Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

VREAU ANTENA SATELIT PT VACANTE

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
bai frate eu sunt satul
problema e ca sunt dependent de tv si mereu cand plec in vacanta ma enervez ca nu am tv
peste tot dau de cnn, fox bla bla, dar astia repeta stirile ca probabil aia cumpara doar doua jurnale pe zi si aceiasi mermereala
eu vreau posturi romanesti si cu asta basta
deci ce vreau
1- o antena satelit portabila cu tot ce cuprinde -lighian, spurcaciunea aia de se baga cardul in ea si tot ce trebuie
2- sa fie cat mai compacte
3- o companie la care sa incarc cardul numai atunci cand vreau eu si sa am tv
4- FOARTE IMPORTANT vreau/ prefer ca acel lighiean sa fie cumva si sa se stranga ca o umbrela , sau ca un evantai , sau chiar sa fie di 4-6 bucati , ADICA VREAU SA IL POT BAGA IN BAGAJUL DE MANA PT CA MA ENERVEAZA CALA SI NU PREA CAR EU BAGAJE CU MINE, DEOARECE EU PLEC IN VACANTE NUMAI LA CALDURA
---------------------
tinand cont ca vreau lighean dala STIU si sunt constient ca scade calitatea imaginii dar nici nu ma intereseaza asa ceva , nu am basini cu HD si alte avioane pt ca nu sunt filmofil , audiofil , sau altcevafil
sa caraie acolo ceva si sa nu se intrerupa tot timpul cum mi se intampla daca folosesc netul ca sa ma uit la tv
--------------------
si mai vreau sa rezolv toata smecheria asta si repede, adica in maxim o luna
DECI ce fac si cum ca habar nu am si deaia va intreb pe voi

#2
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,220
  • Înscris: 29.07.2013
Mai bine o rezolvi cu internetul !

Ia-ti un Minix X7 sau H8 si ai tot ce vrei pe televizor, incepand de la mii de posturi TV pana la arhive de filme, cartoons, bla, bla,  fara ligheane, umbrele & shit !

Edited by argonaut, 17 June 2016 - 09:06.


#3
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Freesat?

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Tu ai vazut prea multe filme cu spioni.

1. Calitatea e data adesea de marimea farfuriei.
2. Satelitii sunt geostationari, deci daca calatoresti in tarile calde, sunt sanse ca providerul tau sa nu acopere acea arie.
3. Vezi aici o rezolvare, dar implica sa ai acces la internet.

#5
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
https://www.amazon.c...ywords=slingbox

#6
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Pentru 3, eu am antena la FOCUS SAT, se incarca o cartela lunara.
http://www.focussat.ro/

#7
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
pai bre
internet e peste tot pe unde merg
dau de ex sa vad realitatea sau digi sau etc , dar se tot intrerupe si ma scoate din sarite
sau jucariile astea de care-mi ziceti mai sus fac vreo smecherie extra ?
sau cum drequ e treaba
eu asta as fi vrut sa rezolv , sa fac ceva ca sa nu mai am treaba cu netul

 d-ardeleanu, on 17 iunie 2016 - 09:24, said:

Pentru 3, eu am antena la FOCUS SAT, se incarca o cartela lunara.
http://www.focussat.ro/

asta e buna treaba

#8
redcamel

redcamel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 01.10.2013
In ziua de azi nu ar trebyi sa te complici cu: antene, umbrele, draci, laci. Ai internet unde potu vedea orice post, film, s.a. Cu o tableta sau laptop cred ca vei rezolva. Succes!

#9
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009

 Adm, on 17 iunie 2016 - 09:12, said:

Tu ai vazut prea multe filme cu spioni.

1. Calitatea e data adesea de marimea farfuriei.
2. Satelitii sunt geostationari, deci daca calatoresti in tarile calde, sunt sanse ca providerul tau sa nu acopere acea arie.
3. Vezi aici o rezolvare, dar implica sa ai acces la internet.

1- nu ma intereseaza calitatea atata timp cat vorbeste cineva neintrerupt din cauza netului
2-de asta trebuie sa ma interesez deoarece prefer ca vacanta lunga zona equator-ului si daca ar fi nu stiu ce cu satelitii sunt o gramada de locatii unde pot sta in emisfera nordica
3-netul e ce vreau sa evit pt receptie

 redcamel, on 17 iunie 2016 - 09:33, said:

In ziua de azi nu ar trebyi sa te complici cu: antene, umbrele, draci, laci. Ai internet unde potu vedea orice post, film, s.a. Cu o tableta sau laptop cred ca vei rezolva. Succes!

se intrerupe mai nene din cauza bitilor sau a ce cacati or mai fi pe sarma aia de vine netul

#10
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,314
  • Înscris: 21.04.2005
Cand vorbeai de cala , cred ca te refereai la cala vaporului . Ca nu cred ca te primeste vreo companie, cu antena de satelit in avion , in bagajul de mana !
Si daca tot spui ca pleci in vacante numai la caldura , ma cam indoiesc ca o sa ai semnal focusat in Somalia . Posted Image

#11
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009

 Octavian_SK, on 17 iunie 2016 - 09:15, said:


sling , nesling dar am nevoie de net
tu esti in dubai , ia incearca pe un wi-fi de pe langa cel mai bun hotel din dubai si ai sa vezi ca tot se intrerupe
eu cat am stat acolo nu am reusit sa vad ceva cum trebuie cu tot dubaiul si cu tot netul lor , si am stat si la un hotel cu basiuni si figuri

 ndor, on 17 iunie 2016 - 09:39, said:

Cand vorbeai de cala , cred ca te refereai la cala vaporului . Ca nu cred ca te primeste vreo companie, cu antena de satelit in avion , in bagajul de mana !
Si daca tot spui ca pleci in vacante numai la caldura , ma cam indoiesc ca o sa ai semnal focusat in Somalia . Posted Image
cala avionului bre ce treaba am eu cu vapoarele
si ok, nu ma lasa in bagajul de mana , o bag in cala dao drequ de antena
pana la urma e o cat o cutie de bomboane , lnb ul la ii tai teava pe care sta si o reasamblez , o telecomanda cat un pachet de tigari si ligheanul care il vreau bucati sau umbrela sau etc
prefer sa iau antena decat haine , mare cacat 3 tricouri , doua izmene si niste tigari

#12
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Orange TV GO sau similar ?

#13
tyrex

tyrex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 18.05.2007
Calitatea imaginii nu este data de dimensiunea antenei . Transmisia este in format digital . O antena care sa o poti strange ca pe umbrela nu o sa gasesti insa gasesti antena plata care nu este mai mare ca un laptop. Eu folosesc asa ceva la camion.

#14
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009

 tyrex, on 17 iunie 2016 - 09:47, said:

Calitatea imaginii nu este data de dimensiunea antenei . Transmisia este in format digital . O antena care sa o poti strange ca pe umbrela nu o sa gasesti insa gasesti antena plata care nu este mai mare ca un laptop. Eu folosesc asa ceva la camion.

pai ia zii bre ce ai ca poate e ce am eu nevoie
zii un model sau cum se numeste, si daca nu te superi as mai vrea sa te intreb cate ceva

#15
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Oare nu exista un soft care sa descarce prima data "postul TV" pe hard-ul laptopului si Petre sa se uite la stiri cu 5-10 minute intirziiere ? Banuiesc ca la el problema este bufferingul pentru streamul pe care-l ruleaza (sper ca am scris bine Posted Image). Unde vrea el sa se uite la TV, teava de net este asa de slaba incit el nu are cum sa vizioneze ceva "in direct" si daca ar exista un player cu un delay destul de mare, poate ca ar reusi sa vada ceva.

Edited by florin71_skoda, 17 June 2016 - 09:53.


#16
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Adică tu pleci în țări exotice dar simți o nevoie imperioasă să te uiți la ProTV, KanalD, Antena3, d-astea?
Nu mai bine dai banii de farfurie pe niște ședințe la psiholog?

#17
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009

 FAP, on 17 iunie 2016 - 09:44, said:

Orange TV GO sau similar ?

am intrat si vad ca si asta vrea conexiune net

 florin71_skoda, on 17 iunie 2016 - 09:52, said:

Oare nu exista un soft care sa descarce prima data "postul TV" pe hard-ul laptopului si Petre sa se uite la stiri cu 5-10 minute intirziiere ?
ar fi perfect , extraordinar
ca mie imi ajunge telefonul sau tableta , ca oricum nu folosesc tv-ul decat cand ma retrag in camera si ba bag in pijamale
deci nu toata zia sau cine stie ce, seara si gata

 retele, on 17 iunie 2016 - 09:52, said:

Adică tu pleci în țări exotice dar simți o nevoie imperioasă să te uiți la ProTV, KanalD, Antena3, d-astea?
Nu mai bine dai banii de farfurie pe niște ședințe la psiholog?

nu
imi ajunge
digi24, realitatea, b1, romania tv, antena 3,
daca ar fi si numai primele doua ar fi perfect , cu sau fara purici, cu sau fara intarziere , nu ma intereseaza neaparat direct , chiar si cu un delay de o ora si tot e perfect daca ar fi ceva sa folosesc netul

nu imi trebui mie psiholog , eu vreau antena sau similar

#18
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

 petre69, on 17 iunie 2016 - 10:03, said:

am intrat si vad ca si asta vrea conexiune net
Da dar o ai pe telefon/tableta prin semnalul Orange prin stick !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate