Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

instructor/scoala de soferi Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
bluesony

bluesony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 11.10.2010
Salutare,

Am si eu nevoie de un sfat din partea voastra.
Prietena mea vrea sa faca scoala de soferi in Bucuresti (Sector 6 eventual) si v-as ruga sa-mi dati o recomandare de instructor sau chiar si de o scoala de soferi unde ati avut experiente ok. Prin asta ma refer sa fi invatat efectiv ceva util acolo si instuctorul sa nu fie vreun libidinos :)
Momentan mi se par ok cei de la Teo, au un sediu in Crangasi, care este convenabil ca si zona iar traseul cu instructorul inteleg ca ar urma sa fie efectuat (cel putin partial) in zona Bucurestii Noi, unde se poate sustine si proba practica.

Orice informatie sau orice sfat este binevenit.

Multam

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
ca idee, dupa ce ia carnetul, va conduce doar in acea zona?

nu prea inteleg de ce vreti ca traseul sa fie doar in zona x, examenul si el, pt ca acea zona o stie. iar cand trebuie sa plece din bucuresti cine va sta langa ea sa ii arate cum si pe unde sa circule?

la o scoala de soferi, nu este numai 1 instructor, depinde cu cine nimereste. pana la urma conteaza ce invata ea, nu cum arata instructorul.

#3
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016
Salut!

Eu am facut cu un instructor privat care a fost excelent,a  avut rabdare si se ocupa doar de mine cand aveam ore,din pacate practica se face in zona Dristor majoritar cu examenul in zona parcului Carol.

0764449139-Ciudoiu Adrian.Posted Image

Vad ca acum are alt numar de telefon,am gasit si o prezentare pe net.
http://www.instructo...auto-bucuresti/

Edited by Lup_Victor, 28 June 2016 - 10:05.


#4
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,810
  • Înscris: 26.02.2010
Examenul auto este mai ușor in București Noi si au o rata de promovabilitate mai mare, comparativ cu Parcul Carol. Școala de șoferi si permisul doar îți oferă șansa de a conduce pe drumurile publice, în câteva ședințe nu ai timp sa deprinzi tainele șoferiei. Experiența se capătă in timp si in kilometri. Nu s-a născut nimeni învățat, toți suntem novice si învățam pe parcurs.

#5
bluesony

bluesony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 11.10.2010
Ideea de baza de la care plec este ca ai nevoie de 1 an de experienta (cel putin) de condus in Bucuresti ca sa poti afirma ca te descurci in orice zona din acest "minunat" oras :) In afara Bucurestiului nu cred ca vor fi probleme :)
Scoala de soferi in opinia mea, este doar un inceput si nu inveti decat sa te descurci. Nici eu nu am zis ca are importanta cum arata instructorul dar nu vreau sa fie un libidinos

Mersi Lup_Victor, din pacate este cam departe Dristor-ul :)

#6
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,810
  • Înscris: 26.02.2010
Am invatat sa ma descurc prin Bucuresti dupa cateva luni, dupa 3 luni am mers pe serpentine si apoi am inceput sa iau corect curbele.

Edited by aris86, 28 June 2016 - 10:17.


#7
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 01.02.2007
In sect 6 mai ai o scoala de soferi in Drumul Taberei, vis-a-vis de intrarea in strand, mai exact langa baza sportiva care s-a ridicat acolo in ultimul an. Nu cunosc pe nimeni sa iti recomand.
Si daca tie frica de libidinosi, vezi ca exista si instructoare, adica instructori femei. Da` de ce ti-e asa frica? pune si tu o poza cu prietena ta! Posted Image

#8
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
Am făcut cu ani în urmă la BidiTrans cu Nicolae, în Militari. Foarte priceput omul, chiar a prevenit o catastrofă. Eram la trecerea de pietoni şi aveam maşină înaltă în dreapta, care bloca vizibilitatea. I-am dat pedala ca să plec, dar el a călcat frâna preventiv, iar din dreapta a apărut un pieton... Deci contează enorm să ai un instructor bun.

Problema e că instructorii pot fi şi lacomi. Pierde timp intenționat cu nişte paşi nesemnificativi, marcat ora pe carnet, fumat, completat acte, sau verificat maşina. Orice altceva decât şoferie. Zic că nu mai achit rata2 şi fac şcoala în provincie, asta e. Atunci schimbă politica şi începem conducerea imediat, explică în detaliu orice. Când vede că m-am decis să renunț, o pune pe secretară să mă seducă, să mă convingă să revin.
Achit şi rata 2, şi începe iar să fumeze, stă la discuții pâna intră în maşină. În ultimele ore îmi atrage agtenția că nu sunt bine pregătit, că am nevoie de ore suplimentare samd.  Deci atenție că foamea e mare Posted Image

Edited by NelsonMandela, 28 June 2016 - 10:40.


#9
MihaiRado

MihaiRado

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 16.05.2016
Iti recomandat scoala de soferi Teo, dar mare atentie cum spunea mai sus colegu, ca suynt mancatori de bani aproximativ toti instructorii.

#10
bluesony

bluesony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 11.10.2010
Si imi puteti recomanda si un instructor de la TEO?

#11
Victor19R

Victor19R

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.03.2016

 bluesony, on 30 iunie 2016 - 14:55, said:

Si imi puteti recomanda si un instructor de la TEO?

era un mos batran de vreo 67 de ani nu ii mai tin minte numele la agentie la petre ispirescu

#12
Donyny

Donyny

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2016
De domnul instructor Adam Maricel stie cineva ceva?

#13
Pathos

Pathos

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.08.2017
Salut,

Sunt si eu in cautare de un instructor rabdator si cu intentii bune, la fel cum cauta si bluesony, pentru  prietena mea.
As fi vrut unul pentru Bucurestii Noi, nu prea conteaza masina dar sa nu fie vreun SUV sau ceva urias .
Va rog sa ma ajutati cu un nume si nr de tel al instructorului.

Multumesc!

#14
bluesony

bluesony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 11.10.2010
Pathos
Pana la urma, prietena mea a facut scoala la Vyo, cel din Drumul Taberei: https://www.perfecta....ro/contact/#dt
Instructorul a fost ok, poate un pic exigent, in sensul ca te cam cearta cand gresesti.
Sofatul a fost in zona Bucurestii Noi cu preluare din Grozavesti.

Edited by bluesony, 14 September 2017 - 17:02.


#15
RazvanTTX

RazvanTTX

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.02.2019

 NelsonMandela, on 28 iunie 2016 - 10:36, said:

Am făcut cu ani în urmă la BidiTrans cu Nicolae, în Militari. Foarte priceput omul, chiar a prevenit o catastrofă. Eram la trecerea de pietoni şi aveam maşină înaltă în dreapta, care bloca vizibilitatea. I-am dat pedala ca să plec, dar el a călcat frâna preventiv, iar din dreapta a apărut un pieton... Deci contează enorm să ai un instructor bun.

Problema e că instructorii pot fi şi lacomi. Pierde timp intenționat cu nişte paşi nesemnificativi, marcat ora pe carnet, fumat, completat acte, sau verificat maşina. Orice altceva decât şoferie. Zic că nu mai achit rata2 şi fac şcoala în provincie, asta e. Atunci schimbă politica şi începem conducerea imediat, explică în detaliu orice. Când vede că m-am decis să renunț, o pune pe secretară să mă seducă, să mă convingă să revin.
Achit şi rata 2, şi începe iar să fumeze, stă la discuții pâna intră în maşină. În ultimele ore îmi atrage agtenția că nu sunt bine pregătit, că am nevoie de ore suplimentare samd.  Deci atenție că foamea e mare Posted Image

nu faceti scoala la BIDI TRANS !! AM FACUT SCOALA ACOLO SI M-A UMPLUT DE NERVI. S-A STRICAT MASINA(AM PIERDUT ORA) . ESTI TRATAT CA UN RAHAT. NU biditrans. cauta scoli mici de care nu ai auzit. NU TEO BIDITRANS sau altele cu renume.instructorii independenti isi dau silinta.

#16
titisor58

titisor58

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.03.2019
IMI CER SCUZE CA INTERVIN,DAR VREAU SA FAC CATEVA PRECIZARI ; IN PRIMUL RAND PRECIZEZ FAPTUL CA SCOLI DE SOFERI INFIINTATE DE FOSTII INSTRUCTORI ASA ZISI,, INDEPENDENTI,, EXISTA ( EU CUNOSC UNA DINTRE ELE SI ANUME BIRGOVEANU DUMITRU P.F.A ). CUNOSC PERSOANE CARE AU FACUT SCOALA ACOLO SI AU FOST FOARTE MULTUMITI.
Acesti instructori sau desprins din scolile de soferi, pentru faptul ca puteau sa isi aduca singuri elevi,prin competenta de care dau dovada si a profesionalismului lor.
Ca o consecinta la ceea ce am spus,recomand cu caldura scoliile de tip P.F.A. constituite in urma O.M.T 733 din 2013 ,ei fiind singuri si avand interes sa promoveze elevii pentru ca acestia la randul lor sa recomande instructorul respectiv. Este singura lor sursa de existenta.Ei nu au putere financiara sa promoveze online.Deci muncesc cu spor.
In al doi lea rand vreau sa precizez faptul ca acel tabel cu promovabilitatea este relativ si nerelevant avand in vedere ca promovabilitatea depinde de politist si nu de scoala. El face jocurile si daca nu Ii place de elev sau instructor, duce elevul pe cele mai grele trasee (exemplu rampa de la Filaret) unde nici un sofer cu vechime nu face fata cu succes.IAR DACA FACI COMPARATIE INTRE INSTUCTORI,VEZI CA UNUL CARE A AVUT 4 ELEVI SI AU LUAT 2,DECI ARE PROMOVABILITATE 50%, IAR ALTII AU 50 DE ELEVI SI AU LUAT 10 DIN EI,DECI AU PROMOVABILITATE 20%, ASTFEL CEL CARE ARE MULTI ELEVI AR TREBUIE CONSIDERAT  INSTRUCTOR SLAB PREGATIT, CU TOATE CA EL A FOST ALES DE MAI MULTI ELEVI si asa mai departe. Recomand totusi informarea corecta inainte de  alegerea unui instructor sau scoala.
Astept raspunsuri.

#17
AncaLinca

AncaLinca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.03.2019
Recomand cu incredere domnul instructor Constantin Boldis (0742588487), scoala auto AllSpeed in Drumul Taberei, Bd Timisoara, aproape de Afi. Am incercat mai multi instructori pana sa ajung la dumnealui si pot sa spun ca este extraordinar de bun. Calm, punctual, explica foarte bine, are rabdare cu carul. Eu sunt agitata de felul meu si a reusit sa ma tempereze :D Este si un om care-ti vorbeste cu caldura, implicat. Am facut ore pe traseele de la Carol, dar de fiecare data cand venea de la cate un examen la care politistul ajungea cu candidatul intr-o zona noua, ma ducea si pe mine acolo. Repeta pana n-ai teama plecari din rampa, parcari.

#18
Mordasan

Mordasan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.03.2019
Cel mai bun instructor este cel caruia îi fac reclama elevii:
Nu il intereseaza bani il intereseaza sa inveti sa conduci il intereseaza siguranta ta. iti explica tot ce tine de condus si inspira incredere, te incurajaza foarte mult iar asta este foarte important!
   Are toate calitatile pentru a fi calificat drept cel mai bun instructor din tara. Birgoveanu Dumitru

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate