Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Tableta Allview VIVA i10G

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
Acum iti poti lua la mana a doua tableta Allview VIVA i10G cu vreo 5-600ron.
Ce părere aveti de aceasta tableta ?
Am văzut pe youtube ca poti instala Windows si pe tabletele Samsung, de pe un stick usb. Mă gândea ca in caz ca are lag de la Android sa ii bag Windows.
Vad ca are o baterie de 8000mAh si niste dpecificatii destul de bune. Dar realitatea care e ? Ce parere aveti de ea ?

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Daca vrei Windows mai bine iei Wi10N Pro.. sh e pe la 500-600lei si e destul de buna. Decat cu Android, eu zic ca mai bine iei ceva cu Windows, dar neaparat cu 2gb ram.

#3
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Trage cât poți de jos de preț. Nu știu cum să îți spun, dar a apărut Android 7. Iar ea încă are Android 4.4.

#4
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
N-as da 600 lei pe o tableta sh si no-name...

#5
KRENG

KRENG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 02.02.2016
Ai grija ca aproape toate produsele Allview au de obicei bug-uri, probleme si chestii de care o sa dai cu capu. Plus ca nu o sa prea vezi update-uri la firmware. Eu zic sa cumperi ceva adevarat, nu un excrement romanesc.

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Cam riscant sa iei allview sh. Astea fac figuri si cat sunt in garantie. Daca nu mai ai garantie la ea e si mai nasol. O fi avand ea specificatii bune, dar sa nu uitam ca e un allview si asta spune tot....

#7
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
Eu vad la emag ca sunt resigilate gramada cu 499 ron. De ce ai cumpara sh cand pe alea de la emag daca nu esti multumit le trimiti inapoi in 30 zile?.
Eu am o onda cu acelasi specificatii dar cu w10 . Ecranul este bun in rest nimic special . Si  tableta nu e un allview ci un teclast  mai bine zis .

Bafta

Edited by cstrifu, 12 July 2016 - 19:34.


#8
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
Bateria e praf - din 2014\06 + half life = jumatate din capacitate - este echivalata la 4000mA.

Teclast e marfa, am un H7 care ruleaza peste asteptari dar modelul asta trebuie sa fie un jaf din moment ce are un management defectuos cu privire la consumul de energie ca doar nu are placa de Asus. Posted Image Alea de 499 sint tot sh si de curiozitate am sa incerc una, procesorul trebuie sa fie ceva de speriat.

Edited by sagrid, 17 July 2016 - 21:53.


#9
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Eu cred ca pe ea se poate pune Windows, din moment ce este un rebrand de la Teclast X89, nu?

#10
gandhimanglers

gandhimanglers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.08.2006
Am facut si eu o alegerea rea cu un VIVA I10G. Este vreo posibiltate sai fac update la android ?

#11
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
De ce alegere rea?

#12
gandhimanglers

gandhimanglers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.08.2006
Nu am gasit niciunde cum pot face un update nou. Aplicatiile noi mi se tot inchid si dau erori (datorita acestui lucru). Daca m-ar putea ajuta cnv cu o solutie ?

#13
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
Mai mult de 4.4.2 nu ai cum.

#14
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
In afara de asta chiar si daca ruleaza Android 6.0 tot nu v-a exista compatibilitate mai buna pentru aplicatii. Tot ce stiu este cum sa rezolv problema erorii "Google services has stopped".

#15
gandhimanglers

gandhimanglers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.08.2006
Daca te rog sa-mi spui si mie cum sa fac acest lucru . Eu am dat reset din fabrica ca la unele aplicatii gen facebook sa nu-mi mai apara mesajul acela. Acesta cu Google services tot imi apare. Multumesc

#16
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
Am v2.07_20141115 built number, sint curios daca ultima versiune din 2015 face aceeasi figura. Daca vorbim despre acelasi lucru atunci eroarea apare numai rulind YouTube app, Google Play Games app si orice joc cu sincronizare Google ori la orice sincronizare manuala/automata a serviciilor Google inclusiv la logare  (nu am Fb). Tot ce trebuie sa faci in acest caz este sa inlocuiesti o aplicatie de sistem la fiecare bootare a tabletei (o sa apara eroarea inainte sa instalezi apk) cu o alta, in speta syncadapters.contacts 4.4.2 cu versiunea 4.4 downloadata de pe apkmirror - http://www.apkmirror...d-apk-download/ De verificat storage/misc folder in cazul in care erorile sint logate si binenteles ca trebuiesc sterse, am avut pina  la 3 giga logs per sesiune de date inainte sa fac figura asta. Btw, "figura asta" nu o mai gasesti in alta parte asa ca ia-o in serios.

Edited by sagrid, 18 April 2017 - 10:26.


#17
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
din motive Inca necunoscute erorile Google nu isi  mai fac aparitia indiferent de configuratia tabletei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate