Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Acordul vecinilor pentru constructie noua/ cum caut vecin?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
ences

ences

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.07.2016

View Postadisz, on 06 iulie 2016 - 09:23, said:


Fii te rog amabil si scaneaza partea din spate a CU si posteaz-o aici.
Adica partea aceea unde se specifica actele si documentele necesare AC,din care sa reiasa ceea ce spui.

daca eu spun ca asta mi s-a cerut, inseamna ca asa e.  pentru ce e nevoie de o "dovada"? de ce ar veni cineva pe forumul acesta si sa puna o intrebare bazata pe o minciuna?   :)

intrebarea este, cum dau de vecin?

#20
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006

View Postences, on 05 iulie 2016 - 14:03, said:

nu stiu de unde sa il iau pe vecinul cu terenul din stanga(care e numai camp). cei de la primarie au spus sa ma duc la Cadastru. Imi dau aia informatii(adresa, nr de telefon) despre proprietar? Si daca e plecat din tara sau nu locuieste la adresa din buletin?
Bun, au trecut doua zile. Ai fost la Cadastru, dupa cum ti-au spus cei de la primarie?

#21
ences

ences

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.07.2016

View Postflorinbad, on 07 iulie 2016 - 20:52, said:

Bun, au trecut doua zile. Ai fost la Cadastru, dupa cum ti-au spus cei de la primarie?


Da, am fost si cei de la Cadastru(ANCPI Ilfov) au zis ca sunt date cu caracter confidential si nu ma pot ajuta. Mi-au sugerat sa ma duc la Registrul Agricol unde am fost dar cei de acolo au zis ca nu au in evidenta persoana respectiva(vecinul) si ca mai mult ca sigur terenul a fost vandut de catre cel care a fost pus in posesie si sa ma duc la Urbanism Bragadiru  Posted Image

In concluzie, m-au trimis la cei care au emis C.U.  Am fost si acolo si dupa ce le-am zis povestea, au spus ca NICI ei nu pot da detalii pentru ca sunt date cu caracter confidential si ca se vor consulta cu arhitectul sef ca sa gaseasca o solutie. Posted Image

Edited by ences, 13 July 2016 - 20:50.


#22
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,932
  • Înscris: 11.07.2016
poate va fi in avantajul tau...
bafta!

#23
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postences, on 07 iulie 2016 - 12:11, said:


daca eu spun ca asta mi s-a cerut, inseamna ca asa e.  pentru ce e nevoie de o "dovada"? de ce ar veni cineva pe forumul acesta si sa puna o intrebare bazata pe o minciuna?   Posted Image

intrebarea este, cum dau de vecin?

Nu tre' sa te enervezi.Te-am rugat doar,n-am dat cu parul.
Unicul motiv este ca acest lucru nu poate fi pretins prin CU.CU are alta menire.

#24
ences

ences

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.07.2016
nu m-am enervate chiar deloc :)  

am discutat cu cei de la Primarie inca de cand mi-au dat C.U si unul dintre acorduri este "cel al vecinilor".

avand in vedere ca imobilul ce urmeaza a fi construit este putin "atipic" zonei (nu este casa) cu toate ca este in M1 - zona mixta, arhitectul sef a vrut sa fie "sigur" ca nu ii sare lumea in cap sau ceva de genul asta. este doar o supozitie....

inca nu mi-au dat niciun raspuns. ma voi duce sapt. viitoare la ei din nou.... nu stiu unde sa gasesc vecinul cu parloaga de langa terenul meu... :)

#25
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010
ai gasit proprietarul? Daca da, spune cum ai reusit te rog, adica unde ai cerut informatia.

#26
ences

ences

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.07.2016

View Postflp014, on 24 august 2016 - 09:47, said:

ai gasit proprietarul? Daca da, spune cum ai reusit te rog, adica unde ai cerut informatia.


salut, da am gasit mosternitorul dupa nu stiu cate interventii/drumuri pe la Primarie:)

problema e alta acum. mostenitorul nu se poate deplasa(a avut accident vascular) si singura solutie este acea "notificare" pe care eu sau notarul/avocatul trebuie sa o trimita....

stie cineva cum se face? multumesc !

#27
SchwarzeRabe

SchwarzeRabe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.02.2017
buna ziua

am nevoie de un raspuns la o intrebare Putin tampita: ce se intelege prin vecini limitrofi?

am nevoie de acordul vecinilor ptr ca sa deschid o firma, si nu inteleg care sunt vecinii limitrofi? si cei de peste strada? sau doar cei invecinati? si vecinii care stau pe alta strada dar ne intersectam cu terenurile? si pe diagonala? si pe diagonala peste strada? eu nu inteleg nimic,ma puteti ajuta?

va multumesc

Edited by SchwarzeRabe, 08 April 2019 - 11:59.


#28
SchwarzeRabe

SchwarzeRabe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.02.2017
nu stie nimeni nimic, tipic

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate