Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Un sfat? Aud voci!

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
IoanaDang

IoanaDang

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2016
Buna seara tuturor. As vrea sa deschid o discutie alaturi de voi . Nu o singura data ,poate din cauza oboselii si cand se intampla sa fiu singura acasa ,noaptea, fara sotul meu ,se intampla sa aud voci . Adorm ,ca dupa cateva minute sa fiu trezita de un oftat , de o strigare si mai ales prin voce imi pot da seama clar ca este o femeie . Ma trezesc ,deschid ochii si nu ma misc ,mai ales sa ma dau jos din pat :)) . E a4 a oară cand se intampla ,la inceput nu am bagat de seama ,dar acum incep sa imi fac griji. Nu e nici prima experienta de acest gen pe care o intampin, o problema asemanatoare am intampinat o cu 2 ani in urma seara tarziu afara fiind  cu sora mea amandoua am auzit o voce necunoscuta a rostit ceva intr o limba necunoscuta extrem de tare , parca a fost langa mine . Ea a auzit dar nu s a speriat ,in acel moment am ramas stana de piatra si am alertat pe toată lumea din casa ca am auzit ceva . Cand colo ,absolut nimeni . Cine poate da  un sfat ?

#2
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Stai la casa , la bloc , vecini ... e posibil sa-ti faca cineva o farsa sau doar ai visat ?

#3
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,548
  • Înscris: 16.03.2004
Faptul ca ati auzit amandoua acea voce, inseamna ca fenomenul a fost real si nu doar o halucinatie.Posted Image

#4
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016
Buhuuu... poate fi Casper fantoma prietenoasa..sper sa nu fie fratii lui mai mari..sunt cam nazdravani:)

Si daca mai ai probleme cu ele..poti sa-i chemi pe ghostbusters, sau pe fratii winchester;)

#5
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,548
  • Înscris: 16.03.2004

View Postcobi1, on 20 iunie 2016 - 17:20, said:

Stai la casa , la bloc , vecini ... e posibil sa-ti faca cineva o farsa sau doar ai visat ?
Nu a visat, ca a auzit si sora-sa.

#6
IoanaDang

IoanaDang

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2016

View Postcobi1, on 20 iunie 2016 - 17:20, said:

Stai la casa , la bloc , vecini ... e posibil sa-ti faca cineva o farsa sau doar ai visat ?
stau la casa , si crede ma nu avea cine sa faca asta .


#7
Konatau

Konatau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 18.03.2012
Ori pe sotul tau il cheama Cristian Cioaca, ori alta explicatie nu am...

#8
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View PostIoanaDang, on 20 iunie 2016 - 17:42, said:

stau la casa , si crede ma nu avea cine sa faca asta .
Asta nu poti stii cu siguranta ! Metode sa te bage careva ( sotul ) in sperieti sunt destule ; iti dau un exemplu pe care-l practic eu cu musafirii : las o boxa cu bluetooth dupa dulap si cand sforaie , de pe telefon am inregistrat o voce grava care spune soptind  " te omor , te omor " - f distractiv pt mine ca sforaitul inceteaza brusc ...

#9
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 23.02.2015
Foloseste casti. Eu imi pun muzica pentru 10 - 20 minute cat adorm. Ma ajuta sa ignor sunetul de afara ( geam deschis, stau la bloc )

#10
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Schizofrenia are in manifestare povestea cu auzul vocilor. Nu inseamna ca ai asa ceva.

#11
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,548
  • Înscris: 16.03.2004
Daca sotul se ocupa cu astfel de "glume" trebuie internat la psihiatrie.

#12
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 23.02.2015

View Postdark, on 20 iunie 2016 - 17:57, said:

Daca sotul se ocupa cu astfel de "glume" trebuie internat la psihiatrie.


A spus femeia ca a auzit voci cand sotul nu era acasa.


Recomand : https://www.amazon.c...e6fa8dda17d9e82

Edited by AzY9, 20 June 2016 - 18:08.


#13
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View Postdark, on 20 iunie 2016 - 17:57, said:

Daca sotul se ocupa cu astfel de "glume" trebuie internat la psihiatrie.
Poate vrea divort si nu stie cum sa procedeze Posted Image  i-am dat io o idee !

Edited by cobi1, 20 June 2016 - 18:06.


#14
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,548
  • Înscris: 16.03.2004

View Postneagu_laurentiu, on 20 iunie 2016 - 17:55, said:

Schizofrenia are in manifestare povestea cu auzul vocilor. Nu inseamna ca ai asa ceva.
Schizofrenicul mai prezinta si alte simptome, nu doar asta cu vocile pe care le aude...

View PostAzY9, on 20 iunie 2016 - 18:06, said:



A spus femeia ca a auzit voci cand sotul nu era acasa.

Asta nu inseamna ca sotul i-a facut figura.
Daca sotul a folosit un aparat de emisie, putea sa fie si el prezent, chiar ar fi fost indicat, pentru a se disculpa pe sine!

#15
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Iti plac lucrurile paranormale ? Te sperie fantomele ? Esti interesata de fenomene paranormale ? Ai o atractie la fantome ?

#16
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Schizofrenie in stare incipienta. Sau ti se pare.

#17
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostIoanaDang, on 20 iunie 2016 - 17:18, said:

Buna seara tuturor. As vrea sa deschid o discutie alaturi de voi . Nu o singura data ,poate din cauza oboselii si cand se intampla sa fiu singura acasa ,noaptea, fara sotul meu ,se intampla sa aud voci . Adorm ,ca dupa cateva minute sa fiu trezita de un oftat , de o strigare si mai ales prin voce imi pot da seama clar ca este o femeie . Ma trezesc ,deschid ochii si nu ma misc ,mai ales sa ma dau jos din pat Posted Image) . E a4 a oară cand se intampla ,la inceput nu am bagat de seama ,dar acum incep sa imi fac griji. Nu e nici prima experienta de acest gen pe care o intampin, o problema asemanatoare am intampinat o cu 2 ani in urma seara tarziu afara fiind  cu sora mea amandoua am auzit o voce necunoscuta a rostit ceva intr o limba necunoscuta extrem de tare , parca a fost langa mine . Ea a auzit dar nu s a speriat ,in acel moment am ramas stana de piatra si am alertat pe toată lumea din casa ca am auzit ceva . Cand colo ,absolut nimeni . Cine poate da  un sfat ?
Eu cred ca vocile sunt reale, si ar trebui sa comunici cu ele.

Invita-le la plimbari prin parc, la o inghetata, etc. Fa-le o parte din viata ta, vei vedea ca vei fi mai fericita.

Succes!

#18
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 20 iunie 2016 - 18:07, said:

Schizofrenicul mai prezinta si alte simptome, nu doar asta cu vocile pe care le aude...



Asta nu inseamna ca sotul i-a facut figura.
Daca sotul a folosit un aparat de emisie, putea sa fie si el prezent, chiar ar fi fost indicat, pentru a se disculpa pe sine!
mai Dark, tu vrei sa ne spui ca aia erau draci?Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate