Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Poșta Românã tracking

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
teodoka

teodoka

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.04.2016

View Postdadosh, on 06 iulie 2016 - 22:29, said:


la cate firme de curierat ai urmarit treking-ul?
oficiul 8 l-a expediat...tranzitul de la posta centrala bacau il prelucreaza...il expediaza...ajunge la iasi...pleaca la bucuresti...banuiesc ca BSI-birou sosiri interne..
unul il expediaza...urmatorul il prelucreaza...adica il inregistreaza...sa vezi tu pe net unde a ajuns...capisci?
Eu înțeleg, dar exprimarea nu este clară, ceea ce induce în eroare. Sunt mai grea de cap, nah. Mulțumesc pentru răspuns. =)

#20
dadosh

dadosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.01.2002

View Postrumegus, on 06 iulie 2016 - 22:36, said:

E vreo sarbatoare mare azi si nu stiu? Vad ca majoritatea au consumat alcool in exces....
a fost...EURO 2016...meci...portugalia-tara galilor

#21
alinstefan199416

alinstefan199416

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.04.2017
azi se fac 25 de zile de cand coletul meu din Honk Kong este in Constanta...cred ca la Posta Vamala...turbez. Vreo idee ce-as putea face ?

22.03.2017 00:06 Sosit in Romania - BSI Bucuresti
23.03.2017 13:14 Primit de la expeditor - BSI Bucuresti
23.03.2017 21:41 In prelucrare - BSI Bucuresti

de pe 24.03.2017 este in Constanta...

#22
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si? Ce astepti? De ce nu mergi sa-l ridici?

#23
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Unde scrie ca e in Constanta?

#24
alinstefan199416

alinstefan199416

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.04.2017
Buna ziua,
Datorita intarzaierilor aparute in traficul postal international, in aceasta perioada, InfoPost - serviciul de relatii cu clientii (telefon 021.9393) este foarte solicitat de catre clienti, atat pe cale electronica, cat si telefonic. Ne cerem scuze pentru intarzaierea cu care va raspundem.

Trimiterea cu numarul de prezentare RT909789378HK a intrat in sistemul nostru postal in data de 22 martie si  a fost indrumata  catre Constanta in data de 24 martie.

Datorita volumului foarte mare de trimiteri sosite in tara in special la oficiul cu asistenta vamala nr 9 Ghiseu 1 din Constanta, procedura de vamuire/distribuire se face in functie de disponibilitatea lucratorilor vamali (care nu sunt angajatii Postei Romane si au un program stabilit de Directia Generala a Vamilor www.customs.ro). Dupa efectuarea procedurilor vamale, oficiul postal de destinatie va va informa printr-un aviz la cutia postala cand puteti ridica trimiterea. Predarea se va face conform datei specificate pe aviz, nu anterior. Daca nu primiti avizul, va rugam sa luati legatura cu conducerea oficiului care va face distribuirea.

Mail primit de la InfoPost. Am fost la posta pe 10 si 14 aprilie, mi-au zis sa astept sa se avizeze.

#25
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
19.04.2017
11:09
Programat pentru predare incepand cu aceasta data - Constanta-Business Tomis Vama

Asta scrie pe siteul postei, era mai simplu sa cauti acolo, decat sa trimiti mailuri. Probabil aumulte colete din China, de asta esti programat dupa 19 aprilie, adica de azi.

#26
alinstefan199416

alinstefan199416

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.04.2017
Am cautat crede-ma :)) Ironia sortii a fost sa trimit mesaj aici cu 1 minut inainte sa imi apara "avizat".

Anyway, posta lasa de dorit. MULT

#27
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Am si eu niste colete care au facut o spatamana prin china, 2 zile pana la BSI si tot acolo sunt din 7 :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate