Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Zboara Puiule Zboara, du-te precum Dica !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
76 replies to this topic

#1
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Rusine !

Ruusine Iordanescu, esti in urma cu tot ceea ce inseamna fotbalul, inclusiv calendarul zilnic ortodox, Rusine pensionar fotbalistic ! Daca nu sunt prea drastic pot spune ca un ULTRAS M*** Iordanescu ! Esti un om care si-a pus amprenta fricii asupra Nationalei, esti depasit de ceea ce inseamna Fotbal. Du-te Dica...pardon...du-te Nea PUIU, zboara precum puiul din reclama.... Puiule Zboara.

Sunt un supporter obisnuit, mahnit, de ceea ce am vazut! Sunt realist, totodata ca nu avem un fotbal intern competitiv. Dar cu toate astea, vad o frica consecventa ce tine de complexul de inferioritate aratat de lipsa de inteligenta a celor care ne conduc. !

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Iordanescu este un antrenor muncitor, dedicat si valoros, ar fi o mare greseala sa-l lasam sa plece.

#3
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Cu Father Chicken la nationala vom pierde mereu la maxim 1 gol diferenta si chiar si atunci, va fi un succes, pentru ca jucatorii au dat tot ce au putut pe teren, iar adversarii nu mai sunt ca pe vremuri.

Edited by andy1992, 19 June 2016 - 23:48.


#4
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Vai de capu' nostru. Cat timp e el antrenor nu ma mai uit la niciun meci de-al Romaniei.

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ba, voi nu sunteti sanatosi, il vreti iar pe piturca?!!!!!!

#6
ATouchOfClass

ATouchOfClass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 07.06.2016

View Postgumball3000, on 19 iunie 2016 - 23:46, said:

Iordanescu este un antrenor muncitor, dedicat si valoros, ar fi o mare greseala sa-l lasam sa plece.
Cred ca glumesti. Posted Image

#7
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Bai nene, va agitati de parca ati fi pierdut nu stiu ce mega important in viata.
Nea Puiu si baietii castiga o gramada de bani si cand pierd lamentabil, in timpul asta voi va taiati venele. Posted Image

Edited by Friskey, 19 June 2016 - 23:52.


#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 01.01.2010
A jucat si Iordanescu? Ca nu am vazut.
Mai baieti, ai nostri nu au jucat, nu ca au jucat si nu le-a iesit. In aceasta seara, am jucat de parca aveam 7-0. Singurul meci bun, a fost cel cu Franta. AM pierdut, dar am jucat. A urmat cel cu Elvetia jucat doar jumatate de ai nostri si apoi cu Albania cand am fost esuat total. Nu antrenorul, ci echipa a pierdut. Repet: echipa noastra nu a alergat, nu a jucat. Era minunat daca jucau, dar prost. Cum mama naibii sa faci scheme de calcai si alte alea cand esti terminat?! Cocalarism de joasa speta.
Sunt dezamagit nu ca am pierdut, ci ca am facut-o urat. nu ca am pierdut in fata Albaniei (salut tribuna lor) ci pentru ca nu am jucat. Ne putea antrena oricine din lumea asta. Din unele lucruri, nu poti face bici.

#9
ATouchOfClass

ATouchOfClass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 07.06.2016
Am jucat bine (jk).

#10
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Cine ne-a calificat la EURO2016?

Eu sunt curios de ce nu a fost si Maxim la nationala?

Edited by Mar-zZz, 19 June 2016 - 23:56.


#11
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
@Spaghete - cu asa material (jucatori) rezultatul era probabil acelasi, conform principiului Garbage in, garbage out. Sigur ca Iordanescu va fi scos vinovat, dar mai mult, ca si pregatire centralizata la nationala, nu putea face. Elementele de baza de tehnica si tactica se invata la cluburi. Care cluburi (din Romania) sunt cam toate sub amenintarea insolventei.
De unde altii la nationala? S-a umplut campionatul Romaniei de africani, sud-americani sau europeni frecatori de banci prin tarile lor. Echipe precum CFR sau Rapid incepeau meciurile cu cel mult 2 jucatori romani. Iar cei care joaca afara au un nivel modest, prin liga a 2-a din Spania, echipe turcesti sau la arabi, plus in Bulgaria, care nici macar nu s-a calificat la Euro.

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 01.01.2010
PS: Nu ma simt jignit sau dezgustat. Patriotismul meu nu rezoneaza cu astfel de domenii si deci nu poate fi afectat de acestea. Doar ca, mi s-a parut in meciul cu Franta, ca zarisem o echipa de fotbal romaneasta asemeni celei de prin '90.

#13
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
S-au calificat ei si ungurii, ne-au dat gol si ne-au batut descultii astia care nu mai marcasera niciodata la un turneu final.
Vai de steaua noastra cu Pintilii si Prepelita si Stanciu, vedetele......

#14
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Meciul cu Albania a fost in opinia mea cel mai frumos.

#15
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,012
  • Înscris: 09.12.2015
Uite un videoclip care arata de fapt ce reprezinta pseudo-fotbaleatorii mioritici si tata Puiu:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/73gywEXtLqg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Am jucat rau ca sa nu fie bine , ar fi zis Hagi .

#17
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

View PostObservatorulAstronomic, on 19 iunie 2016 - 23:56, said:

Păi tocmai. Mafia din fotbalul românesc! Nu mai bine să le luăm noi lor jugulara?
Mai bine le taiati voi fondurile ne mai uitandu-va la fotbal. Simplu.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Noroc ca fotbalul nu ma pasioneaza. Am scris la un moment dat ca Romania va manca bataie de la Franta cu 2-1. Acum am auzit ca joaca cu Albania, fapt care m-a lasat cu totul indiferent. Am zis ca ia bataie si acum fara macar ca stiu ca Albania e una din tarile cele mai slab cotate.  Nimic impresionant.

Dar faptul ca domnul antrenor are tupeul sa faca declaratii belicoase deja intrece orice masura. Nici macar nu are bunul simt sa isi dea demisia...Se pare ca sentimentul asta a cam disparut din peisajul romanesc. Ceva spagute la orizont...DNA... ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate