Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

BILETE DE AVION IEFTINE

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Kayak.com

#20
robbie0071

robbie0071

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 08.04.2013
salut. cunoasteti siteuri  low cost unde putem face rezervari bucuresti munchen?

#21
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Wizzair

Dar verifica preturile la toate companiile pe kayak.de


Oricum, nu era nevoie de topic nou.

#22
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

 lex404, on 07 septembrie 2016 - 17:59, said:

Wizzair

Dar verifica preturile la toate companiile pe kayak.de


Oricum, nu era nevoie de topic nou.
Dintre kayak si skyscanner, ti se pare mai bun kayak? De ce?

#23
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Kayak folosesc de ani de zile. Dar nu fac rezervari la ei, ci caut prin ei (si rezerv pe siteurile companiilor).
M-am obisnuit cu Kayak, am Trips organizate in el si asa am prins promotii super misto.


ps. dar ii aceiasi branza.

Atata doar ca la Kayak au introdus "hacker fare" care inseamna ca iti cauta inclusiv zboruri cu escala dar pe rezervari diferite (daca normal ai A-B-C iti cauta si tariful A-B+B-C; uneori in functie de clasele tarifare poate fi mai ieftin. Gen, era 40 EUR Istanbul-Tehran)

Edited by lex404, 07 September 2016 - 18:16.


#24
bubusan

bubusan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 18.07.2012
Momondo mi se pare cel mai tare

#25
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Anul viitor vreau o excursie la Paris. Vreau sa stau 6 zile in care doar sa vizitez Parisul. Si sunt destule de vizitat.
Bun. Am zis sa incep devreme. Perioada in care vreau sa merg este 10-16 iulie 2017. Am cautat pe la agentii si am gasit un hotel bunicel si ieftin.
Problema e la transport. Am tot cautat pe net si in perioada aia zboara doar Tarom-ul. Iar astia pentru doua persoane iau 369 euro. Ce mi se pare ciudat e ca in luna aceea (iulie 2017) nu am gasit nici un zbor la "low cost". Nici Wizzair nici Ryanair. Adica in luna aia nu am vazut nici un zbor de-al companiilor astea. Care sa fie cauza? E prea departe termenul? Oare sa mai astept, or mai aparea mai tarziu oferte de la companiile astea? Tarom-ul mi se pare un pic cam scump (vine cam 185 euro/persoana).
Insa imi e teama ca daca astept mult sa nu mareasca si astia tariful!

Edited by roland_s, 09 September 2016 - 21:14.


#26
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Da, companiile low cost inca n-au afisat orarul de vara 2017. De fapt BlueAir-ul l-a afisat. Urmareste-le site-urile.

Mie mi se pare un pret bun cel de la Tarom mai ales ca include cate un bagaj de cala de persoana si te lasa pe aeroportul Charles de Gaulle, de unde ai RER direct spre Paris, pe cand low-cost-urile te lasa la Beauvais de unde mai ai de luat un autobuz a 16 euro de persoana pe sens, care face o ora si ceva pana la marginea Parisului de unde iei RER sau metrou pana unde ai cazarea. E drept ca nici RER-ul de la CDG nu ajunge chiar instantaneu in centru dar totusi.

Edited by mdt, 09 September 2016 - 21:24.


#27
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
La o simulare pe Google Maps de pe CDG la hotelul meu fac o ora si 10 minute (e drept schimb un metrou). Deci nici de pe CDG nu ajung repede. E drept castig vreo ora clar fata de Beauvais ... dar sunt in concediu nu ma grabeste nimeni.
Dar daca as gasi ceva low cost (sa zic ceva de genul 50-80 euro pe persoana) atunci ar merita si acel transport cu autobuzul.

Edited by roland_s, 09 September 2016 - 21:29.


#28
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
Pentru Tarom mi se pare bun tariful. Am platit 200 eur de persoana, rezervat tot asa, cu mult timp inainte. Altfel ar trebui sa mai astepti. (LE: pentru companiile low cost)
In plus, eu cred ca e bine sa faci rezervare pentru cazare abia dupa ce ai gasit transportul cel mai bun.

Edited by crocko.dilul, 09 September 2016 - 21:34.


#29
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Unde as putea vedea perioada in care e cel mai ieftin transportul? Exista vreun site care sa arate asta?
LE: am vazut si Blue air-ul. In perioada mea costa 180 de euro de caciula. In cazul asta nu renteaza ...

Edited by roland_s, 09 September 2016 - 21:37.


#30
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
Cauta pe site de felul vola sau kayak parca....
Sunt curios, ce hotel bun ai gasit?

#31
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 24.03.2007
Recomand kiwi.com pentru preturi la bilete. Poti alege o perioada in care sa caute cel mai ieftin, si o durata a vizitei, si cauta si iti arata care ar fi cel mai ieftin.

La low cost inca nu au afisat preturile, e prea devreme. Poti astepta linistita luna ianuarie. Nu te grabi. Din experienta, cel mai ieftin am prins cam cu 3-4 luni inainte.  Cam asa zice toate lumea pe internet. Am luat pe 1 noiembrie pentru 31 ianuarie de exemplu, si am prins cel mai ieftin, undeva la 110 euro de persoana dus-intors.

Eu te sfatuiesc sa mai astepti, macar pana in Ianuarie.

#32
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
mai asteapta

#33
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
369 euro in iulie e un pret bun
Am platit peste 400 euro in martie 2016, cumparate cu 3 luni inainte

#34
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

 crocko.dilul, on 09 septembrie 2016 - 21:39, said:

Cauta pe site de felul vola sau kayak parca....
Sunt curios, ce hotel bun ai gasit?
Hotel bun, in sensul ca e ieftin. Nu ma astept la cine stie ce. Este vorba de Hipotel Paris Belgrand. 6 nopti, doi adulti 241 euro. Ce imi place este ca este exact langa statia de metrou. Stiu, am vazut ca are numeroase coment-uri negative, dar pentru cineva care a dormit si la cort eu zic ca e bun. Are pat, baie, toaleta in camera ... altceva nu imi mai trebuie. Si e si ieftin.
Ma costa transportul mai mult decat cazarea! La o cazare de 241 euro as vrea un transport ... tot de 241 euro!

Edited by roland_s, 09 September 2016 - 23:01.


#35
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008


 mdt, on 09 septembrie 2016 - 21:23, said:

Da, companiile low cost inca n-au afisat orarul de vara 2017. De fapt BlueAir-ul l-a afisat. Urmareste-le site-urile.

Mie mi se pare un pret bun cel de la Tarom mai ales ca include cate un bagaj de cala de persoana si te lasa pe aeroportul Charles de Gaulle, de unde ai RER direct spre Paris, pe cand low-cost-urile te lasa la Beauvais de unde mai ai de luat un autobuz a 16 euro de persoana pe sens, care face o ora si ceva pana la marginea Parisului de unde iei RER sau metrou pana unde ai cazarea. E drept ca nici RER-ul de la CDG nu ajunge chiar instantaneu in centru dar totusi.

Nu-l lasã la marginea Parisului acel autobuz ci chiar destul de central, la Porte Maillot.



#36
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Pretul pentru Tarom e foarte bun. Trebuie sa mai adauge la low cost bagajele, 34E autobuzul dus-intors de persoana + timpul pe drum. Personal nu as zbura cu low cost decat daca as merge fara bagaj de cala, asa ar fi perfect. In rest, tariful mediu standard pentru Tarom, cursa Bucuresti - Paris si retur este 240E-270E de persoana sau mai ieftin cu zbor de linie cu escala la Roma sau Amsterdam

Edited by Karogs, 10 September 2016 - 04:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate