Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Opel Astra H GTC- Pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
De motorul 1.9 cdti de 120 cai ce parere aveti ? Cum se comporta ?

#20
caatal1n

caatal1n

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.05.2017
Salutare!
Am achizițonat de curând un Opel Astra GTC .
2007. 09
Benzina 1.6 turbo , 179 hp , putere grupa mare pentru o mașinuța așa ușoară.
Frumoasa , opc line , recaro, navigație , faruri automate, senzori parcare  într-un cuvânt mulțumit.
La bani a fost cam piperată una la mâna a fost ca e puternica și cea dea doua ca era puțin preparata 4200€.
Ce m-a nemulțumit cel mai tare a fost suspensia.
Suspensie sport, foarte rigida mașina.
Ca orice mașina SH a avut și ceva defecte:rulmentii și flansele de la amortizoare duse.
Acum când am dat jos roata mecanicul a văzut și bieletele antiruliu terminate, am zis ca nu e asta chiar așa de costisitor și am comandat 2 bielete, 2 capete de bara și cam atât.
Când au venit bieletele mecanicul deja le scosese pe cele vechi,cele originale erau mai lungi cu aproximativ 5 cm. Ce facem mi-a spus?
Am verificat și nu am găsit bielete cu alta dimensiune decât 300 mm sau 303 mm.
Am căutat pe internet și într-un final am găsit niște bielete fabricate in Germania care erau reglabile . Le-am potrivit la dimensiunea celor pe care le-am dat jos și le-am montat.
Problema este ca ceva se tot aude in fata dreapta de când am pus bieletele astea.
Nu știu cum sa o scot la capăt ca zgomotul e deranjant la denivelări, și in plus de asta și suspensia sport nu m-a satisface pe deplin.
As vrea sa o scot și sa ii pun suspensie normala de gtc dar deocamdată nu mai dispun de bani sa o înlocuiesc. Aștept sfaturi și păreri din partea voastră .
Multumesc



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate