Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Cotroceni-Politehnica Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#91
calimerovl

calimerovl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.02.2017
Cu 2 camere mai au de la et 4 la 11. Cu un raspuns la intrebari, ma poate ajuta cineva?

Edited by calimerovl, 25 February 2017 - 11:26.


#92
alex89vl

alex89vl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.02.2016
@calimerovl
Discount se ofera doar daca platesti avans de 50%..Preturile sunt cam mari insa am vazut ca si pe Soseaua Oltenitei se ridica un bloc nou,limita cu Popesti-Leordeni si pretul apartamentelor despre 2 camere este undeva pe la 60 de mii.Nu exista termen de comparatie intre cele doua zone si faptul ca acolo cel mai apropiat metrou se afla la cel putin 15 minute.
Din ce am vazut pe terenul intravilan s-au apucat de construit,spre IBM.Si eu am optat pentru unul cu 2 camere,sper sa nu regret decizia luata din pricina constructiei,ca pozitie e excelent.....Am vizionare multe blocuri in ultima perioada,toate avand multe minusuri insa tot se vand,asa ca nu ne ramane decat sa speram ca vom fi mai norocosi decat restul!!!

#93
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Totul va fi BINE!
Ia-o la vale si canta cu mine!

Oameni vechi, conturi noi.

#94
alex89vl

alex89vl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.02.2016

View Postdenisen, on 18 martie 2017 - 00:22, said:

Totul va fi BINE!
Ia-o la vale si canta cu mine!

Oameni vechi, conturi noi.


View Postdenisen, on 18 martie 2017 - 00:22, said:

Totul va fi BINE!
Ia-o la vale si canta cu mine!

Oameni vechi, conturi noi.

Suntem oameni,suntem diferiti cu totii!!!
Daca nu am parerea ta nu inseamna ca sunt un om vechi cu un alt cont!!!!
E pacat ca pe un forum unde ar trebui ca toata lumea sa aiba dreptul sa isi exprime propria opinie indiferent ca e gresita sau corecta se mai gaseste cate unul care sa comenteze despre altii si nu sa vorbeasca lucruri despre bloc care ar putea sa ne intereseze pe toti!!!

Edited by alex89vl, 20 March 2017 - 14:18.


#95
stanescu2

stanescu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 09.07.2010
Toate persoanele care au cumparat in ansamblul Cotroceni Politehnica Residence sunt invitate sa intre pe grupul privat de pe FB (Cotroceni Politehnica Residence) https://www.facebook...6555781394447/. Accesul se va face prin cerere catre Administratorul de Grup care va va solicita numarul apartamentului.

Multumesc

Edited by stanescu2, 19 May 2017 - 20:44.


#96
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Ce apartamente mai sunt disponibile in acest ansamblu?

#97
stanescu2

stanescu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 09.07.2010

View Postffm, on 20 mai 2017 - 08:47, said:

Ce apartamente mai sunt disponibile in acest ansamblu?

Intrebati dezvoltatorul.

#98
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Eu nu inteleg de ce un dezvoltator sau agent sau cumparator,compara o zona cu alta.
Topicul este despre Cotroceni-Politehnica dar ne spui ce nasol e pe Oltenitei-Popesti.
Daca sa zicem ca esti cumparator..te simti tu mai bine ca ai putut cumpara un Cotroceni si ai facut o afacere buna fata de aia din Oltenitei?
Nu ca la Politehnica ar fi o zona de vis.
In Cotroceni intre vile,da.Dar Politehnica e cu totul alta poveste.


#99
florina99

florina99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.09.2007
Buna! sunt interesata si eu de aceste apartamente. Imi e teama, insa, de terenul acela gol dinspre Politehnica, exact in vecinatatea blocului. Daca in cativa ani se va construi ceva exact in fata, la fel cum a patit-o blocul bej din fata acestuia?

Prin urmare, ma gandeam la 2 camere cu fata spre cladirile Politehnica (cea verde, noua)...macar se vede multa verdeata. Stie cineva daca pe partea aia sunt apartamentele cu 2 camere de tip A, B, sau C? Nu imi dau seama de pe site.

va multumesc!

#100
stanescu2

stanescu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 09.07.2010

View Postflorina99, on 21 mai 2017 - 11:36, said:

Buna! sunt interesata si eu de aceste apartamente. Imi e teama, insa, de terenul acela gol dinspre Politehnica, exact in vecinatatea blocului. Daca in cativa ani se va construi ceva exact in fata, la fel cum a patit-o blocul bej din fata acestuia?

Prin urmare, ma gandeam la 2 camere cu fata spre cladirile Politehnica (cea verde, noua)...macar se vede multa verdeata. Stie cineva daca pe partea aia sunt apartamentele cu 2 camere de tip A, B, sau C? Nu imi dau seama de pe site.

va multumesc!

Sunati la tel de pe site.
Acolo unde este parcarea si drumul de acces spre automatica, putin probabil sa se construiasca - e drumul spre corpurile politehnicii. Mai degraba in spatele blocului.

#101
valentinpopoviciu

valentinpopoviciu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.01.2016

View Postflorina99, on 21 mai 2017 - 11:36, said:

Buna! sunt interesata si eu de aceste apartamente. Imi e teama, insa, de terenul acela gol dinspre Politehnica, exact in vecinatatea blocului. Daca in cativa ani se va construi ceva exact in fata, la fel cum a patit-o blocul bej din fata acestuia?

Buna, fratele meu locuieste in blocul bej intr-un apartament de 2 camere. Efectiv, de la el se putea vedea cum se construieste blocul iar el zice ca nu ar avea curaj sa locuiasca acolo. Imi zicea cum turnau betonul pe ploaie, ce putin fier puneau in beton, cum ridicau un etaj la 2 saptamani si cum se punea caramida de mantuiala fara sa fie umplute complet golurile dintre ele.
Apoi, pe terenul de langa bloc, unde sunt niste depozite/hale sigur se va construi ceva, cica e o zona unde poti construi foarte inalt iar cei care au terenul nu vor decat sa pastreze o cladire cu o gradinita(?). Are aceasta informatie de la paznicii care pazesc acolo dar nu stie daca au vandut sau se va vinde foarte curand.

Edited by valentinpopoviciu, 22 May 2017 - 19:37.


#102
alex89vl

alex89vl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.02.2016
Grup doar pe facebook exista???

#103
free_2_joy

free_2_joy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.11.2005

View Postvalentinpopoviciu, on 22 mai 2017 - 19:32, said:

Buna, fratele meu locuieste in blocul bej intr-un apartament de 2 camere. Efectiv, de la el se putea vedea cum se construieste blocul iar el zice ca nu ar avea curaj sa locuiasca acolo. Imi zicea cum turnau betonul pe ploaie, ce putin fier puneau in beton, cum ridicau un etaj la 2 saptamani si cum se punea caramida de mantuiala fara sa fie umplute complet golurile dintre ele.
Apoi, pe terenul de langa bloc, unde sunt niste depozite/hale sigur se va construi ceva, cica e o zona unde poti construi foarte inalt iar cei care au terenul nu vor decat sa pastreze o cladire cu o gradinita(?). Are aceasta informatie de la paznicii care pazesc acolo dar nu stie daca au vandut sau se va vinde foarte curand.

Salut,
M-am interest si de blocul ala bej si nici ala nu e facut cine stie ce. Din cate am auzit e facut ca un buncar dupa niste proiecte arabe.
La blocul celalalt cica s-au pus materiale bune, ultimul racnet. Finisajele nu sunt prea bune, dar structura de rezistenta e facuta bine.
Daca afli ceva de vreun grup pe facebook despre acel bloc, te rog sa postezi aici, pentru ca sunt interesat...

Edited by free_2_joy, 15 July 2017 - 18:03.


#104
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006
@ free_2_joy

"M-am interest si de blocul ala bej si nici ala nu e facut cine stie ce. Din cate am auzit e facut ca un buncar dupa niste proiecte arabe."

La orice constructie care se autorizeaza in Romania proiectul respectiv trebuie verificat de persoane autorizate in domeniu! Altfel nu primeste autorizarie de constructie! Cine te-a mintit ca poti pune in practica proiecte dupa cum te taie capul iar blocul e facut "dupa niste proiecte arabe"? Inainte de a posta anumite pareri despre un lucru analizezi daca e real ceea ce afirmi?
Pe de alta parte, te contrazici singur: blocul ori "e facut ca un buncar" si atunci are structura de rezistenta corespunzatoare ori e "nu e facut cine stie ce"! Care varianta e plauzibila?

#105
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Sincer blocul bej e un biscuite,  cu structura neportanta din BCA, adica peretii din BCA.

#106
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View Postbogdan10, on 16 iulie 2017 - 20:56, said:

La orice constructie care se autorizeaza in Romania proiectul respectiv trebuie verificat de persoane autorizate in domeniu! Altfel nu primeste autorizarie de constructie! Cine te-a mintit ca poti pune in practica proiecte dupa cum te taie capul iar blocul e facut "dupa niste proiecte arabe"? Inainte de a posta anumite pareri despre un lucru analizezi daca e real ceea ce afirmi?
Pe de alta parte, te contrazici singur: blocul ori "e facut ca un buncar" si atunci are structura de rezistenta corespunzatoare ori e "nu e facut cine stie ce"! Care varianta e plauzibila?

Ihi.
De-aia sunt p-aici zeci de poze cu infiltratii de apa pe scarile blocurilor sau in parcarile subterane, pentru ca s-au dat autorizatii verificate temeinic, da...
La fel si primarul ala de prin Popesti care da vina pe dezvoltatorul care isi minte clientii ca o sa faca infrastructura, asta dupa ce el singur a semnat autorizatiile. Posted Image

Edited by mihaigerard, 17 July 2017 - 11:23.


#107
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006
@mihaigerard

A verifica un proiect tehnic si faptul ca anumite lucrari sunt facute de mantuiala nu tine de proiectant! Ci de seful de santier si de dirigintele de santier ca nu au luat masuri la ce a "facut Dorel" cand a "dat-o de gard cu lucrarile"! Cand afirmi anumite lucruri cauta te rog mai intai sa si gandesti!

#108
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Ia mai citeste tu despre receptia lucrarilor de constructii si vezi cine si ce trebuie sa verifice. Posted Image))

Edited by mihaigerard, 18 July 2017 - 13:05.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate