Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Un sfat? Aud voci!

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,422
  • Înscris: 16.03.2004
Daca era postul #1, da, era initiat de mine, monser.
Foarte rau ca nu crezi in "alta lume", una de tip spiritual/ supranatural, recent a fost demonstrata si de fizica cuantica, prin unele experiente de laborator foarte interesante si pline de semnificatii. Spre exemplu, s-a demonstrat ca evenimentele rele sunt prelucrate de creier intr-un lob iar cele bune, pozitive in alt lob. Cum asa? Nu crezi ca exista o Fiinta dincolo de tot ce este fizic, care coordoneaza totul?

Exista si alte entitati, invizibile ochiului uman!
Nu putem crede doar ce vedem, am fi niste ignoranti!

#38
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 21 iunie 2016 - 17:30, said:

Exista si alte entitati, invizibile ochiului uman!
Nu putem crede doar ce vedem, am fi niste ignoranti!
daca ochiul uman este pregatit in asa mod incat sa le vada, le vede.
ai uitat Diagrama Piramidei?Posted Image

#39
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,422
  • Înscris: 16.03.2004
Dar Overseas nu crede in nimic si ridiculizeaza pe cei care cred! Posted Image

#40
IoanaDang

IoanaDang

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2016

View Post_-AppleS-_, on 20 iunie 2016 - 18:08, said:

Iti plac lucrurile paranormale ? Te sperie fantomele ? Esti interesata de fenomene paranormale ? Ai o atractie la fantome ?
Da ,ma atrag lucrurile paranormale.

View Postadisz, on 21 iunie 2016 - 08:54, said:

Interesant este faptul ca initiatorul/initiatoarea a aruncat "pastila" fara sa mai interfereze cu forumul.
Banuiesc ca acum inregistreaza vocile.

Aici sunt ,nu inregistrez nimic :))

View Post_-AppleS-_, on 20 iunie 2016 - 18:08, said:

Iti plac lucrurile paranormale ? Te sperie fantomele ? Esti interesata de fenomene paranormale ? Ai o atractie la fantome ?

Da .

#41
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007

View Postdark, on 21 iunie 2016 - 17:30, said:

Spre exemplu, s-a demonstrat ca evenimentele rele sunt prelucrate de creier intr-un lob iar cele bune, pozitive in alt lob. Cum asa?

Perfect. Pentru mine e bine cand adversarul meu isi rupe piciorul, asta in ce lob se prelucreaza ?
Si zici ca vocile sunt ecourile prelucrarii evenimentelor in lobi ? Si cand prelucreaza ambii lobi se amesteca vocile ?

#42
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,422
  • Înscris: 16.03.2004

View Postoverseas, on 24 iunie 2016 - 13:55, said:



Si zici ca vocile sunt ecourile prelucrarii evenimentelor in lobi ?
Nu, daca persoana este in toate facultatile mintale, vocile apartin unor spirite.

#43
IoanaDang

IoanaDang

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2016

View Postdark, on 24 iunie 2016 - 14:10, said:

Nu, daca persoana este in toate facultatile mintale, vocile apartin unor spirite.

Eu vreau sa intelegeti ca nu e o farsa pe care mi-o face cineva ,nu sunt inchipuiri. De exemplu ,cum comentati la urmatorul aspect:cand aveam 10 ani si dormeam la bunica cu sora mea inclusiv cu bunica in pat toate bune si frumoase dar cum se facea ca ,ma trezeam noaptea ,o nevoie una alta si o vedeam pe bunica in pat langa noi,o puteam simti si se vedea parul alb ,iar langa pat in picioare ,EXACT aceeasi silueta a bunicii ,aceeasi camasa de noapte acelasi par alb . Si inchideam ochii,era tot acolo. Dar nu m am dat jos din pat niciodata :)) . Ce putea fi si ce vroia ..?

#44
IoanaDang

IoanaDang

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2016

View Postdark, on 20 iunie 2016 - 19:25, said:


Daca-s foarte rare, nu inseamna ca nu exista ! Posted Image

Eu vreau sa intelegeti ca nu e o farsa pe care mi-o face cineva ,nu sunt inchipuiri. De exemplu ,cum comentati la urmatorul aspect:cand aveam 10 ani si dormeam la bunica cu sora mea inclusiv cu bunica in pat toate bune si frumoase dar cum se facea ca ,ma trezeam noaptea ,o nevoie una alta si o vedeam pe bunica in pat langa noi,o puteam simti si se vedea parul alb ,iar langa pat in picioare ,EXACT aceeasi silueta a bunicii ,aceeasi camasa de noapte acelasi par alb . Si inchideam ochii,era tot acolo. Dar nu m am dat jos din pat niciodata Posted Image) . Ce putea fi si ce vroia ..?

#45
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,422
  • Înscris: 16.03.2004

View PostIoanaDang, on 24 iunie 2016 - 17:12, said:

Ce putea fi si ce vroia ..?

Un spirit care lua infatisarea bunicii tale.

#46
IoanaDang

IoanaDang

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2016

View Postdark, on 24 iunie 2016 - 18:07, said:


Un spirit care lua infatisarea bunicii tale.

Care bunica ,ea era vie langa mine in pat :))

#47
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Era o holograma .

#48
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,422
  • Înscris: 16.03.2004

View PostIoanaDang, on 01 iulie 2016 - 13:10, said:

Care bunica ,ea era vie langa mine in pat Posted Image)

Si atunci cine era in vedenia de fum?Posted Image

#49
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Buhuhuuuu ! Vezi ca la noapte e seara de " bal " a fantomelor , mai bine mergi sa dormi la hotel ca nu te vad bine ...

#50
freekidro

freekidro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 22.09.2007
Nu vreau să par răutăcios, dar ai consultat vreun psihiatru? Nu vorbesc la mișto sau ceva de genul, un caz asemănător a avut un vecin acum câțiva ani, de multe ori auzea ca cineva îl strigă, ba la geam ba la poartă, vedea și umbre câteodată. La îndemnul persoanelor apropiate a mers la un un psihiatru care i-a prescris un tratament, pastile, timp de câteva luni iar după acel tratament nu a mai avut acele halucinații. Și acum e bine merci.

O alta posibilitate ar fi să ai un loc pe unde intră curentul de afară, iar la intrarea aerului prin acel orificiu să facă zgomote mai ciudate, zgomote pe care creierul încearcă să le asemene cu ceva, e ca atunci când pe o frunză ți se pare că vezi figura unei persoane, când defapt pe frunză sunt doar ceva linii.

#51
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015

View PostIoanaDang, on 24 iunie 2016 - 17:12, said:

Eu vreau sa intelegeti ca nu e o farsa pe care mi-o face cineva ,nu sunt inchipuiri. De exemplu ,cum comentati la urmatorul aspect:cand aveam 10 ani si dormeam la bunica cu sora mea inclusiv cu bunica in pat toate bune si frumoase dar cum se facea ca ,ma trezeam noaptea ,o nevoie una alta si o vedeam pe bunica in pat langa noi,o puteam simti si se vedea parul alb ,iar langa pat in picioare ,EXACT aceeasi silueta a bunicii ,aceeasi camasa de noapte acelasi par alb . Si inchideam ochii,era tot acolo. Dar nu m am dat jos din pat niciodata Posted Image) . Ce putea fi si ce vroia ..?

Este un lucru normal care se intampla fiecarui om, numai, ca unii pot vedea (au vaz spiritual) iar altii nu pot si aplica principiul lui Toma necredinciosul "nu cred pana nu vad". Oamenii, pe langa corpul fizic au si corpul spiritual (compus din spirit/duh si corpul astral sau aura). Asa cum corpul fizic are nevoie de hrana fizica (mancare) asa si corpul spiritual sau energetic are nevoie de hrana energetica, iar in somn orice om se decorporeaza si se incarca cu energie corespunzatoare nivelului sau. Iti recomand sa citesti "Cartea spiritelor" si "Cartea mediumilor" scrise de Allan Kardec si vei afla raspunsuri la intrebarile tale. Citeste, Informeazate, documenteazate si o sa vezi ca ce ti se pare anormal sunt de fapt lucruri normale dar nu le poti spune oricui fiindca foarte putini le pot vedea, te vor crede nebuna/nebun si-ti vor recomanda sa mergi la medic.

#52
Lightside1

Lightside1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.03.2019
Posibil ca cineva din familie se se fi ocupat cu "ceva ce nu trebuia" ... sau aveti in casa vreun obiect cadou de la cineva care are ca atasament "ceva ce nu trebuie" ... Sfat: pune sa se auda in casa piese de la formatia hillsong , cu timpul va fi mai bine, daca e atasat de obiect va trebui sa afli care e si sa scapi ulterior de el

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate