Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

VREAU ANTENA SATELIT PT VACANTE

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postpetre69, on 18 iunie 2016 - 14:05, said:

Conform unui sfat primit aici castigatorul este IPTV
Sfatul l-ai primit pe PM nu aici :)...l-am primit si eu, un fel de spam :)...e treaba ta ce faci

#38
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View PostOctavian_SK, on 18 iunie 2016 - 14:56, said:


Sfatul l-ai primit pe PM nu aici :)...l-am primit si eu, un fel de spam :)...e treaba ta ce faci
Ops , deja mi-ai dat de gandit, si am verificat userul si am vazut ce pe profil scrie ca e membru din 2005 sau 2006
Asta nu inseamna ca e un baiat rau sau rau intentionat ci poate doar incearca sa isi vanda serviciul si nu e de condamnat
Omul e corect si mi-a spus de unde sa cumpar dracia aia de cutie, ce cabluri am nevoie si tot tacamul
In mesaj arata si cum functioneaza tv-ul in varianta IPTV si chiar era o inregistrare din thailanda si mergea chiar foarte ok
Acum ca sa o iau oarecum de la inceput, treaba e clara si anume ca e clar ca va trebui sa ma folosesc de internet deoarece eu as cam vrea sa-mi functioneze cam peste tot si nu doar in europa unde e acoperire satelit
Ca si variante finale ar ramane IPTV sau SLINGBOX
1-Pt IPTV am inteles ca am nevoie de 10-12 Mbps ( la locatia unde voi sta ) iar avantajul pe care il vad in varianta asta e ca ma abonez la un server care cu chestiile astea se ocupa
2- pentru SLINGBOX habar nu am de ce viteza imi trebuie iar tot ce stiu e ca de fapt e o legatura intre tv-ul de acasa si SLINGBOX-ul pe care il voi lua cu mine la hotel
Intrebarea mea este - de ce viteza minima am nevoie la hotel pentru a putea vedea programele cu un SLINGBOX ???
Multumesc

View PostAhasverus, on 17 iunie 2016 - 11:08, said:

Problema este de fapt legatura de net intre "emitator" si "receptor" + compresia oferita si optimizarea ei.

Prin tarile arabe, un emir are monopol si da net cu picatura, la pret de praf de aur.

Daca vrei sa vezi un post TV in browser, au solutii proate, care necesita latime de banda mare si nu par sa reuseasca optimizarea.

Cat am fost in vacanta in Asia am folosit cu succes Slingbox, dar conteaza si ce conexiune ai acasa!
Eu am INES si zburda, pe cand "gigabitul RDS" pare a fi mult mai constrans.
Imi poti spune de ce viteza am nevoie acasa si de ce viteza am nevoie la hotel ?
Pot sa iau netul de acasa din alta locatie si la ce viteza vreau eu , cu locatia unde la deplasez e la ghici

#39
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Cumpara un mediaplayer cu Android (de la 300 lei in sus de la noi sau incepand de la 25$ de la chinezi), instalezi Kodi si cauti liste/stream-uri cu canale romanesti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate