Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

F64.ro - Nesimtire/Lipsa de respect fata de client

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Da. Nu stiu daca are relevanta, dar mi se pare corect sa iti faci treaba bine.

#20
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Dacă ai lucra în domeniu n-ai arunca cu vorbe.

#21
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Problema adresa curier : nu ai de ce sa te superi daca nu ai dat adresa numai numar de telefon, coletele sunt scanate si puse pe zone ( zona care la tine nu figura), cele fara zona sunt puse separat si rezolvate dupa ce sunt incarcate cele cu domiciliu - urma sa te sune dupa 1-2 zile , coletele de genul au o intirziere de pana la 2 zile . Cine comanda prin curier cu adresa f.n. stiu acest lucru sau efectiv mergi la sediul curierului si-l ridici pe baza nr. awb .
Cu seria veche/noua stai calm, in service este primul lucru operat- pe baza seriei isi opereaza ei in gestiune ! nu exista alta metoda , vor veni si actele , rabdare . Mie mi-au venit actele de garantie la un frigider luat din Carei dupa 21 de zile dar nu am disperat, am vorbit la telefon si am fost instiintat ca vor veni ulterior prin pttr - asa a si fost.
Sfat : sa nu cumperi in viata da de pe olx sau okazii ! risti sa faci avc.

Edited by xilo, 25 June 2016 - 08:25.


#22
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
@xilo: Nici eu nu stiam unde o sa stau, de asta i-am rugat sa ma sune. Au ignorat complet cererea si au trimis obiectivul la fosta adresa, noroc ca mai verificam pe site statusul.
Am luat de pe olx și okazii de multe ori. Acolo prefer predarea personala, ca sa pot vedea produsul in detaliu.

#23
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
"de asta i-am rugat sa ma sune"
Asta e vina curierului ca nu te-a sunat .
Nu F64 nu te-a sunat , ei eventual au transmis cererea ta curierului iar el pauza - asta patesc si eu , am patit ca nici macar mesaj cu ora si numarul curierului care transporta coletul sa nu-mi fie dat si nu doresc nimanui sa sune la firme de curierat, nimeni nu raspunde .

#24
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
in fine lasa asta, tine mai mult de adresa si cam atat, actele sunt pe cont, seria tot aia ramane ca nu schimba service-ul nr de serie. ce ai luat de 8000 Ron?

#25
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

 xilo, on 26 iunie 2016 - 17:59, said:

"de asta i-am rugat sa ma sune"
Asta e vina curierului ca nu te-a sunat .
Nu F64 nu te-a sunat , ei eventual au transmis cererea ta curierului iar el pauza - asta patesc si eu , am patit ca nici macar mesaj cu ora si numarul curierului care transporta coletul sa nu-mi fie dat si nu doresc nimanui sa sune la firme de curierat, nimeni nu raspunde .

Mie mi-au raspun intotdeauana si suficient de repede ca sa nu ma plictisesc asteptind la telefon. Absolut toti curierii la care am sunat! In situatia discutata, curierul nu avea alta adresa decit cea data de cei de la f64, nu cred ca are vre-o vina!

#26
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Azi a venit randul meu sa ma despart dr F64. Fiind un client consecvent (gold), am dorit sa cumpar un obiectiv mirrorless, dar pretul de pe site (4250) era peste pretul pietei. Am facut o solicitare de oferta personalizata, dar raspunsul a fost negativ: F64 nu poate oferi acest obiectiv la un pret mai mic decat cel oferit pe site. Am strans din dinti si l-am cumparat de la ei, tinand cont de seriozitatea firmei. Azi am primit oferta cu obiectivul la 3070 lei. Evident am considerat ca este bataie de joc si le-am trimis un mesaj foarte politicos prin care mi-am aratat supararea si le-am spus ca in aceste conditii nu voi mai cumpara de la ei. Nu am primut raspuns, dar mi-au sters contul! Frumos, nu am ce sa zic.

#27
cmihai22

cmihai22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.05.2015

Cea mai de rahat firma iti cauta motiv sa nu iti repare produsele in garantie mie mi-a anulat garantia ca am tinut camera in conditii de umiditate si cand am fost acolo mai era un client cu aceeasi problema.

#28
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Cea mai de rahat firma cum spunea cineva mai sus. Dar atat timp cat gasesc inca fraieri sa cumpere de la ei o sa reziste. Astept o comanda de 5 zile si dau vina pe importator cu toate ca la ei pe site scrie in stoc.

Edited by Epidaurus, 04 August 2022 - 14:48.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate