Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Recomandare jucarii

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
AdrianVasile1992

AdrianVasile1992

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.05.2015
Salutare, fetița mea are 3 luni+ (face 4 luni pe 9 iulie). Caut o jucărie cu luminițe, preferabil luminițe dinamice; când unele se aprind, altele să se stingă, ca cele din pomul de Crăciun. Am observat că e foarte pasionată de acest lucru. Mulțumesc.

EDIT: Locuiesc în Iași, însă pot face comanda pe internet în cazul , nu e neapărat să o cumpăr de la magazin. Bugetul.. să nu fie depășească 300 RON .

Edited by AdrianVasile1992, 04 July 2016 - 11:38.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
eventual un oras in care locuiesti, un buget. te va deranja daca cineva se va lua de tine ca nu dai aceste detalii.

#3
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009
Caută cu jucarii interactive, o să găsești o mulțime.

#4
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RJP6eL4gcFs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
produsele cam supraevaluate, dar in palas la noriel sunt destule chestii de genul.

nu stiu daca exact pe masura asteptarilor tale, dar jucarii, chiar multe, ai sa gasesti in alexandru la minerva, chiar in fata la ing. cam astea imi vin in minte acum.

#6
diddy_fan_2pac

diddy_fan_2pac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 07.03.2008
Nu sunt recomandate astfel de jucarii la varsta asta. Acum sunt recomandate jucarii simple.
Copilul trebuie sa se concentreze asupra unui lucru, si aceste jucarii cu multe briz-brizuri dauneaza.
Incearca sa te joci tu cu ea! E mult mai satifacator si pt tine si pentru ea.
Asta daca scopul tau nu e sa stai linistit altundeva.

Cei doi banuti ai mei!

Edited by diddy_fan_2pac, 04 July 2016 - 11:58.


#7
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Singura jucãrie la vîrsta asta-i pãrintele cu vorbârie multã. Nu în brațe!!!!!

#8
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View Postsarac.lipit, on 04 iulie 2016 - 11:59, said:

Singura jucãrie la vîrsta asta-i pãrintele cu vorbârie multã. Nu în brațe!!!!!
Foarte corect ! Chipul parintilor e cel mai indicat .
Unele jucarii pot dauna la varsta asta ( le baga in gura involuntar )

#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Postsarac.lipit, on 04 iulie 2016 - 11:59, said:

Singura jucãrie la vîrsta asta-i pãrintele cu vorbârie multã. Nu în brațe!!!!!
Pai atunci cand venim acasa de la servici si mergem la baie, sa luam copilul cu noi, la cacare, la dus, cand facem mancare sa stea in bucatarie langa cuptor etc.

Nu merge asa. Cateodata mai ai nevoie sa stai si departe de copil.

Edited by Bursul, 04 July 2016 - 12:32.


#10
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012
Sunt tot felul de jucarii cu lumini si sunete pt bebelusi, le gasesti chiar si in supermarketurile mari, la raioanele speciale. Nu mai zic de magazinele clasice de jucarii.
Un singur lucru iti aduc in atentie, sa ai grija la jocul de lumini, unele sunt obositoare pt ochii si creierul fiintelor astea mici.

#11
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
In principiu firmele serioase au in vedere acest lucru ( jocul de lumini sa nu fie prea daunator). Chinezariile nu. Asa ca atentie ce cumperi.

#12
suiemihai

suiemihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 25.02.2005
uita-te la fischer price pe site de exemplu, sau alte firme mari producatoare. vezi ce iti place si cum se numeste, fa putin research pe net, si unde e mai convenabil de acolo cumperi.
eu nu am gasit mai ieftin in tara comparativ cu ungaria sau amazon. Odata la Metro la o promotie am luat o minge de la fischer price cu -40%.
costa ceva calitatea fischer price dar nu am gres niciodata cu ele si sunt foarte rezistente.
exista si piata de second pentru asa ceva. eu am preferat sa le fac cadou mai departe.

#13
AdrianVasile1992

AdrianVasile1992

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.05.2015
Am mare grijă de fetiță. Nu o voi lăsa la TV până la o vârstă înaintată, ne jucăm foarte mult cu ea, o ținem foarte mult în brațe și nu o lăsăm deloc să plângă. Suntem genul de părinți AP(attachment parrents). Când am fost la socrii zilele trecute, a apucat-o o criză de plâns. I-am arătat un muțunache și s-a calmat când a văzut luminile aprinse; era foarte interesată de acel fenomen. De asta ne-am gândit să îi cumpărăm. Acel muțunache era mai degrabă un breloc atârnat pe oglindă, noi căutăm ceva special pentru bebeluși, eventual cu cauciuc pe care să îl țocăie când mai crește, niște muzicuțe etc. Nu folosim jucăriile pentru a o lăsa undeva și să ne vedem de treabă ci pentru a se dezvolta, pare foarte curioasă când îi arătăm o jucărie nouă, cred că așa se dezvoltă bebelușii/copiii: prin curiozitate.

Spun asta pentru că observ foarte multe persoane oarecum iritate de faptul că doresc să îi cumpăr o jucărie la doar aproape 4 luni.

Edited by AdrianVasile1992, 05 July 2016 - 02:24.


#14
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,492
  • Înscris: 05.06.2009
o jucarie cu care fii-mea s-a jucat cu mare placere a fost o omida muzicala ce se poate agata de marginea patutului si are niste bucati confectionate din materiale cu diferite texturi si culori.
[ http://www.shop.mamicamea.ro/media/Omida-muzicala-cu-numere.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

o alta jucarie care a avut mare succes si pe care a pastrat-o, n-a vrut s-o dea desi are acum 9 ani, este o ciuperca de plus cu niste personaje, doi omuleti cu aripi (baietel si fetita), o gargarita, un melc. la fel si acestea fie scoteau sunete, fie materialul din care erau confectionate avea diverse texturi.
cauta in gama jucariilor fischer price, leap frog. imposibil sa nu gasesti in magazine gen noriel sau supermarket.
spui ca fetita are 4 luni, ar fi bun si un centru de activitati, adica acea salteluta pe care copilul sta intins pe spate si se joaca cu jucarii agatate de un suport in forma de semicerc peste salteluta
[ http://www.bebelu.ro/wp-content/uploads/2010/07/1024-http.babble.com_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by corinadaniela, 05 July 2016 - 09:55.


#15
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006
noi i-am luat destui mutunachi, un centru de activitati cu pian cantacios, etc.
dar cel mai mult ii plac: telecomanda, ambalaje de batoane, pungulite scartaitoare, servetele. bummer :)

#16
danaxyzw

danaxyzw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.09.2009

View Post-Diana-, on 04 iulie 2016 - 13:06, said:

Sunt tot felul de jucarii cu lumini si sunete pt bebelusi, le gasesti chiar si in supermarketurile mari, la raioanele speciale. Nu mai zic de magazinele clasice de jucarii.
Un singur lucru iti aduc in atentie, sa ai grija la jocul de lumini, unele sunt obositoare pt ochii si creierul fiintelor astea mici.

Intr adevar jucariile simple lasa imaginatia copilului sa cinstruiasca, dar la del de bine si jucariile cu lumini, proiectii, animalute luminoase pot starni curiozitatea. Personal am un canal unde pistez si fulme cu astfel de jucarii. Va las un link de youtube cu filme in care prezint astfel de jucarii. Daca vreti puteti subscrie, daca nu, dati anulare si dati scroll la lista de filme
https://www.youtube...._confirmation=1


#17
danaxyzw

danaxyzw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.09.2009
Salut
Incercam sa prezentam jucarii care noua ni se par dragute :)

#18
costea_91

costea_91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.06.2013
Pentru cei interesati de jucarii din lemn pot vizita si site-ul http://www.pandatoys.ro/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate