Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

Harta in site

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
k1r0n

k1r0n

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.02.2015
Salut, am si eu o problema. Un prieten vrea sa-si deschida un business si m-a rugat sa-i fac eu site-ul. El are un fel de firma de taximetrie, delivery etc. si vrea pe site o harta si un form in care sa scrii locatia actuala si destinatia si sa-ti calculeze pretul bazat pe distanta, ca aici https://www.addisonlee.com/. Am incercat intai cu nokia here maps si mi-a iesit ceva, dar trebuie sa-i dau coordonatele exacte pentru a calcula si am inteles ca trebuie sa accesezi un server de la ei care o sa-ti trimita response cu coordonatele daca introduci un cod postal sau un nume de strada ... nu ma pricep in domeniul asta,nici in javascript, deci cel mai probabil gresesc. Apoi am incercat cu google maps care, au un script care face geocode dar nu stiu cum sa implementez partea cu calculatul distantei. As fi foarte fericit daca cineva ar putea sa imi sugereze o idee sau sa ma ajute sa rezolv asta. Multumesc mult !

Edited by k1r0n, 21 June 2016 - 15:23.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
google maps se plateste acum daca ai peste nu stiu cate accesari pe luna prin api-ul lor

#3
k1r0n

k1r0n

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.02.2015

View Postgumball3000, on 21 iunie 2016 - 15:24, said:

google maps se plateste acum daca ai peste nu stiu cate accesari pe luna prin api-ul lor
am vazut asta, daca treci de 25000 de requesturi pe zi, dar e un business mic deci nu cred ca se ajunge acolo.

#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Tie iti trebuie rutare + calcul. Cum tu nu te pricepi, cat este dispus sa plateasca proprietarul pentru un astfel de modul?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate