Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

De ce sunt băieții așa de pasionați de fotbal?

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#19
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,365
  • Înscris: 10.09.2014

View Postdjl, on 19 iunie 2016 - 12:20, said:

De ce sunt băieţii aşa de pasionaţi de fotbal? Ce-i atrage la acest sport?
Tine de popularitate si de faptul ca mintea masculilor e mai inclinata spre munca sau sport in echipa. Ca sunt extremisti, asa e peste tot. Fotbalul pentru extremisti lui e doar un pretext, justificare pentru panaramele lor.

#20
moldoveanca2001

moldoveanca2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 27.03.2015
Buna,

barbatilor adevarati le place fotbalul din cauza naturii competitive. Fotbalul ii face sa se identifice cu natura lor.
Nu toti barbatii sunt asa. Sunt unii carora nu le place fotbalul si competivitatea in general, asta pentru ca tot timpul pierd. Acestia nu sunt capabili sa se ridice pana la medie si asta le creeaza o trauma psihica care ii face sa evite orice activitate care le re-aminteste de esecurile din trecut. Daca acest subiect a fost deschis un barbat este foarte probabil ca acesta sa intre in aceasta categorie. Intrebarea pusa fiind defapt doar o incercare de auto-consolare, o metoda anonima de a cauta si alti barbati asemenea lui care sa-i alieneze traumele din trecut.

#21
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
tocmai ce au venit in localitate aici sa joace cei de la fc arges cu noi pentru promovarea in divizia c. a venit si galeria lui fc arges. au cantat 90 de minute, chiar reuseau sa cante bine, aveau steaguri mari. m-am intalnit ducandu-ma la meci si cu vreo 3-4 beti manga care zbierau pe acolo......
ce sa zic....asa de departe la propriu suna misto sa vezi baietisme dar in realitate cand e sa te trezesti in situatii de pericol ti se face scarba de violenta.
nu stiu daca nu cumva un suporter din asta gata sa se bata poate fi oarecum bagat in aceeasi categorie cu un boxer sau altceva care cauta pur si simplu rezultate bune in ale baietiei. ca si de asta poate e nevoie oarecum intr-un stat.
insa lucrurile nu se rezolva cu niste huligani in tribuna. as prefera sa avem cei mai lasi suporteri dar armata si politica precum are america.......

#22
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postdjl, on 19 iunie 2016 - 12:20, said:

Sper că nu este o problemă dacă am deschis topicul aici.
De ce sunt băieţii aşa de pasionaţi de fotbal? Ce-i atrage la acest sport?
Şi eu eram pasionat cât de cât până în adolescenţă, dar după aia mi-a trecut. Niciunul dintre bunicii mei nu a fost pasionat, tatăl meu a jucat fotbal cu băieţii în copilărie şi adolescenţă, dar după aia nimic.
La unii li se zugraveste in interiorul cutiei craniene cum ca baietii care se uita la fotbal e baieti inteligenti . Si cum toti sunt baieti inteligenti fotbalul ramane dragostea lor .Posted Image

#23
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
exista poate si alte forme existentiale altele decat competitia dusa la extrem si inteleasa ca "eu impotriva tuturor" si "niciodata nu ma voi intelege cu restul"

View Postpacopaco1967, on 19 iunie 2016 - 12:57, said:

La unii li se zugraveste in interiorul cutiei craniene cum ca baietii care se uita la fotbal e baieti inteligenti . Si cum toti sunt baieti inteligenti fotbalul ramane dragostea lor .Posted Image
ca o fi si greu sa iti dai seama cine greseste si cam care e tactica.
daca tot se vrea tactica de razboi mai bine joci world of tanks , starcraft , shootere tactice gen crysis......

#24
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
nu mi-a placut fotbalul niciodata...ma uit doar la meciurile nationalei dar fara a pune cine stie ce pasiune...
si dupa ultimele meciuri se pare ca nici nu ai pt.cine pune suflet...

#25
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
dar chiar, cata intelepciune sa se intrebe lumea azi de ce baietii sunt pasuinati de fotbal. Dar de ce fetele nu-s pasionate de nimic? Nu vezi pe terenul ala o vaca o gasca, de ce nu cultiva un porumb o lucerna? Umbla dupa-un cauciuc o ora jumatate, cand puteau in timpul asta sa doarma, era si mai odihnitor si mai sanatos si gratis
Ar trebui sa vedem ca locuitorii tarii noastre si multor altor tari nu-s pasionati de fotbal ci de alte tampenii gen nevoile fiziologice.
De ce-or fi fost pasionati oamenii de muzica clasica, de lectura, de stiinte exacte? puteau fi pasionati foarte bine de nevoile fiziologice precum gaina porcul sau vaca si puteau trai in grota foarte bine cu tigaia cu feisbuc in mana toata ziua.
Uite din cauza unor indivizi asa de iscoditori s-a ajuns azi sa nu mai fie nimeni pasionat de nimic decat de tigaia din buzunar si feisbuc.

#26
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009

View Postmoldoveanca2001, on 19 iunie 2016 - 12:55, said:

Buna,

barbatilor adevarati le place fotbalul din cauza naturii competitive. Fotbalul ii face sa se identifice cu natura lor.
Nu toti barbatii sunt asa. Sunt unii carora nu le place fotbalul si competivitatea in general, asta pentru ca tot timpul pierd. Acestia nu sunt capabili sa se ridice pana la medie si asta le creeaza o trauma psihica care ii face sa evite orice activitate care le re-aminteste de esecurile din trecut. Daca acest subiect a fost deschis un barbat este foarte probabil ca acesta sa intre in aceasta categorie. Intrebarea pusa fiind defapt doar o incercare de auto-consolare, o metoda anonima de a cauta si alti barbati asemenea lui care sa-i alieneze traumele din trecut.
Spune mi ca glumești.

#27
HALLS

HALLS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 19.06.2016
Fotbalul e ca religia.

#28
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

View Postandy1992, on 19 iunie 2016 - 12:35, said:

E un sport foarte masculin. Cei pe care ii cunosc si nu se prea uita la fotbal sunt deobicei barbati slabi, fara prea multa incredere in ei si cu o inteligenta medie sau peste medie. Sunt si exceptii, dar marea majoritatea asa sunt.
Gata coaie, ma apuc sa ma uit la fotbal poate prind si eu putere si devin mai destept.

#29
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
oricum lumea civilizata e pasionata de fotbal, vedem asta in europa sau america de sud de nord mai putin. Lumea a treia si orientul nu au de-a face cu sportul si forbalul, ei sunt inca la nivel de grota, inca lupta ptr supravietuire cu atentate teroriste, crime in numele unor demonitati si idei apocaliptice si ce mai pot face

#30
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

View Postmoldoveanca2001, on 19 iunie 2016 - 12:55, said:

Buna,

barbatilor adevarati le place fotbalul din cauza naturii competitive. Fotbalul ii face sa se identifice cu natura lor.
Nu toti barbatii sunt asa. Sunt unii carora nu le place fotbalul si competivitatea in general, asta pentru ca tot timpul pierd. Acestia nu sunt capabili sa se ridice pana la medie si asta le creeaza o trauma psihica care ii face sa evite orice activitate care le re-aminteste de esecurile din trecut. Daca acest subiect a fost deschis un barbat este foarte probabil ca acesta sa intre in aceasta categorie. Intrebarea pusa fiind defapt doar o incercare de auto-consolare, o metoda anonima de a cauta si alti barbati asemenea lui care sa-i alieneze traumele din trecut.

Majoritatea care se uita la fotbal arata asa, o aparenta foarte barbateasca ce sa zic.

Attached Files



#31
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Sportul nu se rezumă la fotbal. Şi poţi fi pasionat de un anume sport fără să urmăreşti competiţiile din acel domeniu (eu de exemplu nu mă uit la ciclism, dar îmi plac să merg cu bicicleta - uneori mai încet, alteori bag viteză ca nebunul).

#32
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postmoldoveanca2001, on 19 iunie 2016 - 12:55, said:

...



Uite unde statea psiholoaga lu' tata ...

#33
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Din cauza instinctului de gloata ....si pentru ca gloata este , statistic , dominanta . Societatea este structurata piramidal iar prostimea este baza . Era  nevoie de o solutie prin care oamenii inteligenti sa hipotizeze gloata  si solutia s-a numit generic fotbal . Fotbalul este similar circului oferit in arene de imparatii romani pentru a hipnotiza gloata . Data fiind modalitatea performanta de propaganda , fenomenul numit fotbal a luat o amploare mondiala .
Profilul suporterului este urmatorul :
- burta
- chelie
- persoana nesportiva
- persoana prost pregatita profesional ( vedeti cine sunt oamenii din varful fotbalului ..verii Becali , Mitica Dragomir ...si restul )
- intelege exprimari simple de genul " ca sa fie bine ...sa nu fie rau " sau " vom da totul pe teren " sau " a bagat-o in atze " sau " stie cu mingea "
Da ...ati ghicit ....iubitorul de fotbal nu este chiar un deziderat de urmarit in viata . Posted Image

Edited by Adm, 19 June 2016 - 20:02.


#34
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Chestia asta , imi aminteste despre diferenta intre fotbal si rugby :
"Rugby e un joc de golani jucat de domni, iar fotbalul este un joc de domni jucat de golani !!! "
Pierre de Coubertin

#35
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

View PostJurasikMan, on 19 iunie 2016 - 13:23, said:

Din cauza instinctului de gloata ....si pentru ca gloata este , statistic , dominanta . Societatea este structurata piramidal iar prostimea este baza . Era  nevoie de o solutie prin care oamenii inteligenti sa hipotizeze gloata  si solutia s-a numit generic fotbal . Fotbalul este similar circului oferit in arene de imparatii romani pentru a hipnotiza gloata . Data fiind modalitatea performanta de propaganda , fenomenul numit fotbal a luat o amploare mondiala .
Profilul suporterului este urmatorul :
- burta
- chelie
- persoana nesportiva
- persoana prost pregatita profesional ( vedeti cine sunt oamenii din varful fotbalului ..verii Becali , Mitica Dragomir ...si restul )
- intelege exprimari simple de genul " ca sa fie bine ...sa nu fie rau " sau " vom da totul pe teren " sau " a bagat-o in atze " sau " stie cu mingea "
Da ...ati ghicit ....iubitorul de fotbal nu este chiar un deziderat de urmarit in viata . Posted Image
Edit : personal ii consider semi-imbecili pe toti cei care urmaresc meciuri de fotbal ( dar ramane intre noi ...ca sa nu primesc ban sau avertizare ...cine stie cum s-au strecurat astia de la baza societatii si printre moderatorii SP)

As adauga si faptul ca mai bine faci sport decat sa te uiti la sport, asta daca vrei sa ai o structura musculara definita si sa duci o viata sanatoasa.

#36
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Putem să nu o dăm în exagerări şi injurii?   :)    Dacă fotabiştii sunt colo şi pe dincolo, noi să fim mai civilizaţi   :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate