Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 

canale nemtesti hd la upc

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
transilvan

transilvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 09.08.2006
e adevarat ca au fost introduse canale nemtesti hd la upc? as vrea si eu la Bucuresti
http://www.paginadem...e-dau-euro-2016
O nouă divergență pe tema drepturilor de difuzare pentru meciurile de la Euro 2016. Telekom România, care deține pachetul Euro 2016 și difuzează meciurile pe Dolce Sport, reclamă faptul că partidele se pot vede pe UPC pe două canale nemțești, fără drepturi pe România.
Telekom România va depune plângere împotriva UPC la Consiliul Național al Audiovizualului pentru că operatorul de cablu are în grila sa canalele Das Erste și ZDf, care transmit toate meciurile de la Campionatul European, scrie Ziarul Financiar care citează surse din piața de comunicații.
În România drepturile de difuzare sunt deținute de Telekom (întregul pachet de 51 de meciuri) și de Pro TV (23 de partide). Cele două pachete însumează aproximativ 7 milioane de euro, notează ZF. Din informațiile Paginademedia.ro, Pro TV a plătit pentru meciuri în jur de două milioane de euro.
“Telekom va depune plângere la CNA în condițiile în care meciurile sunt difuzate fără licență, afectând investițiile companiei în difuzarea meciurilor”, a declarat pentru ZF o sursă familiară cu situația. Afirmațiile sunt susținute de sursa menționată cu o serie de capturi foto / video după transmisiunea live a unor meciuri de la Euro 2016 de pe posturile Das Erste și ZDF, care par a fi difuzate de compania de cablu UPC România.
Situația are precedent în România
Astfel de situații nu sunt o premieră în România.
În luna martie a acestui an RCS&RDS a introdus în grila sa postul unguresc M4 Sport care difuza meciuri de la UEFA Champions Legue, competiție pentru care drepturile de difuzare au fost cumpărate în exclusivitate de Dolce Sport și, pentru o opțiune, de Pro TV, după cum Paginademedia.ro a scris AICI.
La momentul respectiv, reprezentanții RCS au spus că televiziunea de sport a intrat în pachetul digital al cablistului, oferit minorităților și că era disponibil în zonele precum Brașov, Harghita sau Covasna.
Un caz asemănător s-a întâmplat tot cablistului RCS&RDS în 2013, când difuza pe teritoriul României varianta ungurească a canalului Digi Sport, care avea drepturi pentru Premier League pentru țări din regiune, dar nu și pentru România. În aceeași perioadă, drepturile exclusive pentru România ale campionatului englezesc erau la Eurosport. Ulterior, postul a fost codat.

#2
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Bineînțeles că nu au fost introduse canale nemțești în HD. Te-a derutat titlul, asta era și scopul "profesioniștilor" care au postat acel articol.
Cele 2 canale erau deja în grilă de ani buni dar numai în anumite regiuni Posted Image

Edited by Kalman2007, 22 June 2016 - 14:21.


#3
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
ZDF si Das Erste erau de mult in zona Ardealului (si nici acolo peste tot), si sunt in SD.

S-ar putea sa bage un post nemtesc (in toata Romania) pentru ca s-a eliminat Samanyolu TV.. dar acum ramane de vazut.

#4
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
Posturi germane HD vezi gratis pe satelit.

#5
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009

 EricJohn, on 22 iunie 2016 - 14:32, said:

Posturi germane HD vezi gratis pe satelit.
Exact, printre care chiar și cele care transmit Euro 2016 (și Liga Campionilor): Das Erste HD, ZDF HD.

#6
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Clar.. daca stii limba germana si vrei posturi nemtesti in grila trebuie sa fii fraier sa stai dupa firma de cablu.. mi se pare ca doar nemtii sunt cei care au toate posturile necriptate..

#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Au și multe criptate gen Discovery, MTV, TNT dar sunt foarte multe la liber. :D Deci nu stați după UPC pentru că sigur nu o să le aveți.
Câteva exemple:
RTL Television
RTL 2
SUPER RTL
RTLNITRO
RTL Plus
Toggo Plus
ProSieben
Pro7 MAXX
SAT.1
SAT.1 Gold
VOX
kabel eins
TELE 5
DMAX
Comedy Central/VIVA
SIXX
ANIXE SD
TLC
Nickelodeon
Disney Channel
RiC
KiKA HD
DELUXE MUSIC
D17
gotv
nice

+ încă 100 de posturi SD + HD.

#8
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Cum e TLC-ul nemtesc? Dar Comedy Central si Disney Channel?

#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
TLC DE e ca al nostru, Comedy Central e destul de ok, Disney Channel mi se pare mai bun decât ce avem noi.

http://www.comedycentral.tv/programm

http://disneychannel.de/tv-programm

http://www.tlc.de/tv-programm/

#10
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
Unde credeti voi ca m-am uitat la Euro 2016 in HD? :)
Doar nu pe ProTV HD... chiar daca il am.
Comentariul meciurilor e mult mai OK la nemti.

#11
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009

 EricJohn, on 22 iunie 2016 - 14:48, said:

Unde credeti voi ca m-am uitat la Euro 2016 in HD? Posted Image
Doar nu pe ProTV HD... chiar daca il am.
Comentariul meciurilor e mult mai OK la nemti.
Și eu :DPosted Image

#12
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,680
  • Înscris: 22.11.2007
deci se prinde doar in anumite regiuni sau peste tot?
eu sunt din bucuresti

#13
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

 bossake, on 22 iunie 2016 - 15:16, said:

deci se prinde doar in anumite regiuni sau peste tot?
eu sunt din bucuresti


 queron, on 22 iunie 2016 - 14:25, said:

ZDF si Das Erste erau de mult in zona Ardealului (si nici acolo peste tot), si sunt in SD.
S-ar putea sa bage un post nemtesc (in toata Romania) pentru ca s-a eliminat Samanyolu TV.. dar acum ramane de vazut.

Tu ce zici?

#14
sorinturbo

sorinturbo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.02.2011
La Cluj, canalele germane ZDF, Die Erste, Servus TV, 3 Sat si Einz festival au disparut complet din grila. La voi mai merg?
Oare ce se intampla? Ok, pentru drepturile tv am priceput, cele doua nationale, dar restul?

#15
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Jegoșii de la Pro/Telekom au sărit cu plângerea împotriva UPC-ului, de asta au dispărut. Dau rezumate de la Euro restul canalelor.
Culmea e că așa a procedat și Pro-ul pentru cei din Diaspora, scoțând jurnalele de știri pe motiv că acestea conțin rezumate cumpărate numai pentru România.

#16
noir_desir

noir_desir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 21.07.2006
Si la Iasi au disparut canalele regionale (ucrainene si arabe). O fi ceva temporar sau permanent?

#17
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Nah,poate fac pachete noi

#18
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Eu nu inteleg de ce canalele alea nemtesti nu au fost disponibile pentru toata tara.

 a_d_y, on 23 iunie 2016 - 20:36, said:

Nah,poate fac pachete noi

Aceeasi teorie o am si eu, Samanyolu a fost criptat si acum are pista audio in limba germana.. sa speram ca se mai misca ceva.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate