Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 

BILETE DE AVION IEFTINE

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Mai astept pana luni sa vorbesc si cu cei de la agentia de turism cu care imi fac eu de obicei iesirile. Am ales aceasta perioada (10-16 iulie) deoarece prind si ziua nationala a Frantei. Asa ca perioada nu am sa o schimb.
Cred ca pana la urma raman la Tarom.

#38
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.12.2006
Porte Maillot este fix la marginea Parisului. Ce e in afara de Bulevard Peripherique e suburbie. Aceste " portes" cum e si Porte Maillot inseamna "porti" de intrare in oras.

La Tarom nu se ieftineste, eu le-as lua cat mai din timp si as incerca sa prind orar de zbor cat mai bun: plecarea de dimineata si intoarcerea spre seara. Verifica si pe site-ul Air France, poate au vreo promotie. Air France si Tarom zboara in code share si ai in total cu ambele vreo 5 zboruri pe zi.



#39
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
La Tarom sigur nu se vor ieftini. Insa m-am uitat pe site-ul celor de la Vola. Wizzair au zboruri si la 50 de euro dus intors la Paris. Asta inseamna 100 de euro pentru ambele persoane. Ceea ce e mult mai rentabil decat Tarom-ul. Wizz inca nu au publicat preturile pentru iulie, insa cred ca vor fi mai mici decat cele de la Tarom. Asa ca mai astept nitel.

#40
cristijuru

cristijuru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 22.03.2012
Exact asa, ca aici http://sigiliibagaje...ftine-de-avion/ gasesc si eu bilete ieftine de avion. Tipsurile de la baietii astia sunt perfect valabile, asa fac si eu, plus booking.com corelat pentru hotel, tot cu cateva luni inainte si gata. Am reusit sa-mi scot acum in februarie zbor Lisabona dus intors cu 135 de pers si cu 300 de lei cazarea tot de pers, la hotel de 3 stele. Singura observatie, ca otpiunea aia cu "pretutindeni" la Momondo cand functioneaza e super, dar nu merge tot timpul...

#41
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
@XL700VA - pana la urma, ai luat bilete?

Am facut o cautare acum si e 42 de euro un bilet la Wizz, pe 10 iulie

Edited by cattavencu, 10 February 2017 - 13:05.


#42
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010
vreau sa iau 2 bilete de avion OTP-LIS, tur/retur.
m-am orientat initial spre paravion, toate bune si frumoase, dar voiam si-un bagaj de cala. caut optiunea, nu gasesc, sun la callcenter si-mi zice sa cumpar biletele fara bagaj cala si ulterior ma contacteaza ei si-mi pot rezerva bagajul.
hopa, cum adica? iau biletele si-apoi nu mai am alta sansa decat sa fiu la mana lor ptr cel de cala? la ce pret? imi spun ca poate fi cu cel mult 15euro mai mult decat pe site-ul TAP, probabil 60euro/bagaj.

sunt sceptica, ati mai rezervat prin paravion, asta e politica lor? ceva experiente cu ei? multumesc!

#43
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006

View Postcanarel, on 23 mai 2017 - 21:43, said:

vreau sa iau 2 bilete de avion OTP-LIS, tur/retur.
m-am orientat initial spre paravion,

Si ce om normal ar accepta sa ia de la un intermediar (Paravion) ceva mai scump decat oferta directa a prestatorului serviciului respectiv (TAP)? Direct la TAP ai cautat?

Cum de cadeti in plasa astora? (Paravion, vola si altii ca ei)

Wizzair si Blue Air au OTP-LIS direct, cauta si la ei, DIRECT pe site-urile lor.

Edited by cattavencu, 30 May 2017 - 17:35.


#44
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Vezi ca am explicat undeva pe aici cum e treaba cu agențiile.
E cu doua tăișuri și exista cazuri când găsești la agenție la 1/3 din prețul de pe site-ul companiei transportoare.

Dar nu la agențiile românești care te taxează in plus pentru simplu fapt ca îți emit bilete :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate