el te pot ajuta. Si daca te intereseaza SH de asemenea Posted Image

Multumesc mult pentru raspuns. Ma uitasem si eu la fenix 3 , dar mi se pare totusi cam scump, nu cred ca merita investitia pentru atat. Cred ca o sa raman intr-adevar la garmin swim, celelalte trebuie sincronizate dupa ce ai terminat de inotat.
Totusi, daca ai niste pareri despre garmin fenix 3 intimpul pe care l-ai folosit, poate le lasi aici, pentru mine in viitor sau pentru altcineva care se gandeste sa si-l cumpere

#4
alcapone17

alcapone17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 16.03.2007

View PostDvorak, on 15 iulie 2016 - 09:44, said:


Multumesc mult pentru raspuns. Ma uitasem si eu la fenix 3 , dar mi se pare totusi cam scump, nu cred ca merita investitia pentru atat. Cred ca o sa raman intr-adevar la garmin swim, celelalte trebuie sincronizate dupa ce ai terminat de inotat.
Totusi, daca ai niste pareri despre garmin fenix 3 intimpul pe care l-ai folosit, poate le lasi aici, pentru mine in viitor sau pentru altcineva care se gandeste sa si-l cumpere

doar pentru inot clar nu merita fenix 3. Garmin Swim e ideal pentru inot, atata timp cat este vorba de inot in piscina. Si Garmin Swim trebuie sincronizat. Ai o memorie de cateva antrenamente, deci nu trebuie sincronizat imediat dar la un moment dat tot trebuie. Primesti un dongle USB care se baga in laptop/PC si cu ajutorul lui sincronizezi in aplicatie. Nu merge sincronizat direct pe telefon (posibil sa mearga pe cele care au ANT+, iPhone nu are deci nu merge).

Fenix 3 e complet. Orice ai vrea sa faci legat de sport cam stie sa faca. Se sincronizeaza usor cu telefonul si Strava, tine bateria o gramada si arata si bine ca ceas de fiecare zi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate