Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sala dupa munca.

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
asdfa34

asdfa34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 14.01.2014

 pisoiu22, on 08 iulie 2016 - 20:31, said:

deaia mai ai chef de sala, de activa ce e
Stau maxim 10 ore pe zi acasă, dintre care 8 le dorm. Tu ce zici?

 pisoiu22, on 08 iulie 2016 - 20:31, said:

shawarma, fast food, friptane 7 bucati pe zi, supe chimice cand iti faci tu hrana si cartofi copti or fi cei mai naturali
aoa de la rubinet, sau plata sau de care o fi tot nesanatoasa e
Apa o iau de la fântână. Am spus că mănânc şi beau cât se poate de sănătos, în limita posibilităţilor.
Nu mănânc fastfood-uri şi nu beau sucuri, iar pe lângă astea,  sunt lacto-ovo-vegetarian, deci nu mănânc carne.Posted Image
Vorbeşti aiurea.

 pisoiu22, on 08 iulie 2016 - 20:31, said:

daca ai avut 177 kg la 15 ani inseamna ca ai avut o viata teribil de sanatoasa si ai facut miscare enorm de multa. Totusi d eunde atata depunere de substanta? oi fi cu sinfrom dinala de crestere interminabula.
E VORBA DE SCHIMBAREA MEA DINTR-UN AN!!! - cred că nu înţelegi lucrul ăsta pe care l-am spus şi mai sus.
Am avut 105 kg şi după cum am spus mai sus (dar e prea greu să înţelegi nişte lucruri, citez din post-ul anterior: "mi-am schimbat viaţa într-un an, ajungând de la 105 de kg la 77"), e vorba de schimbarea mea dintr-un an, nu de dinainte.
Că am fost inconştient înainte şi că am mâncat toate porcăriile, pierzându-mi nopţile, asta e altă poveste. Dar te înţeleg, ai vrut şi tu să te legi de ceva.
Asta ca să vezi că pe lângă că vorbeşti aiurea, nici nu eşti în stare să citeşti şi să percepi anumite lucruri.

Edited by asdfa34, 09 July 2016 - 18:58.


#20
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Si vrei sa te felicit ptr schimbarea de la 1050 kg la 70 kg dintr-un an cand ai trecut de la 15 ani la 17 ani?

Du-te si la munca si la sala si eventual si-n armata. Cred ca ai avzut ca toata lumea care ti-a raspuns ti-a zis ca nu esti ok, nu vei fi si n-ai obtinut felicitari ptr ce ai facut.
Ai avut 120 kile la 12 ani probabil, sau la 13, sau la oricat, asa ca nu cred ca e o veste buna sa auzim ca traiesc si asa bolnavi printre noi.

Probabil daca erai mai batran trebuia sa-ti si taie din piele ca se sbarcea rau dupa asa scadere de greutate

#21
asdfa34

asdfa34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 14.01.2014

 pisoiu22, on 09 iulie 2016 - 19:07, said:

Si vrei sa te felicit ptr schimbarea de la 1050 kg la 70 kg dintr-un an cand ai trecut de la 15 ani la 17 ani?

Du-te si la munca si la sala si eventual si-n armata. Cred ca ai avzut ca toata lumea care ti-a raspuns ti-a zis ca nu esti ok, nu vei fi si n-ai obtinut felicitari ptr ce ai facut.
Ai avut 120 kile la 12 ani probabil, sau la 13, sau la oricat, asa ca nu cred ca e o veste buna sa auzim ca traiesc si asa bolnavi printre noi.

Probabil daca erai mai batran trebuia sa-ti si taie din piele ca se sbarcea rau dupa asa scadere de greutate

Nu, nu vreau să mă feliciţi pentru nimic, nu am nevoie de felicitările nimănui, deşi cel puţin o persoană cunoscută mă opreşte în fiecare zi şi se miră cât am slăbit, felicitându-mă în final.
Nu am venit aici să primesc felicitări de la useri, cu-atât mai puţin de la tine.
Doar imaginează-ţi cum arăţi la 105 kg. şi cum arăţi la 77kg, şi-apoi o să îţi dai seama despre ce vorbesc mai sus. Imaginează-ţi o persoană cu 28kg. în minus după un an.

Am venit aici să cer nişte păreri despre un lucru de care nu sunt sigur. Şi-anume: dacă suprasolicit corpul mergând după muncă la sală.
Mulţi mi-ai răspuns la ce am întrebat, pe această cale le şi mulţumesc.
Unii au început cu arfe de oameni plictisiţi. Dar îi înţeleg, trebuie să facă şi ei ceva util cu viaţa lor, ca de exemplu, să facă posturi p-aici.




 asdfa34, on 10 august 2015 - 01:10, said:

Am 17 ani, 1.72 inaltime si 103 kg (stiu, este enorm).

 asdfa34, on 13 septembrie 2015 - 17:44, said:

Salutari!
1.73, 97 kg, 17 ani.

 asdfa34, on 05 februarie 2016 - 00:38, said:

Am 17 ani, 85 kg , 1.75 si fac sala de 6 luni.

 asdfa34, on 06 iulie 2016 - 18:22, said:

Salutari,
Am 17 ani, 1.78, 78kg si am câteva întrebări pentru voi, dacă puteţi să-mi răspundeţi vă rog frumos.

Încep să cred că ai şi pierderi de vedere, nu doar de memorie.

Edited by asdfa34, 09 July 2016 - 20:21.


#22
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
sala la 17 ani si munca la 17 ani si obeyitate la 17 ani. Tu esti normal?
Ti s epotriveste, ipochrizia ta e lafel ca in film
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MB7XZGVChEk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015

 pisoiu22, on 06 iulie 2016 - 21:16, said:


Cui dracu i-ar arde de sala dupa 8 ore de munca fizica?

Mie. Pur si simplu topicurile despre sport nu-s pentru tine, ce cauti?

#24
asdfa34

asdfa34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 14.01.2014

 pisoiu22, on 09 iulie 2016 - 21:58, said:

sala la 17 ani si munca la 17 ani si obeyitate la 17 ani. Tu esti normal?
Ti s epotriveste, ipochrizia ta e lafel ca in film
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MB7XZGVChEk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eşti prea închis la minte, asta e de fapt ipocrizia. Ca în niciun film.
Vorba lu' vinciun : "topicurile despre sport nu-s pentru tine".

#25
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Dacă după munca îți arde de sala e perfect. Ești sănătos și cu psihic bun. Bravo! Și sa ști ca te vei simți mult mai odihnit în timp, după ce organismul se adaptează stilului de viata nou.
Primul lucru pe care îl fac după încheierea programului de munca este sa ma antrenez.
Dacă după antrenament reușești sa te odihnești înseamnă că totul e ok. Dacă ești epuizat și adormi foarte greu sau te trezești des, las-o mai încet.

#26
asdfa34

asdfa34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 14.01.2014

 Mariusvlad2, on 21 iulie 2016 - 13:06, said:

Dacă după munca îți arde de sala e perfect. Ești sănătos și cu psihic bun. Bravo! Și sa ști ca te vei simți mult mai odihnit în timp, după ce organismul se adaptează stilului de viata nou.
Primul lucru pe care îl fac după încheierea programului de munca este sa ma antrenez.
Dacă după antrenament reușești sa te odihnești înseamnă că totul e ok. Dacă ești epuizat și adormi foarte greu sau te trezești des, las-o mai încet.

După 1 oră de sală adorm dus, deşi nu mă simt complet obosit.
Mulţam!

#27
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 dadosh, on 06 iulie 2016 - 22:35, said:


are 17 ani...a crescut 6 cm...intr-un an
Poate mananca mult bambus...

#28
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016

 asdfa34, on 13 iulie 2016 - 16:06, said:

"topicurile despre sport nu-s pentru tine".
care topicuri care sport? vorbeşte de sport unui obez care 16 ani nu s-a ridicat de la PC.
Credeam ca dai niste citate din Cosbuc.

Ai facut vreun sport gen fotbal sa joci asa ca Hagi, sau tenis ca Simona Halep sau Ion Tiriac, sau box ca Leu, Doroftei sau Bute, alte sporturi asa ca Ghita Muresan sau sa joci in Liga nordamericana de bascket?

Care sala dupa munca? sala de mese poate.
Si mai degraba care munca? ca cine angajeaza unul la 16 ani fara liceul terminat si fara bacalaureat? c enaiba stie sa faca ala? sa sape gropi sau sa pazeasca oile. Dupa pazit ca inchilozezi faci putin sport poate.

Cazul tau e unul medical mai bine zis, nu e nici un sport si nimic de glumit, ai probleme cu tiroida, poate si altele hormonale, fa-ti niste analize. Cand vei avea 50 de ani crezi ca vei fi normal dupa problemele de acum? Tu o iei ca o joaca, e si normal la varsta ta. Dar iti spune asta cineva care are tot mereu corpul normal, ba chiar de invidiat si foarte apreciat,  inclusiv la varsta aia.

#29
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
E clar ca nu sti ce vorbesti.
In anii care au precedat revolutia din 1989 eram angajat, faceam liceul la seral si arte martiale, Kyokushinkai la un nivel ridicat.
Dupa 8 ore de munca aveam 1 ora de odihna in care trebuia sa iau masa de pranz, la ora 17 la scoala si de acolo la ora 20.30 la antrenament. De 3 ori pe saptamana aveam acest program.
Acum la 45 de ani alerg 10 km in sub 60 min si beau un ness tare dupa.
Generatia adolescentilor din ziua de azi oboseste si daca priveste sportul la tv. Daca se sperie de sport asa cum te sperii tu cum vor arata la 45 de ani?

#30
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Te apreciez, nesul asa tare nu stiu la ce-ti trebuia. Ai putea recomanda initiatorului. ca el vrea sala asa d efudulie si munca tot asa ca suna bine sa faca bani singur, dar acasa nu ridica un pai si-i pune mămica mâncărică pe masă și merinde ptr așa zisa muncă. Poate munca la tătuca la firma ca sa-i mearga vechimea

Am vazut si stiu prea multe ca sa mai fie nevoie sa citesc aici.
Ma sperii si acum cand vad pe astia la 14 ani cu 70 kg sau 80 kg umflati cu E-uri si mirosuri si probleme ca bosorogii de 70. Si da, astia obosesc din orice. Nu stiu ce munci ar putea presta.

#31
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Nessul ala era o "aroganță" făcută după ăia 10 km sa vad cum stau cu hertz-ul. Daca nu a crescut pulsul și tensiunea înseamnă că nu am tras destul. În rest nu ajuta cu nimic dacă îl bei după. Daca il bei înainte atunci da, ajuta.

#32
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
intre munca si sala se recomanda un power nap, o atipeala scurta, sa nu te duci stors

#33
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Asa este dar de cele mai multe ori suntem nevoiți sa facem concesii.

#34
asdfa34

asdfa34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 14.01.2014

 pisoiu22, on 27 iulie 2016 - 20:15, said:

care topicuri care sport? vorbeşte de sport unui obez care 16 ani nu s-a ridicat de la PC.
Este secţiunea dedicată sportului, nu am venit să-ţi vorbesc ţie despre sport, am venit să cer o părere.

 pisoiu22, on 27 iulie 2016 - 20:15, said:

Care sala dupa munca? sala de mese poate.
Asta cu sala de mese o auzi la fiecare colţ, e mai stoarsă ”gluma” decât mentalitatea ta din toate post-urile de până acum.

 pisoiu22, on 27 iulie 2016 - 20:15, said:

Si mai degraba care munca? ca cine angajeaza unul la 16 ani fara liceul terminat si fara bacalaureat? c enaiba stie sa faca ala? sa sape gropi sau sa pazeasca oile. Dupa pazit ca inchilozezi faci putin sport poate.
Se numeşte support. Unele firme au nevoie de support. Sunt lucrător comercial doar pentru o lună, nu sunt nici paznic şi nici om care să păzească oile şi ca să vezi, nu am planuri aşa minuscule pentru viaţa mea.

 pisoiu22, on 27 iulie 2016 - 20:15, said:

Cazul tau e unul medical mai bine zis, nu e nici un sport si nimic de glumit, ai probleme cu tiroida, poate si altele hormonale, fa-ti niste analize. Cand vei avea 50 de ani crezi ca vei fi normal dupa problemele de acum? Tu o iei ca o joaca, e si normal la varsta ta. Dar iti spune asta cineva care are tot mereu corpul normal, ba chiar de invidiat si foarte apreciat,  inclusiv la varsta aia.
Vii să-mi vorbeşti de caz medical? De probleme cu tiroida? Probleme hormonale!???
Ştii să faci diferenţa dintre o persoană care până la un moment dat a mâncat haotic şi o persoană care are probleme cu glanda şi ce mai zici tu pe acolo?
Chiar acum câteva luni mi-am făcut analizele. Şi ghici ce? Sănătos tun. Doar puţină lipsă de apă. Asta pentru că nu mănânc toate rahaturile şi toate e-urile despre care zici tu şi pe care probabil le serveşti la fiecare masă.
În orice caz, eşti prea limitat. Dacă vezi o persoană care a făcut o schimbare, începi să te legi de trecut, că de altceva nu ai ce.
Nu vreau să mă gândesc cât de plictisitoare e viaţa ta, încât să vii aici pe forum-uri şi să-mi spui tu mie de cum eram înainte, din moment ce eu am precizat că am fost inconştient, iar acum sunt conştient.

 pisoiu22, on 28 iulie 2016 - 13:31, said:

Ma sperii si acum cand vad pe astia la 14 ani cu 70 kg sau 80 kg umflati cu E-uri si mirosuri si probleme ca bosorogii de 70. Si da, astia obosesc din orice. Nu stiu ce munci ar putea presta.
Înălţimea nu o pui în calcul? Sau na... de ce să o mai punem şi p-aia, nu?Posted Image
Apropo... vezi că am spus încă din primul post că nu obosesc deloc. Sunt un obez care mănâncă e-uri şi oboseşte la 2 scări urcate, până la urmă?

Edited by asdfa34, 01 August 2016 - 19:10.


#35
Molcom

Molcom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 30.07.2016
N-ai pune o poza...

#36
BT-OO5

BT-OO5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 06.07.2017

 asdfa34, on 06 iulie 2016 - 18:22, said:

Salutari,
Am 17 ani,

1. Lucrez de noapte, de la 22.30 la 7 dimineaţa.
Mulţam!

Minor sa lucre noaptea? :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate