Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ubisoft - Uplay

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,910
  • Înscris: 06.04.2005
Nu am vazut sa existe un topic dedicat uPlay drept urmare l-am deschis eu acuma.

Dupa cum probabil stiti Ubisoft implineste 30 de ani de activitate si ne facem cadouri, 7 jocuri, unu in fiecare luna.

Primul pe lista este Prince of Persia: Sands of Time.

Pentru a primi acest joc trebuie sa intrati la aceasta adresa si sa va logati.

https://30years.ubi....operation-index

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Postasem si eu in subiectul cu oferte dar mai bine ca ai facut un topic pentru uPlay unde se pot posta si alte oferte si/ sau discutii generale despre Ubisoft.

:) L-am instalat, dar nu am avut timp sa joc...saptamana viitoare, poate :D

#3
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
degeaba, ubisoft nu au jocuri bune, in afara de rockstar, nimeni nu mai face jocuri bune.

Edited by Kevlar111, 17 June 2016 - 08:08.


#4
ChippyFcsb

ChippyFcsb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 10.01.2014
Jocurile sunt de PS3 sau de PC?

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Sper sa dea si Far Cry 3+Blood Dragon, fiindca le aveam pe un cont Origin la care am activat din prostie autentificarea in 2 pasi cu c@catul de aplicatie Google Authenticator, iar acum nu mai am acces la cont dupa un hard reset al telefonului. Si magarii de la EA Games nu raspund la nimic (mail, facebook, formularul de suport de pe site).

 Kevlar111, on 17 iunie 2016 - 08:07, said:

degeaba, ubisoft nu au jocuri bune, in afara de rockstar, nimeni nu mai face jocuri bune.
Inseamna ca nu ai auzit in viata ta de CD Projekt RED si al lor Witcher 3.
Sau daca luam in calcul si consolele de Naughty Dog si The Last of Us sau seria Uncharted.

 ChippyFcsb, on 17 iunie 2016 - 08:11, said:

Jocurile sunt de PS3 sau de PC?
Daca intrai pe link vedeai clar ca sunt pentru PC.

Edited by Hider141, 17 June 2016 - 09:12.


#6
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

 Hider141, on 17 iunie 2016 - 09:04, said:

Sper sa dea si Far Cry 3+Blood Dragon, fiindca le aveam pe un cont Origin la care am activat din prostie autentificarea in 2 pasi cu c@catul de aplicatie Google Authenticator, iar acum nu mai am acces la cont dupa un hard reset al telefonului. Si magarii de la EA Games nu raspund la nimic (mail, facebook, formularul de suport de pe site).


Inseamna ca nu ai auzit in viata ta de CD Projekt RED si al lor Witcher 3.
Sau daca luam in calcul si consolele de Naughty Dog si The Last of Us sau seria Uncharted.


Daca intrai pe link vedeai clar ca sunt pentru PC.

Ar fi obraznic din partea mea sa-mi dau cu parerea despre dezvoltatorii de jocuri de la naughty dog neavand niciodata ocazia sa pun mana pe vreun joc de-al lor.
Cat despre witcher, mai ales 3, jalnic, ala nu e joc bun, e doar hype-ul de el, iar notele alea de 10 sunt o mare cacealma. Am putut sa trec cu vederea de mecanicile de joc care sunt pur si simplu stricate, de sistemul de crestere in nivel care e chiar deampulea, dar nu am putut sa trec cu vederea de povestea ingrozitor de plictisitoare si practic inexistenta, aproape toate main questurile sunt fetch questuri, ma simt ca in world of warcraft cand fac questuri doar asa, de dragul de a creste in nivel si nimic mai mult, practic pe tot parcursul povestii tot ce faci e sa ajuti tot felul de oameni, sa joci intr-o piesa de teatru, sa gasesti capra lu unu, sa-l ajuti pe unu sa se impace cu familia dar daca nu reusesti se spanzura, etc. etc. etc. si sa nu uitam de cel mai important lucru, sa intrebi pe toata lumea unde e siri, jalnic, poveste de copii, se scorojeste tencuiala de pe pereti de plictiseala.
Singurul plus notabil e grafica, dar care oricum nu salveaza jocul pentru ca asta este un detaliu prea putin important pentru mine.
Din cauza ca esti fan withcer, sigur o sa ma injuri ca nu-mi place deloc ''super mega jocul tau'' dar, fii realist, pana si diablo 3 are o poveste mai buna, care, la randul lui, diablo 3 nu e un joc bun.

Edited by Kevlar111, 17 June 2016 - 10:14.


#7
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009

 Kevlar111, on 17 iunie 2016 - 10:11, said:

Ar fi obraznic din partea mea sa-mi dau cu parerea despre dezvoltatorii de jocuri de la naughty dog neavand niciodata ocazia sa pun mana pe vreun joc de-al lor.
Cat despre witcher, mai ales 3, jalnic, ala nu e joc bun, e doar hype-ul de el, iar notele alea de 10 sunt o mare cacealma. Am putut sa trec cu vederea de mecanicile de joc care sunt pur si simplu stricate, de sistemul de crestere in nivel care e chiar deampulea, dar nu am putut sa trec cu vederea de povestea ingrozitor de plictisitoare si practic inexistenta, aproape toate main questurile sunt fetch questuri, ma simt ca in world of warcraft cand fac questuri doar asa, de dragul de a creste in nivel si nimic mai mult, practic pe tot parcursul povestii tot ce faci e sa ajuti tot felul de oameni, sa joci intr-o piesa de teatru, sa gasesti capra lu unu, sa-l ajuti pe unu sa se impace cu familia dar daca nu reusesti se spanzura, etc. etc. etc. si sa nu uitam de cel mai important lucru, sa intrebi pe toata lumea unde e siri, jalnic, poveste de copii, se scorojeste tencuiala de pe pereti de plictiseala.
Singurul plus notabil e grafica, dar care oricum nu salveaza jocul pentru ca asta este un detaliu prea putin important pentru mine.
Din cauza ca esti fan withcer, sigur o sa ma injuri ca nu-mi place deloc ''super mega jocul tau'' dar, fii realist, pana si diablo 3 are o poveste mai buna, care, la randul lui, diablo 3 nu e un joc bun.

Glumesti nu ?

Da sunt de accord, Witcher cere o anumita maturitate sa il intelegi. Fac pariu ca apesi "space " non stop cand e partea de conversatie, iar din cartile din joc, nu ai citit nimic.

Mai ajuta sa citesti cartile scrise, si sa joci si 1 si 2, sa intelegi de unde vine povestea

Sunt foarte curios, ce joc are poveste interesanta, daca asta din Witcher e varza pentru tine?

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

 Kevlar111, on 17 iunie 2016 - 10:11, said:

...Cat despre witcher, mai ales 3, jalnic, ala nu e joc bun, e doar hype-ul de el, iar notele alea de 10 sunt o mare cacealma...

Nu sunt chiar asa mare fan pe cat ai crede (avatarul si statusul le-am schimbat anul trecut cu ocazia lansarii jocului), iar ceea ce iti voi spune e strict din perspectiva unui gamer, nu a unui fan al seriei Witcher: nu am prea vazut in ultimii 2-3 ani un joc in care sa fie asa de tare detaliata povestea, un joc in care alegerile de ordin moral sunt asa bine implementate (unde orice actiune, buna sau rea, are la un moment dat rasplati sau consecinte) si nici un feeling care sa te faca sa intri in pielea personajelor sau care sa te faca sa simti ca nu esti in fata unui monitor, ci in mijlocul actiunii.

Am mai jucat unele dintre cele mai de succes RPG-uri sau action-RPG-uri din ultimii 6-7 ani (jocurile din seriile Fallout, The Elder Scrolls, Mass Effect, Dragon Age si altele), dar fiecaruia ii lipsea ceva, si niciunul nu mi s-a parut asa de complet cum e Witcher 3. De exemplu TES5: Skyrim e plin de buguri si necesita interventii masive cu mod-uri si bugfix-uri de pe nexusmods, povestea e extrem de scurta, iar questline-ul principal e asa de aiurea facut incat in cateva cazuri habar n-ai ce trebuie sa faci sau unde sa ajungi, si esti nevoit sa apelezi la diverse FAQ-uri de pe internet pentru ajutor.

Desigur, Witcher 3 are si minusuri (asa cum ai amintit mecanicile de joc e unul dintre ele), dar de la asta si pana la a spune ca e un joc jalnic e o dovada ca ori nu esti facut pentru genul RPG, ori nu ai jucat complet primele 2 jocuri (sau ai trecut prin ele ca prin branza, si te asteptai asta si de la al treilea joc din serie).

Edited by Hider141, 17 June 2016 - 11:22.


#9
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

 taosil, on 17 iunie 2016 - 11:16, said:

Glumesti nu ?

Da sunt de accord, Witcher cere o anumita maturitate sa il intelegi. Fac pariu ca apesi "space " non stop cand e partea de conversatie, iar din cartile din joc, nu ai citit nimic.

Mai ajuta sa citesti cartile scrise, si sa joci si 1 si 2, sa intelegi de unde vine povestea

Sunt foarte curios, ce joc are poveste interesanta, daca asta din Witcher e varza pentru tine?

Da, nici nu sunt atent la dialoguri, joc asa sa ma aflu in treaba, si ma apuc sa ii fac un review pe baza ghicitului.
daca ne referim strict la rpg-uri, cele care nu m-au dezamagit au fost: Dragon Age:Origins, mass effect 2, as putea spune si skyrim dar main questurile au fost de cacat, l-au salvat side questurile, diablo 2 si expansiunea, expansiunea de la diablo 3 e ok dar nu memorabila, mai sunt, dar nu-mi vin in minte.

 Hider141, on 17 iunie 2016 - 11:21, said:

Nu sunt chiar asa mare fan pe cat ai crede (avatarul si statusul le-am schimbat anul trecut cu ocazia lansarii jocului), iar ceea ce iti voi spune e strict din perspectiva unui gamer, nu a unui fan al seriei Witcher: nu am prea vazut in ultimii 2-3 ani un joc in care sa fie asa de tare detaliata povestea, un joc in care alegerile de ordin moral sunt asa bine implementate (unde orice actiune, buna sau rea, are la un moment dat rasplati sau consecinte) si nici un feeling care sa te faca sa intri in pielea personajelor sau care sa te faca sa simti ca nu esti in fata unui monitor, ci in mijlocul actiunii.

Am mai jucat unele dintre cele mai de succes RPG-uri sau action-RPG-uri din ultimii 6-7 ani (jocurile din seriile Fallout, The Elder Scrolls, Mass Effect, Dragon Age si altele), dar fiecaruia ii lipsea ceva, si niciunul nu mi s-a parut asa de complet cum e Witcher 3. De exemplu TES5: Skyrim e plin de buguri si necesita interventii masive cu mod-uri si bugfix-uri de pe nexusmods, povestea e extrem de scurta, iar questline-ul principal e asa de aiurea facut incat in cateva cazuri habar n-ai ce trebuie sa faci sau unde sa ajungi, si esti nevoit sa apelezi la diverse FAQ-uri de pe internet pentru ajutor.

Desigur, Witcher 3 are si minusuri (asa cum ai amintit mecanicile de joc e unul dintre ele), dar de la asta si pana la a spune ca e un joc jalnic e o dovada ca ori nu esti facut pentru genul RPG, ori nu ai jucat complet primele 2 jocuri (sau ai trecut prin ele ca prin branza, si te asteptai asta si de la al treilea joc din serie).

De ce ai schimbat repede poza de la avatar?Posted Image Posted Image

#10
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

 Kevlar111, on 17 iunie 2016 - 12:38, said:

De ce ai schimbat repede poza de la avatar?Posted Image Posted Image
Ca sa nu mai spuneti tu, sau alti colegi, ca sunt fan al jocurilor Witcher si de aia le laud asa de mult (pentru motive reale, nu inchipuite).

Edited by Hider141, 17 June 2016 - 13:54.


#11
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
mass effect 2 ( sau toata seria ) .. tema era sa descoperi cine e de fapt inamicul, cauti aliati si cum sa il invingi ( reapers ). Daca vorbim de mecanice iti amintesc tasta " space " care face totul. PLus ca jocul e liniar ( doar 3 finaluri ) , marele lui plus e legatura cu companions.

Dragon age : Originis .. tema e sa iti cauti aliati si sa opresti darkspawn horde. Daca vorbim iara de mecanice, de la un nivel, cu un party facut logic, e boring un ai monstri sa iti dea provocari.

Diablo 2,3 e hack and slash, si nu ai diferite endinguri ( in toate omori diavoli, nu te aliezi cu ei ) Poate 3 o fi diferit nu stiu.



Witcher 3 .. tema e sa o gasesti pe Ciri, si sa opresti the white frost . La fel ca mai sus , nu ?


NU zic ca nu au fost serii frumoase cele care le zici tu, ca sunt. Dar mi se pare fix la fel ca si witcher 3 , si in toate RPG ai quest de dute acolo, fa aia, cauta prieteni si omoara bosul. Cam asta se vrea de la un RPG , nu ?

PS: in witcher 3 , ultimul addon .. pentru majoritatea fanilor a fost un wow cand a aparut Regis. Nu pentru ca e desenat frumos, ci faptul ca daca ai citit cartile .. e un personaj important din viata lui Geralt.

Edited by taosil, 17 June 2016 - 14:13.


#12
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,910
  • Înscris: 06.04.2005
Jocul The Crew este oferit gratuit luna asta in cadrul ofertei de aniversare a 30 de ani de activitate.

#13
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Momentan UBI30 nu se incarca, probabil sunt serverele supraincarcate. Sper sa prind jocul totusi.

#14
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
"Nu e panica, man!" Posted Image
Ai la dispozitie o luna de zile sa-ti revendici jocul.

#15
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Am reusit sa il iau, si din cate vad e versiunea Wild Run, sau cel putin asa scrie la meniu. Nu am avut nicio restrictie in meniu, am putut cauta party si face un story mision cu ei. Inca nu am ajuns la faza de pvp sa testez daca merge.

Edited by MaVeRicK89, 15 September 2016 - 22:22.


#16
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Sorry de double post, dar nu mai pot edita. Cea oferita gratis e versiunea normala, nu pot face Summit ma trimite la store sa cumpar. Totusi nu inteleg de ce DLC-ul Wild Run costa cat jocul de baza.

#17
Tugurlan_Iulian

Tugurlan_Iulian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.08.2017
Am o intrebare, sunt nou pe forumuri, deci rog fara jigniri. Am un prieten caruia i s-au furat conturile de uPlay si origin, dar fiindca e topic de uplay, doar pentru asta intreb. El a facut ticket, a vorbit cu support-ul de la ubisoft, si-a recuperat contul, dupa ce a facut asta, si-a schimbat adresa de e-mail al contului, deoarece inainte ca aceste conturi sa fie furate, contul de gmail a fost furat (nu isi poate recupera contul de gmail, cica ii trebuie mai multe dovezi). Dar cu toate astea, persoana respectiva tot reuseste sa ii schimbe parola, chiar daca are contul securizat pe alt e-mail si o aplicatie pe telefon cum este Steam guard. Cei de la ubisoft au spus ca nu mai poate face rost de cont, si cu toate astea tot reuseste (aceeasi problema si la origin). Asa ca daca stie cineva cum se poate remedia problema asta rog ajutorul lor.




ps. ca sa isi recupereze contul de gmail, acele persoane de la suport spun ca ii trebuie mai multe dovezi, daca cineva imi poate spune ce fel de dovezi ar fi minunat.


multumesc anticipat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate