Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

BlackBerry a incetat productia de telefoane cu BB OS 10

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Reala sau nu stirea, dupa ce au scos Priv era clara directia: adio bb OS!
Asa ca n-are rost sa ne tanguim.



#20
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
era de asteptat....
de la bb passport nu au mai scos nimic cu os10.
in principiu era f ok os10 dar nu s-au ocupat de el sa-l finiseze.
cred ca bb va ajunge repede langa palm avand in vedere ce-a iesit din priv....urat, mare, multe buguri si extrem de scump....asta-i reteta esecului in materie...

#21
atyclb

atyclb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 04.08.2006
Azi am primit o notificare de la whatsapp ca de la sfarsitul lunii decembrie aplicatia nu va mai fi disponibila pt telefonul meu (Z10). Sigur, o sa spuneti ca am BBM, ceea ce e adevarat, o am si e mai misto decat whatsapp, doar ca nu ma ajuta daca alti oameni sunt reticienti la ea...

#22
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013

View Postatyclb, on 01 iulie 2016 - 14:09, said:

Azi am primit o notificare de la whatsapp ca de la sfarsitul lunii decembrie aplicatia nu va mai fi disponibila pt telefonul meu (Z10). Sigur, o sa spuneti ca am BBM, ceea ce e adevarat, o am si e mai misto decat whatsapp, doar ca nu ma ajuta daca alti oameni sunt reticienti la ea...
din pacate asa este....
eu am incercat sa conving cativa prieteni sa instaleze BBM si nimic .au zis ca daca au whatsapp nu le mai trebuie altceva....eu unul prefer BBM dar nu am cu cine sa comunic prin intermediul aplicatiei
notificarea am primit-o si eu pe un Q10

Edited by dani2013, 01 July 2016 - 14:56.


#23
pogen

pogen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 29.06.2016
Eu nu am inteles prostia asta cu aplicatii pentru SMS... in era in care SMS-urile sunt nelimitate.
Vrei sa discuti ceva cu mine, trimiti SMS ca nu saracesti, sau iti iei aplicatia pe care o am eu. Nu stau eu sa urmaresc pe altii, ci altii sa ma urmareasca pe mine.

Cum era pe vremuri cand lumea isi lua cartela din reteaua X ca sa fie ca ceilalti din jur. Daca erau atat de saraci incat nu isi permita sa apeleze in alta retea, atunci sigur nu aveau ce discuta cu mine, asadar am ales ce am vrut eu, nu ce vor altii.

Edited by pogen, 01 July 2016 - 15:08.


#24
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
Vor ramane in continuare ca si companie software(in special).
Ultima reclama Blackberry aparuta ieri. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YyR4InEWdN4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by adycoke2, 01 July 2016 - 17:34.


#25
dejanalex

dejanalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 19.02.2008
http://www.gsmarena....-news-19144.php

S-ar parea ca se muta la android. Deci adio BB os

Edited by dejanalex, 01 July 2016 - 20:31.


#26
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Cateva clarificari :
- folosesc android din 2010, de vreo 4 ani e pe post de modem
- am facut trei updateuri la pp : primul la cumparare si urmatoarele anul trecut feb-martie
- de atunci nu am vazut nimic nou in update, ultimul fiind cu android runtime, de care nu am nevoie.
- la update-ul dinainte am primit bug si am fost nevoit o luna sa stau asa pana a venit fix-ul, update-ul in sine a adus pictograme rotunde in loc de patrate
- inainte sa fac un update citesc ce face, daca imi trebuie bine daca nu, de ce sa il fac?
- inca dinainte sa trec la BlackBerry in 2012 cautam un device cu taste, samsung chat era la vremea aia
- probabil voi ajunge la android mai devreme sau mai tarziu insa pana atunci ma bucur de jucarie
- am vazut si androide care merg impecabil, cum zicea cineva anterior userul face diferenta

Ce parere aveti de urmatoarea poza in care pp-ul este comparat cu un LG Optimus Vu, pe ala nu l-a facut nimeni de kko ca arata in halu' in care arata, doar BlackBerry e naspa.....acri rau strugurii!
Attached File  uploadfromtaptalk1467399227145.jpg   55.43K   29 downloads

Edited by mzamfirm, 01 July 2016 - 20:54.


#27
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,094
  • Înscris: 22.01.2014
Mzamfirm mie pp mi se pare un telefon frumos si elegant!!! E diferit si ca forma dar si ca aspect si îmi place,acel la nu se compara cu el. Poate vei trece la android dar tot bb;)

#28
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Un 3,5-4 inch cu taste ar fi ideal, pana la urma tastatura imi trebuie, os-ul poate fi altul! Eu mi-am exprimat pareri despre os deoarece asta am folosit si am fost multumit, totul merge perfect, nu am nevoie sa schimb rom-uri sa pun launchere, etc precum vad pe topicurile cu android. Totul merge impecabil asa cum este.! Pacat totusi pentru decizia de a renunta la hardware, poate se gaseste cineva sa faca device-urile si BlackBerry sa furnizeze softul...cine stie, ar fi pacat sa se termine aici, pana la urma sunt pionierii transmiterii de date nu cine stie ce bula umflata cu marketing!

#29
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
BlackBerry has not informed Verizon or AT&T that BlackBerry 10 devices have been discontinued

"BlackBerry informed Verizon and AT&T that production of all BlackBerry OS 10 devices (Q10, Z10, Z30, Passport, and Classic) has been discontinued" while also noting "Future carrier order fulfillment will not be guaranteed due to limited remaining stock."



#30
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
dap,am citit stirea,s-o citeasca si cei care deja jubilau la titlul fals al acestui topic Posted Image

http://crackberry.co...fers-blackberry

Edited by adycoke2, 02 July 2016 - 12:37.


#31
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 31.03.2007
Vrăjeală. Nimic mai fals

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate