Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

LG G4 boot loop

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

Poll: LG G4 boot loop (37 member(s) have cast votes)

Ati avut boot loop la LG G4?

  1. Da (15 votes [40.54%] - View)

    Percentage of vote: 40.54%

  2. Nu (22 votes [59.46%] - View)

    Percentage of vote: 59.46%

Vote Guests cannot vote

#1
adidu

adidu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.01.2007
Principala problema de care se lovesc cei care vor sa cumpere un telefon LG G4 este posibilitatea aparitiei boot loop-ului, asadar o mica statistica ar putea fi utila.

Care dintre voi ati patit asa ceva?

Pentru cei afectati, cand a fost fabricat telefonul? (S/N 505..... inseamna ca a fost fabricat in 2015, luna 05)

Edited by adidu, 09 July 2016 - 12:47.


#2
litapetru

litapetru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 06.10.2009
Telefonul meu a avut problema menționată mai sus și era seria 505.Acuma la aproape un an de când îl am, are probleme cu display-ul.Cand mă întorc din concediu îl trimit la servis.

#3
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,669
  • Înscris: 03.03.2007
Eu am avut 507 n am avut probleme cu bootloop. Am avut ghost screen. Ecran schimbat pe garanție. Ațâța timp cat ai garanție. N aibdc ssati faci probleme.

#4
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
Am avut problema. SN 510,rezolvat pe garantie. Acum am 604. Am si problema cu ghost screen,probabil voi mai ajunge o data cu el in service.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Cam putine voturi, daca tin minte din cate am citit pe topicul dedicat, ar trebui sa fie muuuult mai multi. :)
Daca nu avea aceste probleme vara aceasta il achizitionam deoarece are tot ceea ce imi poate oferi un telefon (camera, ecran, design, performante).

#6
Socrate1970

Socrate1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 17.06.2008
Terminal H815, seria 507, luat de la Orange Corporate in decembrie.
Sambata a intrat in bootloop, azi l-am dus la Service LG ESD, sos. Mihai Bravu. Termen: 2-3 zile
Astept sa ma contacteze ei.
Revin cu informatii.

#7
Socrate1970

Socrate1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 17.06.2008
Astazi am ridicat terminalul de la ESD Mihai Bravu - Obor.
Au inlocuit placa de baza, asa cum a afirmat LG la inceputul anului, dupa ce au recunoscut problema. Ma bucur ca sunt seriosi cei de la ESD, sper sa nu am nevoie sa revin cu vreo problema. Telefonul a fost bine intretinut de la achizitie pana la bootloop, a avut folie de protectie si carcasa UAG. Nu a cazut niciodata, nu a fost folosit in mediu umed etc, nu a fost root-at. In consecinta, ESD a respectat contractul de garantie si a reparat terminalul, intr-un mod profesionist.
Telefonul era din seria 507- celebra pentru bootloop, acum are 606.
Va doresc si voua bafta si sa nu aveti probleme, iar pe telefoane sa primiti numai vesti bune!

#8
Giulik

Giulik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 28.06.2014
Salut,
As dori sa stiu daca sunt printre noi oameni care u service GSM si au incercat sau stiu din experienta daca piesele de pe Lg G4 se potrivesc pe un Lg G3. Le`am studiat un pic "interioriul" si am vazut ca placile de baza a celor 2 telefoane sunt similare. Ma bate gandul sa pun camera de pe G4 pe un G3 , difuzorul , casca si poate si microfonul.
Avand in vedere ca G4`ul meu nu mai este in viata si nu nu prea mai am ce face cu el. Ultima varianta ar fi sa il vand pe piese.
Ma puteti ajuta cu informatia asta ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate