Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ce fel de televizor aveți?

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

Poll: Ce fel de televizor aveți? (127 member(s) have cast votes)

C.R.T., L.C.D., plasmă, proiector?

  1. C.R.T. (32 votes [18.71%] - View)

    Percentage of vote: 18.71%

  2. L.C.D. cu lampă (24 votes [14.04%] - View)

    Percentage of vote: 14.04%

  3. Voted L.C.D. cu L.E.D. (93 votes [54.39%] - View)

    Percentage of vote: 54.39%

  4. Plasmă (14 votes [8.19%] - View)

    Percentage of vote: 8.19%

  5. Televizor proiector (projection tv) (1 votes [0.58%] - View)

    Percentage of vote: 0.58%

  6. Alt tip de televizor (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. Televizor, ce-i ăla televizor? (7 votes [4.09%] - View)

    Percentage of vote: 4.09%

Televizorul este smart sau nu

  1. Da (35 votes [27.56%] - View)

    Percentage of vote: 27.56%

  2. Voted Nu (65 votes [51.18%] - View)

    Percentage of vote: 51.18%

  3. Am ambele tipuri: și normal, și smart. (27 votes [21.26%] - View)

    Percentage of vote: 21.26%

Vote Guests cannot vote

#73
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View PostSerbius, on 02 iulie 2016 - 10:44, said:

   Sa zicem ca aduci o gagica acasa pe care tocmai ai cunoscut-o. Ai iesit cu ea in oras, conversatia a mers de minune, ii place de tine, o duci apoi frumos acasa si cand intra in apartament ii pica imediat ochii pe televizorul cu lampi de la bunica, garnisit cu nelipsitul peste de sticla si mileu.
Ia spune, cam ce crezi ca o sa se intample, in cazul asta? Iti zic eu - o sa fuga fata mancand pamantul cand o sa vada asta!
Alta e situatia cand ai o plasma imensa in casa, sa vezi atunci ce bine o sa iti mearga!

Deci: LOLPosted Image Posted ImageCati ani mai ai pana iti iei buletinu?
LCD pe post de momeala sau cum? Posted Image
Sau pe la voi asa se face? O aduci acasa si o pui sa se uite la plasma sa vada si ea cat de imensa o au altii? Posted Image
Daca vrei iti donez un Nintendo sa dati si un Mario pe plasma, ca banuiesc ca-i mare plictiseala.

Edited by gabyxm, 02 July 2016 - 14:44.


#74
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Deja s-a deviat de la subiect....

#75
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Dar s-a ajuns la un punct interesant!

#76
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Televizoul ala nu cred ca merge, ca sa-i dai drumul trebuie sa ridici carpa aia de pe el, si daca-o pui sus provozoriu rastorni bibelourile si le spargi.
De fapt acolo cred ca e un stand de muzeu ca e prea inghesuiala

#77
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Ah, în anii '80 au existat computere portabile care aveau monitor C.R.T.!

#78
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
@Serbius, mi-ai adus aminte de o reclama italieneasca de acum vreo 10 ani, cand incepusera sa apara plasmele. Din pacate nu mai stiu siguyr la ce era reclama (la TV sau la o retea de magazine care le vindea), asa ca nu pot sa dau de ea.

Reclama era cam asa: un tip aduce o tipa acasa si da drumul la televizorul :cu plasma". Toate bune si frumoase, dar la un moment dat tipa vrea sa mearga la baie. iar el intra imn panica si baga un ":de ce?" foarte disperat. Cand colo, tipul avea un ditamai CRT-ul, dar decupase peretele, bagase TV-ul ijn perete cu ecranul spre living iar partea din spate a tubului era in baie :w00t: Povestita nu pare cine stie ce, dar era foarte haioasa, mai ales reactia lui. mai incerc s-o caut, poate dau de ea.

#79
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 06.08.2008

View PostSerbius, on 02 iulie 2016 - 08:24, said:

Voiam sa zic cum poate sa traiasca cu televizor CRT, cu care si lui Burebista i-ar fi rusine.

Pai inseamna ca ai o viata foarte nasoala daca muncesti 12 ore pe zi si nu mai ai timp de stat la TV. Ar trebui sa iti reevaluezi prioritatile si sa iti dai seama ca munca nu inseamna totul - are si televizorul rolul lui in viata.

Nu. Prioritatile raman asa cum sunt. Doar ca mi-am dat seama ca televizorul n-are un rol prea important in viata. Mai bine folosesc PC-ul sau ies afara. Nu-mi place sa stau cu nasu-n TV si facebook. Mai bine muncesc 12 ore si stau 0 in fata TV decat sa muncesc 8 si sa belesc ochii la prostii gen capatos, guta, salam, bla bla.

View PostSerbius, on 02 iulie 2016 - 10:44, said:

   Sa zicem ca aduci o gagica acasa pe care tocmai ai cunoscut-o. Ai iesit cu ea in oras, conversatia a mers de minune, ii place de tine, o duci apoi frumos acasa si cand intra in apartament ii pica imediat ochii pe televizorul cu lampi de la bunica, garnisit cu nelipsitul peste de sticla si mileu.
Ia spune, cam ce crezi ca o sa se intample, in cazul asta? Iti zic eu - o sa fuga fata mancand pamantul cand o sa vada asta!
Alta e situatia cand ai o plasma imensa in casa, sa vezi atunci ce bine o sa iti mearga!

Daca se uita fix la ce TV am... n-are ce cauta in casa.

View Postgabyxm, on 02 iulie 2016 - 14:28, said:

Deci: LOLPosted Image Posted ImageCati ani mai ai pana iti iei buletinu?
LCD pe post de momeala sau cum? Posted Image
Sau pe la voi asa se face? O aduci acasa si o pui sa se uite la plasma sa vada si ea cat de imensa o au altii? Posted Image
Daca vrei iti donez un Nintendo sa dati si un Mario pe plasma, ca banuiesc ca-i mare plictiseala.

Aici e simpla treaba. Ii place sa se vada in LCD cand se... intalneste cu el in apartament. Fetele din ziua de azi au realizat ca nu mai dau bine pe sticla si au trecut la tehnologia plastic: LCD, LED, OLED, SILICON, etc... Nu stiu daca am nimerit ordinea.
Astea din urma sunt mai moi si mai permeabile. Lasa o impresie buna. Cine s-ar intalni cu una care are materialul tare ?

Copii din ziua de azi...

Revenind la topic, CRT cat o sa functioneze. Nu ma impresioneaza tehnologiile din ziua de azi care te fac sa fii doar lenes.

Edited by paso87, 04 July 2016 - 08:47.


#80
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,516
  • Înscris: 09.09.2017
Ia uite, DJL: Un pensionar are apartamentul ticsit cu televizoare vechi. „Cele de azi sunt niște rame cântătoare”

Edited by leusteanul, 28 August 2021 - 10:34.


#81
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Ai dezgropat un topic vechi de 5 ani

#82
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Şi ce dacă?   Posted Image
Ăla le zice rame cântătoare, eu le zic tablouri de prost gust. Mişto Neamţul.   Posted Image   Cred că am dat de un reportaj cu el mai demult, dar cum nu ştiu Germana   Posted Image     Televizoarele din maxim anii '60 aveau farmecul lor, chiar dacă prefer post 1985 dacă e să folosesc unul  C.R.T..

Edited by djl, 29 August 2021 - 15:48.


#83
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

View Postleusteanul, on 28 august 2021 - 10:33, said:

Am cunoscut si eu un mos din asta. Avea un apartament cu 2 camere, in care nu puteai sa te misti de televizoare si computere vechi. Nu stiu ce dreq facea cu ele, cred ca vroia sa si le puna in mormant :naughty:

On: eu an 2 (doua) LpunctCpunctDpunct-liniuta-uri cu LpunctEpunctDpunct. Dintre care unul e 4K (patru ca). E bine asa? S-a inteles mesajul? :w00t:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate