Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

facultate la 30-35 de ani ?

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1
steveLB

steveLB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.03.2016
Ati avut sau aveti colegi care incep o ( prima) facultate la 30-35 de ani ? Cum se descurca, cum sunt vazuti ?

Edited by steveLB, 16 June 2016 - 18:23.


#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
da. se descurca. sunt vazuti mai rar, pentru ca trebuie sa mearga si pe la cursuri.

#3
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Eu am vazut oameni mai in varsta in sali la cursuri.

#4
SheHateMe

SheHateMe

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 03.01.2016
Nimic anormal. Sunt pline facultatile de persoane cu +30.

#5
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010
[ http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a1XvbYG_700b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Niciodata nu e prea tarziu !
Cum sunt vazuti ? Asta depinde de individ , daca e laudaros nu e vazut bine , daca sta in banca lui e ok .

Edited by cobi1, 16 June 2016 - 18:48.


#7
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
erau si babe la facultatea de medicina,la cursuri...

#8
bekir

bekir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 04.06.2016
am la mine la facultate un nene de 54 de ani

#9
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
am eu unul, sau doi chiar
sunt taximetristi Posted Image

#10
Egalul

Egalul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,570
  • Înscris: 21.07.2015
Nu cred ca se poate observa o diferenta prea mare.
Multi din tinerii de 20 ani arata acum de 40 ani

#11
Proiectil

Proiectil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 13.07.2014
Cum adica "cum sunt vazuti" ?

Ce ne mai placem noua romanilor "sa fim vazuti" in anume fel. Pun pariu ca esti genul care daca daca ai castiga la loto maine, ti-ai cumpara in maxim 2 saptamani super masina + casa(etaj obligatoriu) + bijuterii si ceasuri, corect?

Sa te doara la banana despre cum esti vazut  ! Conteaza ce stii sa faci.

Vai de neamul romanesc...................

#12
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Am vazut destui carunti, iar la un examen era unul carunt si in timp ce eu incercam sa vrajesc pe un cod o pagina, el avea scrise 5 pagini ... is tocilari mosnegii Posted Image

#13
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Sunt pe naiba. Aia trec de mila invocand munca, serviciul, familia, probleme, copiii, etc

Mai sunt si care invata, dar putini, exceptii poate. Nu ca ar invata cei tineri, dar cat de cat unii chiar invata dintre cei tineri

Edited by pisoiu22, 16 June 2016 - 19:32.


#14
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012
Nu stiu si nu inteleg de ce acesti oameni sunt vazuti mai prost sau sunt blamati. Din contra, din punctul meu de vedere, trebuiesc apreciati macar pentru curajul de a face ceva chiar si la o varsta la care se presupune ca ai incheiat treburile cu scoala (nu ma refer aici la toti politicieni si neavenitii care vor doar sa dea bine la cv). Acum...hat ani... cand eram student am avut 2 colegi mai batrani (unul avea 38 iar celalalt 43 de ani). Vreau sa va zic ca am avut de invatat numai lucruri bune de la ei. Pe vremea aceea mi se parea ca eram, ca totii tinerii de 18-19 ani, cel mai tare dintre toti si toate...:). Daca nu erau ei (sau cel putin unul dintre ei), nu stiu daca mai terminam facultatea. De aceea, eu le voi ramane recunoscator ca m-au adus cu picioarele pe pamant.
PS
Unul dintre ei a murit acum 2 ani cand s-a aruncat in Dunare (desi nu stia sa inoate) ca sa salveze de la inec copilul unui prieten.
RIP Dan Serbanica!

#15
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Teoretic cineva care face facultatea la varste ma inaintate vrea sa si invete ceva din ea, se presupune ca are mai multa minte decat un adolescent. Nu stiu cum e in realitate.

#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu sunt blamati, insa sa fii trecut de 50 ani si sa te apuci de facultate de informatica, pai las-o in .... de treaba. Aia vor sa isi construiasca viitorul spre cimitir sau ? Posted Image
Noi tinerii, facem o facultate pentru a avea o calificare, pentru a putea munci, a ne intretine, a ne face un viitor (casa, masina, vacante, depozite in banci, etc) , a ne intemeia o familie, in schimb o persoana batrana... ce scop mai are ? (a nu se confunda tinerii cu lab*rii care vin cu bentley si fite la facultate pentru a avea diplome sa demonstreze la ceilalti cat sunt de inteligenti, ca si eu cunosc o astfel de persoana care are chiar 2 facultati... si el nu stie sa isi lege sireturile fara instructiuni).

Edited by TruculMagic, 16 June 2016 - 19:39.


#17
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Practic cei care fac la varste inaintate fac doar ptr a putea sa-si pastreze postul de la munca si sa avanseze la grila de salarizare trecand de la studii medii la superioare. Invata doar aia care stau pe acasa si au timp sau au pasiune, sau aia de pe la economic care mai aud cate ceva si aplica apoi pe la munca

View PostTruculMagic, on 16 iunie 2016 - 19:39, said:

care are chiar 2 facultati... si el nu stie sa isi lege sireturile fara instructiuni).
e bine ca stie sa foloseasca instructiunile, altii nici la alea nu se descurca, nu stiu ca trebuie citite si urmate

#18
steveLB

steveLB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.03.2016

View PostProiectil, on 16 iunie 2016 - 19:17, said:

Cum adica "cum sunt vazuti" ?

De la prieteni care au studiat (acum 10 ani) si au avut un " batran" ca mine acuma ;) in ore, stiu ca batrani erau marginalizati. Dar bine ca nui asa acuma. Probabil sa mai schimbat de atuncia

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate