Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandari firme montaj A.C.

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#37
extropy

extropy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 15.11.2016
Pe bucuresti, o firma serioasa ce vinde si monteaza aparate Yamato, Mideea, Carrier si alte asemenea cu montaj + kit instalare pana in 300 lei?

#38
q_acdc

q_acdc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 16.07.2007

 Laur-, on 29 iunie 2016 - 11:37, said:

Un Partener Premium (pe fond bleu) si inca 4 parteneri simpli : http://www.daikin.ro/dealers/index.jsp

Astfel, firma care monteaza este totodata firma care il vinde, partener Daikin, care rezolva pe garantie toate riscurile asumate pe garantie de daikin.ro
Partener Premium inseamna ceva cum ar fi Arsis pentru Vodafone.
Partener Premium!Amber! Au venit, au instalat si nu cred ca poti considera partener premium! Montaj fara pompa ,dupa un mail la firma au venit cu pompa de vacuum si o butelie freon! Recuperarea agentului  s-a facut in atmosfera si vacumare de 5 minute.Sa nu mai zic ,capacele de plastic si pipa de evacuare UE nu exista in meniu.precum izolare coducte pina la piulite.(pret de firma premium)

#39
filip01

filip01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.05.2007
Cine ma poate ajuta si pe mine cu montajul unui AC? locatia Pta Iancului, etaj 9, buc

Am montat consolele ca in poze dar, decand am implinit 52 si 120kg, nu mai pot face echilibristica pe geam pt a scoate climatizorul si mai ales pt a ma intinde sa prind piulite exterioare - imi ajunge mana ca in poza, dar pe dupa climatizor ar fi mult mai complicat.

Prin urmare nu imi trebuie ajutor decat pt a-l scoate pe geam si prins piulitele exterioare. Treaba de max 1/2 h.

p.s. traversele de lemn din poza sunt distantieri pusi la montajul consolelor pt a fi sigur ca pic la gaurile de pe talpa AC.

Attached Files



#40
magnoliei

magnoliei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.03.2009
A beneficiat cineva de serviciile celor de la Climatico?
Ați fost multumiți?

#41
newadvice

newadvice

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.04.2018
Salut,

Stie cineva o firma care face treaba ca la carte in ceea ce priveste montajul unui AC de 9000 BTU in Iasi?

#42
kriss13

kriss13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 29.08.2006
Am fost la Gree si mi-au recomandat AerConzal sau Climatico, dar am gasit cu 600 mai ieftin la TopAer.
E vorba de acest aparat.

Aveti vre-o parere despre cei trei?

merci

#43
the_same

the_same

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,131
  • Înscris: 13.11.2012
Salut,
Rog o recomandare pentru o firma serioasa pentru montare ac nou in bucuresti.
Ms.

#44
the_same

the_same

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,131
  • Înscris: 13.11.2012
Dupa cateva cercetari am inteles ca cei de la climatico/superklima monteaza cum trebuie aparatele cu un plus pentru climatico.

#45
diaconuserban58

diaconuserban58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 04.04.2014
Pentru Bucuresti si inprejurimi recomand cu toata seriozitatea firma eClima.ro ,care mi a montat ca la carte (pompa vid. aspirator, curatenie) un Hitachi Performance RAK-35RPC-RAC-35WPC Inverter 12000 BTU care este la un pret f bun tot la ei! Recomand!

#46
ds_marius

ds_marius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.09.2009
Si eu am apelat la eclima.ro desi nu am gasit multe informatii despre ei.
Am comandat un Daikin de la ei cu montaj inclus la un pret ok. La montaj au venit cu tot ce trebuie, scule profesionale, pompa vid, aspirator si au lucrat curat. In plus mi-au diagnosticat si reparat un alt AC din casa la un pret corect.

Mie mi-au lasat o impresie foarte buna, recomand.

#47
gerabossy

gerabossy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.04.2009
Despre Hermacos (Timisoara) a auzit cineva ceva ?

L.E
Scuze ... Hermacos  e instalatorul pe numele lui. Vine de la Altex defapt.

Edited by gerabossy, 24 May 2019 - 10:26.


#48
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006

 diaconuserban58, on 01 aprilie 2019 - 19:13, said:

Pentru Bucuresti si inprejurimi recomand cu toata seriozitatea firma eClima.ro ,care mi a montat ca la carte (pompa vid. aspirator, curatenie) un Hitachi Performance RAK-35RPC-RAC-35WPC Inverter 12000 BTU care este la un pret f bun tot la ei! Recomand!

Subscriu si eu la eclima si mulțumesc celor care au postat aici. Am apelat atat la eclima cat si climatico cu o solicitare de curatare/igienizare.  La climatico daca ai aparat montat la mai mult de 3 m inaltime, iti zice ca e nevoie de alpinist -  adica extra 400 lei. Suplimentar m-au trimis sec la lista de pe site,  desi avusesem cateva intrbari specifice.  
Eclima in schimb au dat detalii punctuale,  iar la telefon mi-au explicat ca pot accesa o unitate pana la cca 5 m (partea superioara etaj 1, baza etj 2). Au venit cu tot ce a tebuit,  desfacut bucatele tot,  curatat,  rezolvat provlema principala (o gaura in perete,  in spatele AC,  ce imi trasformase AC-ul in tool de scuipat gandaci).  De asemenea mi-au dat si cateva clarificari utile referitoare la ACs.  In concluzie,  jos palaria,  merita.  De asemenea merita si sa igienizezi in special ventilatorul din split.  M-am îngrozit la ce am putut sa scot din el.

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
O firma OK in Ploiesti pentru montare AC cunoasteti ?

#50
Demiurgul

Demiurgul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.05.2006
nu recomanda firma Climatico , sunt cei mai neseriosi ...

#51
ajax13

ajax13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 16.01.2005

 plimbaretul, on 27 mai 2019 - 21:24, said:

Subscriu si eu la eclima si mulțumesc celor care au postat aici. Am apelat atat la eclima cat si climatico cu o solicitare de curatare/igienizare.  La climatico daca ai aparat montat la mai mult de 3 m inaltime, iti zice ca e nevoie de alpinist -  adica extra 400 lei. Suplimentar m-au trimis sec la lista de pe site,  desi avusesem cateva intrbari specifice.  
Eclima in schimb au dat detalii punctuale,  iar la telefon mi-au explicat ca pot accesa o unitate pana la cca 5 m (partea superioara etaj 1, baza etj 2). Au venit cu tot ce a tebuit,  desfacut bucatele tot,  curatat,  rezolvat provlema principala (o gaura in perete,  in spatele AC,  ce imi trasformase AC-ul in tool de scuipat gandaci).  De asemenea mi-au dat si cateva clarificari utile referitoare la ACs.  In concluzie,  jos palaria,  merita.  De asemenea merita si sa igienizezi in special ventilatorul din split.  M-am îngrozit la ce am putut sa scot din el.

Ca sa le fac si eu reclama la eclima :

ID comanda Status Data plasarii Nr. produse comandate Client Total
#54 Comanda in asteptare 13.06.2019 1                               2815 Lei

Ce ziceti - seriozitate maxima - La telefon am incercat sa sun de catyeva ori si nimic.
Firma de apartament parera mea - de evitat !!

#52
tudorstan

tudorstan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 14.12.2006
Eclima sunt lipsiti de profesionalism.
Eu am renuntat sa mai incerc sa colaborez cu ei dupa ce am vazut cat interes isi dau.

#53
koala112

koala112

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.06.2019
Recomanda cineva o forma pt montaj in bucuresti ?

Pana acum am incercat la topaerconditionat si eclima si suportul clienti de la ei e inexistent.

#54
damian85

damian85

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 06.08.2018
Salutare. Am rugamintea sa-mi recomandati o firma serioasa care vinde si monteaza corect aparate de aer conditionat. Locuiesc in jud. Ilfov, la iesire din Otopeni. Multumesc anticipat!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate