Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Recomandari firme montaj A.C.

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#73
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,491
  • Înscris: 22.12.2015
Am luat pana la urma cu o firma numita Conzal... montajul standard de 450. Ati auzit de ei? E ceva de capul lor?
Trebuie sa vina Marti, la telefon mi s-a spus si de o taxa de scara in cuantum de 100 de lei, daca depaseste 5 m inaltimea la care trebuie montata unitatea exterioara.

#74
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 29.08.2006
in Timisoara, ce firma recomandati pentru montaj?

#75
just732

just732

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 30.01.2012

View Postq_acdc, on 23 iulie 2017 - 16:37, said:


Partener Premium!Amber! Au venit, au instalat si nu cred ca poti considera partener premium! Montaj fara pompa ,dupa un mail la firma au venit lk))cu pompa de vacuum si o butelie freon! Recuperarea agentului  s-a facut in atmosfera si vacumare de 5 minute.Sa nu mai zic ,capacele de plastic si pipa de evacuare UE nu exista in meniu.precum izolare coducte pina la piulite.(pret de firma premium)


#76
psykore

psykore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 14.04.2004
Se poate, va rog, o recomandare firma OK pentru instalare AC Gree/Yamato in Ploiesti?
Prin firma OK inteleg sa foloseasca pompa de vid (fara a le sugera eu), sa lucreze curat (in limitele posibilului), sa fie atenti la detalii etc.

Multumesc anticipat.

#77
Danon

Danon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.11.2009

View Postdoxan, on 07 iunie 2020 - 09:07, said:

Am luat pana la urma cu o firma numita Conzal... montajul standard de 450. Ati auzit de ei? E ceva de capul lor?
Trebuie sa vina Marti, la telefon mi s-a spus si de o taxa de scara in cuantum de 100 de lei, daca depaseste 5 m inaltimea la care trebuie montata unitatea exterioara.

Cum a lucrat firma pana la urma? Ai fost multumit de rezultat?

#78
pmc

pmc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 27.03.2006
Cele mai importante aspecte cand alegi o firma pentru montaj de aer conditionat sunt:
1. Garantia montajului (in scris). Cu cat este mai mare cu atat certifica calitatea montajului.
2. Recenziile clientilor. Sa fie reale cu profile facebook si cat mai multe.
3. Pretul.

Edited by Daco_Get, 06 May 2021 - 09:05.


#79
cdside

cdside

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.06.2020
Nu reusesc sa gasesc nicio firma ok de montare in Constanta (mai exact, pt Techirghiol). Majoritatea sunt f dubioase, fara website-uri, inregistrate la adrese dubioase, si fara niciun fel de informatie (ex: Biozone System, Electroclima, Frigo Polar Clima SRL, Millex Gruppen SRL, Dimos Impex SRL). Singura mai ok a fost Aer Conditionat CTA (https://aerconditionatcta.ro/)

Cineva ceva sugestii?

#80
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006
Salutare ! Care ar fi un... sa zice Top 3 cele mai ok firme care se ocupa cu montaj A.C. in Bucuresti ? Incerc sa obtin mai multe pareri astfel incat, daca unele firme apar in mai multe posturi, siguranta ca acea firma chiar este ok va creste si asa-i va ajuta ulterior si pe altii care vor sa-si monteze A.C. vara asta.

#81
secretarul

secretarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 06.01.2006

View PostTzapInferno, on 23 iunie 2021 - 09:10, said:

Salutare ! Care ar fi un... sa zice Top 3 cele mai ok firme care se ocupa cu montaj A.C. in Bucuresti ? Incerc sa obtin mai multe pareri astfel incat, daca unele firme apar in mai multe posturi, siguranta ca acea firma chiar este ok va creste si asa-i va ajuta ulterior si pe altii care vor sa-si monteze A.C. vara asta.

Salut !
Urmaresc!
Ai gasit ceva ?
eu initial aveam comanda Emag cu Depanero insa datorita faptului ca nu am avut parte de o vizibilitate cu privire la planningul lucrari am anulat comanda!
Cum nu sunt neaparat presat de timp acum sunt in cautarei unei firme care poate oferi acest serviciu in timp util, la o calitate buna dpdv calitate si pretul corect.

#82
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 04.10.2005
O firma serioasa in Timisoara?

#83
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 29.08.2006
ptr unitati daikin, recomand air-mag (au magazinul pe Str. Brancoveanu)

am mai montat un Midea Blanc, cu unii...nu am retinut numele, dar nici nu i-as recomanda oricum.

Edited by l_stoian79, 25 February 2022 - 08:52.


#84
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008
Salut!

Pentru Iași aveți o recomandare ? Doresc să-mi monteze un aparat Midea Prime de 12000 BTU. Cei cu care am vorbit mi-au spus manopera 450 lei + consumabile + 50 lei ml de țeavă.

Mulțumesc!

#85
AroundYou

AroundYou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 17.04.2015
cain2k@ Eu am montat ultima oara cu Frigotic Serv (un panasonic). Am avut cerințe de montaj desăvârșit, conform manual, f profesioniști dapdv, cu ceva complexitate în plus fata de un montaj mai obișnuit, al rămas mulțumit.
In trecut am mai montat și cu Disclima (e o firmă vasluiana însă se deplasează peste tot) aparate Mitsubishi Electric. Deasemeni, f mulțumit.

Găsești nr de tel f net.

Recomandare: cum montajul corect este esențial, nu prefera cele mai ieftine preturi de instalare ci montajul profesionist executat, chiar și pt ceva dif de oret

#86
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008
@AroundYou:

Din acest motiv întreb - dacă montajul este deficitar, AC nu va funcționa în parametri.

#87
tepan

tepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 31.01.2011
A încercat cineva aplicația HomeRun? Am găsit acolo pe cineva care montează dar mai aștept oferte. As vrea garanție si un preț ok, aproximativ 400-500 lei, tot in Iași.

#88
theionutzradu1991

theionutzradu1991

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,471
  • Înscris: 28.11.2017
Intre firme tip PFA si SRL teoretic cine ar face treaba mai buna?
Logica mea spune ca un SRL e posibil sa isi respecte mai bine garantiile daca vrea reclama buna, dar in acelasi timp lucreaza pentru un patron, nu pentru ei.
PFA-urile lucreaza pentru persoana proprie, sefu e instalatoru cum ar veni, ar trebui sa faca treaba mai buna dar in acelasi timp sansele la faliment sunt mult mai mari, oricand pot sa plece la munca altundeva!

#89
Grady31

Grady31

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 27.12.2017
Am instalat astăzi cu Climatico, o echipă de 2 persoane, au lucrat rapid și relativ curat, au folosit și aspirator și pompă de vidare, gaura au etanșat-o cu silicon și capac.

Unul dintre băieți părea mai pe stil românesc de tipul "lasă mă că merge și așa", din fericire celălalt îl întorcea mereu din drum ca să facă treaba așa cum trebuie. Per total, mulțumit, un 8 din 10 merită băieții.

#90
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
In judetul Valcea aveti vreo recomandare pentru montaj?
Multumesc anticipat. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate