Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Discuție telefonică

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
nickxyc

nickxyc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.07.2016
Buna ziua.
Va expun pe scurt despre ce e vorba.Azi intors de la munca imi gasesc sotia plangand si la intrebarea mea dc imi spune ca seful magazinului unde lucra i-a impus sa-si dea demisia invocand art 52 cm (acte disciplinare).m-am gandit putin si am pus mana pe telefon si l-am sunat pe rspectivul domn pentru a ma lamuri ce motive i se imputa sotiei,dandu-ma drept avocatul X.am vorbit civilizat,cerand explicatii printre altele sugerand o incheiere contractuala cu acordul partilor,introducand in discutie faptul ca respectiva doamna ar avea ceva relatii si ar fi mai bine sa se ajunga la un acord.
incheiata convorbirea tipul ma suna dupa vreo 20 de minute,imi spune ca a inregistrat convorbirea,ca i sa parut ca l-am intimidat spunand de relatii,imi cere sa ii spun de la ce cabinet sunt,ii spun ca poate nu sunt avocat,ca am avut o simpla discutie intre oameni,el ma ameninta ca duce inregistrarea la organele competente si imi inchide

Intrebarea mea este daca ma poate acuza de ceva,daca poate dovedi in vreun mod ca e vb de mine si de vocea mea tinand cont ca am sunat de pe o cartela prepay si daca discutia telefonica are vreun temei legal sa fie considerata amenintare ,intimidare.

Multumesc

#2
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007
daca tipul a inregistrat convorbirea, ai facut cea mai mare prostie...

#3
nickxyc

nickxyc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.07.2016
el asa zice dar totusi din convorbire nu are ce sa reiasa in unei discutii cordiale,singurul "amanunt" faptul ca am sugerat ca respectiva doamna are relatii

#4
tiomarami

tiomarami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 24.11.2015
A baut?  In timpul programului ?
Daca da, atunci cat ?
I-a pus fiola ?
Era omologat metrologic detectorul ?

Edited by tiomarami, 09 July 2016 - 15:15.


#5
nickxyc

nickxyc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.07.2016
nu a facut absolut nimic,are o alta angajata preferata si vrea sa scape de sotia mea pt a elibera postul

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
atunci sa-i spuna sa o dea afara, pt ca atunci trebuie sa spuna si motivul invocat, iar daca nu este real, il poate da si in judecata, ori chiar la itm plangere.

nu poate ca intr-o zi sa se trezeasca patronul, ca e suparat nevoie mare si din cauza indisciplinei, trebuie sa-si dea angajatul afaa, dar  sa-si dea demisia, nu sa intre el in rahat ori sa fie nevoie sa faca alte acte de somaj sau alte cele.

Edited by Dany_Darke, 09 July 2016 - 15:18.


#7
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Cand te mananca, te scarpini cu un cactus... E mai "live"... Nu era mai ok sa abordati subiectul la fata locului si sa vedeti despre ce este vorba la modul pasnic? Sau macar consultarea acelui articol in prealabil? http://legeaz.net/le...uncii/art-52... De remarcat litera c)

Edited by c14h3r, 09 July 2016 - 15:17.


#8
nickxyc

nickxyc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.07.2016
nu a baut nimeni,nu e vb de bautura sau orice altceva

nelamurirea sau intrebarea mea e alta...legat de convorbire poate fi considerata intimidare?de amenintari nu poate fi vorba fiin o discutie cordiala

#9
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Dar ce ai facut tu, se poate incadra la intimidare? Cordiala fiind discutia... "...dandu-ma drept avocatul X.am vorbit civilizat,cerand explicatii printre altele sugerand o incheiere contractuala cu acordul partilor,introducand in discutie faptul ca respectiva doamna ar avea ceva relatii si ar fi mai bine sa se ajunga la un acord..." Citat de mai sus...

Edited by c14h3r, 09 July 2016 - 15:26.


#10
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View Postnickxyc, on 09 iulie 2016 - 15:19, said:

nu a baut nimeni,nu e vb de bautura sau orice altceva

nelamurirea sau intrebarea mea e alta...legat de convorbire poate fi considerata intimidare?de amenintari nu poate fi vorba fiin o discutie cordiala
Nu are ce sa iti faca in mod legal......Posted Image
Dar nu este bine sa iti expui sotia la un scandal!

*Sper ca sotia nu lucreaza la servicii secrete.

Edited by xmanyacs77, 09 July 2016 - 15:28.


#11
nickxyc

nickxyc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.07.2016
eu cred ca nu,nu am facut amenintari de nici un gen,am sugerat o incheiere a contractului cu acordul partilor tinand cont ca a inceput sa imi indruge aberatii comportamentale si faptul ca are declaratie de la cele 2 colege ca a tipat la ei,pe una din colege a amenintato ca ii sparge fata...si alte idiotenii de genul pe care nu le putea crede,imi cunosc sotia cat e de umila.

nu stiu,ma gandeam ca se poate duce la politie cu inregistrarea si cere sa se gaseasca utilizatorul cartelei sau ma rog ceva de genul..

#12
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai sa aduca si dovezi care sa sustina, iar daca era atat de revoltat, de ce trebuie musai demisia ei? te pomenesti ca ii e frica sa o dea afara ca poate il bate pe el, nu?

ce oameni de joasa speta.

#13
nickxyc

nickxyc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.07.2016
eu zic ca nu,nu sunt avocat sa cunosc incadrarile dar de obicei o intimidare ar trebui sa fie ceva mai mult de un sugeriment

#14
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
În afară de faptul că i-ai făcut soției probleme în plus (clar îi va cere explicații) n-o să se întâmple nimic. Nu l-ai amenințat cu bătaia sau cu moartea, n-o să se miște poliția pentru o copilărie ca asta.

#15
nickxyc

nickxyc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.07.2016
deci nu are rost sa inchid numarul respectiv sau sa ma trezesc cu o convocare?

#16
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
ti-ai umflat muschii si acum nu mai stii pe unde sa scoti camasa? Stai linistit, din punct de vedere legal nu patesti nimic. Imi vine greu sa cred ca era pregatit sa inregistreze convorbirea, nestiind ca o sa-l sune tocmai sotul urzicat, decat daca poate doamna a plecat cu un "Las' ca vezi tu ce-ti face barbata-miu!". Si admitand ca se-ajunge la politie, chiar imi pare rau ca o sa se iroseasca banii platiti (si de) mine prin impozite ca sa stea aia sa afle cine-a sunat de pe un numar de pre-pay.

Daca vrei sa-ti ajuti sotia, cauta-i un loc de munca. Iar daca tot vrei sa-ti umfli muschii, fa-o la inceput, ca sa stie aia cu cine se pun si sa nu se mai atinga de sotie, pana apare altul cu muschii mai umflati, desigur.

Edited by Michidoo, 09 July 2016 - 15:47.


#17
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View Postnickxyc, on 09 iulie 2016 - 15:41, said:

deci nu are rost sa inchid numarul respectiv sau sa ma trezesc cu o convocare?
Ca sa dormi linistit scoate cartela sim din telefon....asa nu vei mai fi deranjat de: falsi procurori, comisari sau judecatori!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 09 July 2016 - 15:48.


#18
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Dacă aș fi în locul tău n-aș mai folosi cartela aia, e oarecum jenant ce ai făcut.  
Te vor cita dacă ți se face reclamație, asta însă nu înseamnă că vei și păți ceva ci că sunt obligați să cerceteze dar părerea mea e că n-ai ce să pățești pentru că nu l-ai amenințat decât cu cai verzi pe pereți.

Mai nasol va fi de nevastă-ta când va merge la muncă.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate