Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Optiuni internet mobil pentru laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
uliciadrian01

uliciadrian01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 31.01.2007
Web development, lucrez de acasa. Mi-am pus un bandwidth tracker azi, am consumat 1,22GB in ~6 ore de lucru. Daca as stii ca is doar 2-3 luni ar fi ok poate o alta alternativa, dar am vorbit recent cu cineva care s-a mutat acum 1 an intr-o zona apropiata si inca nu au fibra trasa..

#20
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu stiu cum e la Floresti, dar am o cunostinta care a cumparat un apartament intr-un complex nou, in Manastur, spre Zorilor, acum cativa ani. Dezvoltatorul avea deja contract cu RDS, blocurile erau deja cablate la predare, a durat 2-3 luni pana s-a mutat toata lumea, sa poata incheia contractele si sa dea drumul la net. Zic sa intrebi pe cine trebuie, nu pe altii, din alta zona, acum un an...

#21
uliciadrian01

uliciadrian01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 31.01.2007
Am intrebat la RDS, UPC si Next Gen. Raspunsul fiecaruia: nu va putem promite nimic, prima data trebuie sa fie suficient de multe solicitari, dar cu siguranta va dura cateva luni.

#22
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Am zis sa vorbesti cu cine trebuie, adica cu dezvoltatorul care ti-a vandut apartamentul, eventual, vezi daca n-ai prin casa cablurile de net deja trase, o priza utp, prize tv. Asa, macar poti afla daca cineva detine deja "monopolul" pt locatia respectiva, sa stii cu cine trebuie sa discuti, poate reusesti sa te conecteze mai devreme, nu sa astepti pana se muta toata lumea. Fetele de la casierie, sau puncte de prezenta, posibil sa nu detina informatii, se uita in calculator, vad ca n-au niciun abonat in zona si-ti zic ca "nu se poate", desi poate tot blocul e deja cablat, fibra trasa. Eu totusi as cumpara una, sau mai multe cartele digi prepay, sa ma descurc 2-3 luni, n-are sens un abonament pe 2 ani.

#23
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 11.01.2007
Poftim Digi 4G,30 GB/lună,conform Cell Mapper.Cred ca sunt locații comune cu Idilis.
Poate-o fi si de la ceilalți,dar n-am văzut mapări făcute.

Attached Files


Edited by bits, 17 June 2016 - 17:33.


#24
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
vodafone fix e pentru dumneata! macar ai 512 kbps dupa depasirea traficului. e cam 34 lei pe luna.

#25
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008

View Postrumegus, on 17 iunie 2016 - 14:27, said:

Dezvoltatorul avea deja contract cu RDS, blocurile erau deja cablate la predare

Și dacă vrea alt operator ce face?
Mafia asta...

#26
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 13.03.2005
Cred ca cea mai buna e oferta asta si iti schimbi in fiecare luna cartela :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate