Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Ungaria-Portugalia 3-3

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,630
  • Înscris: 10.05.2005

View Postmaxxmedia1999, on 23 iunie 2016 - 10:26, said:

La fotbal te-ai gasit sa compari ungaria cu Romania,pai la europene nu v-ati mai calificat de 44 de ani la mondiale de 30 de ani de champions league cupe europene in general nici nu mai vorbesc n-ati trecut pe acolo,cu asemenea statistici se poate spune ca sunteti printre cele mai slabe natiuni la fotbal din Europa daca nu cea mai slaba.

Maxxule se intoarce roata din cand in cand.Acum urmati voi in jos.Nu fi trist pentru aia.

#20
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View PostAirbag, on 23 iunie 2016 - 13:40, said:


Maxxule se intoarce roata din cand in cand.Acum urmati voi in jos.Nu fi trist pentru aia.

Mai jos de atat nu se poate,chiar si la nivelul asta tot am fost peste voi in calificari.N-am de ce sa ma tem genetic suntem peste voi de 40 de ani nu am auzit de un fotbalist mare maghiar sau macar cineva de la voi care sa joace la o echipa mare,nu aveti talente,numai anonimi,un fel de islanda

#21
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
pai nu-i mai important sa functionezi ca echipa decat sa ai tot felul de "staruri" (desi in nationala din RO cam lipsesc si starurile) care pan' la urma nu fac mare lucru? ca nici Portocalia lu' Ronaldo n-a facut mare branza in grupe, de Sudia lu' Ibrahimovici sa nici nu zic. Ungurii au reusit sa adune o echipa care chiar lupta ca echipa, chiar daca individual nu-i mare lucru de capul lor. unul din motive pentru care inca nu-s acasa, desi altii superiori genetic se uita la televizor.
cand imi amintesc cum juca Szalai la Mainz si ce rahat joaca amu, de cand e la Hoffenheim/Hannover ...

#22
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View PostPengoon, on 23 iunie 2016 - 21:52, said:

pai nu-i mai important sa functionezi ca echipa decat sa ai tot felul de "staruri" (desi in nationala din RO cam lipsesc si starurile) care pan' la urma nu fac mare lucru? ca nici Portocalia lu' Ronaldo n-a facut mare branza in grupe, de Sudia lu' Ibrahimovici sa nici nu zic. Ungurii au reusit sa adune o echipa care chiar lupta ca echipa, chiar daca individual nu-i mare lucru de capul lor. unul din motive pentru care inca nu-s acasa, desi altii superiori genetic se uita la televizor.
cand imi amintesc cum juca Szalai la Mainz si ce rahat joaca amu, de cand e la Hoffenheim/Hannover ...

Prefer un turneu final prost decat un fel de ungarie in fotbal in 40 de ani de calificari au terminat mai mereu pe locul 4 la echipe de club in Europa nimic,nici nu s-a auzit de ei.Si Leicester a luat campionatul in Anglia dar asta nu ii face mai mari decat Manchester United,ce au facut ei e intamplare,mai vezi si minuni in fotbal

#23
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Leicester,intamplare?pai au condus cap -coada tot premiership-ul,ce naiba,chiar meritau titlul,desi Tottenham a fost f.aproape de ei.
F.important e spiritul echipei,chiar daca nu ai asa zise vedete,poti face treaba daca esti un tot unitar,o echipa.Multi stau in baza unor vedete,care e adev.pot face diferenta,insa eu apreciez mai mult  echipele modeste,muncitoare,care dau totul pe teren.
In special la campionate europene-mondiale,prea putine echipe mari pun osul la treaba,vedetele mai fac figuratie,nu prea alearga,in schimb echipele mici au oarece daruire
.Cu multi ani in urma era altceva,acum insa echipa nationala(in general,nu a noastra),nu cred ca mai constituie o prioritate pt.marea majoritate a jucatorilor,banul iese de la echipele de club,unde contractele sunt fabuloase si exagerate.Spiritul patriotic a ramas in plan secund,cu mici exceptii.
Una peste alta,atat anonimii de islandezi,cat si ungurii au adunat ceva puncte,au jucat si s-au calificat(FICAT-FICAT).Noi.....pfffff,cred ca daca ne prindeau ungurii,ne faceau discret,asa ne-au facut albanezii.

#24
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View Postkelppa, on 24 iunie 2016 - 06:37, said:

Leicester,intamplare?pai au condus cap -coada tot premiership-ul,ce naiba,chiar meritau titlul,desi Tottenham a fost f.aproape de ei.

Am zis eu ca ungurii nu meritau sa se califice? normal ca au meritat

View Postkelppa, on 24 iunie 2016 - 06:37, said:

Una peste alta,atat anonimii de islandezi,cat si ungurii au adunat ceva puncte,au jucat si s-au calificat(FICAT-FICAT).Noi.....pfffff,cred ca daca ne prindeau ungurii,ne faceau discret,asa ne-au facut albanezii.

Iti dai seama ce performanta au facut ungurii ma gandesc serios sa devin fan al acestei echipe minunate unde cel mai notabil rezultat in 50 de ani e un 3-3 cu Portugalia in care au luat gol cu calcaiul si au dat doua goluri norocoase din devieri

#25
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Performanta sau contra performanta,ei sunt in optimi,noi facem analize si cautam solutii.Nu intelege gresit,departe de mine gandul ca ungurii sunt wow- the best(chiar nu sunt fan),insa momentan sunt peste noi,clar si astasi  prin prisma calificarii in optimi si a abordarii jocurilor,Noi niste fricosi fara vlaga,fara vana,fara orizont,ei ,putin(mai mult) mai incisivi.Vedem in partida cu Belgia,daca vor face ceva sau nu,dar daca vor intra cu ideea ca nu au ce pierde si sa si joace,nu va fi usor,desi belgienii sunt cam in forma,si posibil sa creasca asa incet-incetDar cred ca nu va  floare la ureche pt belgieni..Oricum sigur vor mai fi surprize si in optimi.

#26
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View Postkelppa, on 24 iunie 2016 - 16:36, said:

Performanta sau contra performanta,ei sunt in optimi,noi facem analize si cautam solutii.Nu intelege gresit,departe de mine gandul ca ungurii sunt wow- the best(chiar nu sunt fan),insa momentan sunt peste noi

Peste noi??? da ce au facut sa fie peste noi,fotbalul e complex are multe necunoscute.Daca jucam noi primul meci din grupa cu Albania nu cu Franta aveam 3 puncte eu zic ca da,egal cu Elvetia si ne calificam,depinde cu cine cazi daca mai ai si sansa
Pai ungurii in meciul cu Austria au ratat aia pe banda le-au anulat gol valabil si i-a lasat in 10,cu Islanda si-au dat aia autogol iar cu Portugalia au dat 2 goluri extrem de norocoase pe spatii largi pentru ca portughezii aveau nevoie de victorie,daca jucau primul meci cu Portugalia?? le dadea scurt 3-0 vezi sunt multe necunoscute,asta cu peste noi nu are nici o baza reala din moment ce batem la ei de 20 de ani incoace,am cazut impreuna de 4 ori in grupele de calificare la turneele finale si mereu ne-am clasat peste ei,daca nu modifica uefa sa se califice 3 echipe astia si acum stateau acasa si ne calificam noi

Edited by maxxmedia1999, 25 June 2016 - 04:51.


#27
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Esti prea subiectiv,iei in calcul prea multi de "daca".Nu cred ca-i bateam pe albanezi nici daca era primul joc sau al 2 si nici ca portughezii defilau cu ei,daca se întâlneau,tot in primul joc.Cu un melanj,un cocktail de "daca" nu prea faci performanta,trebuie munca,disciplina,si da,câteodată si un dram de noroc.Eu ,asa națională  slaba,fără orizonturi,nu am vz.(vb de ai nostrii).Ce folos ca am castigat grupa in preliminarii când in Franta nu am arătat nimic,exceptie fiind 30min cu gazdele.
Daca nu ma insel,parca am remizat cu ei in ambele jocuri din calificări,ultima data,deci,nu prea batem la ei.In fine,fiecare are părerea lui,mai subiectiva,obiectiva,o respect,dar părerea mea e ca am ajuns rau de tot,nu aratam nimic in joc,iar viitorul suna sumbru,atât la naționala cat si la cluburi

#28
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View Postkelppa, on 25 iunie 2016 - 06:52, said:

Esti prea subiectiv,iei in calcul prea multi de "daca".Nu cred ca-i bateam pe albanezi nici daca era primul joc sau al 2 si nici ca portughezii defilau cu ei,daca se întâlneau,tot in primul joc.Cu un melanj,un cocktail de "daca" nu prea faci performanta,trebuie munca,disciplina,si da,câteodată si un dram de noroc.Eu ,asa națională  slaba,fără orizonturi,nu am vz.(vb de ai nostrii).Ce folos ca am castigat grupa in preliminarii când in Franta nu am arătat nimic,exceptie fiind 30min cu gazdele.
Daca nu ma insel,parca am remizat cu ei in ambele jocuri din calificări,ultima data,deci,nu prea batem la ei.In fine,fiecare are părerea lui,mai subiectiva,obiectiva,o respect,dar părerea mea e ca am ajuns rau de tot,nu aratam nimic in joc,iar viitorul suna sumbru,atât la naționala cat si la cluburi


Trebuie sa te si pricepi putin la fotbal ca sa faci analize sa inspectezi mai bine fenomenul pai cu cine au jucat ungurii si cu cine am jucat noi de sa spui ca sunt peste?Portugalia e sub Franta ca valoare Austria sub Elvetia Albania e peste Islanda,"daca" face parte din joc asa e la fotbal.
Da e adevarat nu ne-am calificat am jucat prost dar de aici si pana sa spui ca ungaria e peste noi e cale lunga,la tragerile la sorti astia sunt in urna cu San Marino si Lichtenstein,portarul lor apara in izmene sau pijamale ce sunt pantalonii respectivi cum sa ne compari pe noi cu aia

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/11/16/12/2E7E2F2D00000578-3320354-image-a-4_1447676167014.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i2.wp.com/www.theturf.com.au/wp-content/uploads/2016/06/20151126kiraly-gabor.jpg?fit=1620%2C1080 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cum sa mergi asa la fotbal frate si la un turneu final,zici ca e zidar nu fotbalist

Edited by maxxmedia1999, 25 June 2016 - 07:32.


#29
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Doar ura și frustrarea vorbește din tine. Fotbal nu știi, asta-i clar. Dacă-dacă-dacă-dacă, doar atât știi!

#30
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
E o vb.toata lumea se pricepe la fotbal si la politica.Eu urmaresc fenomenul de muuult,sunt din"71,am vz multe C.M si C.E,nu ma dau destept si atotstiutor.Vedeam meciuri pe dealuri,cand prindeam sarbii,hehe,ce vremuri.Dar valoarea lotului nostru ,la ora acuala,e sub orice critica.Fotbalul romanesc e sub orice critica(de altfel ce draq merge ok la noi,unde coruptia,jmecheria,hotia,tupeu sunt peste tot) si sunt sigur ca putem sa ajungem mai rau.Si da,eu vad atat pe unguri cat si pe islandezi,mai ok decat noi.
Asta cu  ;"Trebuie sa te si pricepi putin la fotbal ca sa faci analize sa inspectezi mai bine fenomenul pai cu cine au jucat ungurii si cu cine am jucat noi de sa spui ca sunt peste?Portugalia e sub Franta ca valoare Austria sub Elvetia Albania e peste Islanda,"daca" face parte din joc asa e la fotbal."(am incheiat citatul)e hilara,pai ce naibba,cred ca esti printre putinii care nu accepta o realitate.Hmmm,miroase a nationalism hilar,gen vadim&funar,pe bune
.Ce daca portarul Are izmene,conteaza?Poate sa aibe si tanga,no problem,poate sa semene cu un strungar sau fierar-betonist,so what?,ai nostrii au kg de gel in par,si????atitudine pwula.
Eu zic sa trecem pe alt topic,ca aici deja batem campii,facem off-topic,aici parca era vb de acel 3-3  dintre Ung-Isl,si noi dam tot cu valoarea noastra indiscutabila.

Edited by kelppa, 25 June 2016 - 11:41.


#31
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View Postorbanbalint, on 25 iunie 2016 - 09:51, said:

Doar ura și frustrarea vorbește din tine. Fotbal nu știi, asta-i clar. Dacă-dacă-dacă-dacă, doar atât știi!


Lasa ca stiu ungurii care ne delecteaza cu o calificare in 30 de ani :D iti dai seama cata frustrare pe voi,chiar ma cand ati jucat ultima oara la europene Pele inca juca fotbal :)))))))
cred ca a fost o provocare pentru organizatorii euro 2016 sa va scrie numele corect pe tabela,sigur nu v-au gresit imnul??

View Postkelppa, on 25 iunie 2016 - 11:39, said:

E o vb.toata lumea se pricepe la fotbal si la politica.Eu urmaresc fenomenul de muuult,sunt din"71,am vz multe C.M si C.E,nu ma dau destept si atotstiutor.Vedeam meciuri pe dealuri,cand prindeam sarbii,hehe,ce vremuri.Dar valoarea lotului nostru ,la ora acuala,e sub orice critica.Fotbalul romanesc e sub orice critica(de altfel ce draq merge ok la noi,unde coruptia,jmecheria,hotia,tupeu sunt peste tot) si sunt sigur ca putem sa ajungem mai rau.Si da,eu vad atat pe unguri cat si pe islandezi,mai ok decat noi.
Asta cu  ;"Trebuie sa te si pricepi putin la fotbal ca sa faci analize sa inspectezi mai bine fenomenul pai cu cine au jucat ungurii si cu cine am jucat noi de sa spui ca sunt peste?Portugalia e sub Franta ca valoare Austria sub Elvetia Albania e peste Islanda,"daca" face parte din joc asa e la fotbal."(am incheiat citatul)e hilara,pai ce naibba,cred ca esti printre putinii care nu accepta o realitate.Hmmm,miroase a nationalism hilar,gen vadim&funar,pe bune

Incerci fortat fara nici o baza sa-i scoti pe unguri peste noi doar dupa ultimele 3 meciuri,da Romania a jucat prost dar e timp sa-si revina,deocamdata la calificari in fata ungariei conducem cu 7-1 din 90 incoace,rezultate directe parca 4 victorii 4 egaluri in istoria all time mondiale,europene, avem mai multe victorii decat ei,la orice cifra te uiti suntem peste deci mai au multa paine de mancat ca sa aibe aspiratii in fata Romaniei

View Postkelppa, on 25 iunie 2016 - 11:39, said:

.Ce daca portarul Are izmene,conteaza?Poate sa aibe si tanga,no problem,poate sa semene cu un strungar sau fierar-betonist,so what?,ai nostrii au kg de gel in par,si????atitudine pwula.


Mi-e rusine de rusinea lui chiar nu-i spune nimeni sa poarte un echipament sportiv adecvat,pai daca face alunecare cu bumbacul ala de pe el ramane in chiloti

#32
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005
Daca si o echipa mediocra ca Ungaria a ajuns in optimi, arata cat de valoros este acest turneu final.

#33
ptsct

ptsct

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 04.12.2015

View Postmaxxmedia1999, on 25 iunie 2016 - 15:16, said:



Lasa ca stiu ungurii care ne delecteaza cu o calificare in 30 de ani Posted Image iti dai seama cata frustrare pe voi,chiar ma cand ati jucat ultima oara la europene Pele inca juca fotbal Posted Image))))))
cred ca a fost o provocare pentru organizatorii euro 2016 sa va scrie numele corect pe tabela,sigur nu v-au gresit imnul??



Incerci fortat fara nici o baza sa-i scoti pe unguri peste noi doar dupa ultimele 3 meciuri,da Romania a jucat prost dar e timp sa-si revina,deocamdata la calificari in fata ungariei conducem cu 7-1 din 90 incoace,rezultate directe parca 4 victorii 4 egaluri in istoria all time mondiale,europene, avem mai multe victorii decat ei,la orice cifra te uiti suntem peste deci mai au multa paine de mancat ca sa aibe aspiratii in fata Romaniei



Mi-e rusine de rusinea lui chiar nu-i spune nimeni sa poarte un echipament sportiv adecvat,pai daca face alunecare cu bumbacul ala de pe el ramane in chiloti
Cred ca este si o moda sau fashion sau curent.Ceva de genul ţiţo-nodrag ? Parca...
Si se facu 1 - 0 din min 10 gol fundasul central Belgia...

Daca , daca egaleaza ungurii repede , ceva de genul cu Portugalia , Ungaria are cota la DG1 (HU)3+ 26.5...gyerunk fiuk.Elore...etc.

#34
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015
ce bine apara izmenel a inceput sa-mi placa de el

#35
ptsct

ptsct

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 04.12.2015
edit.

Edited by ptsct, 26 June 2016 - 22:50.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate