Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

Deplasarea navelor extraterestre fara boom sonic

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
197 replies to this topic

#181
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

 rotarue, on 16 iunie 2016 - 19:38, said:

Chiar și dacă ar fi Stephen Hawking sau Leonard Susskind unii dintre cei mai mari oameni de știință din lume (probabil unii dintre cei mai populari, nu neapărat dintre cei mai mari) tot n-ar însemna că părerile lor ar fi adevărate. Multivers? Este o părere pe care-o are, nimic științific. Sau rectific, nimic trecut prin metoda științifică. Păreri poate avea oricine.

Dovata este singura măsură a adevărului. Și dacă o "teorie" nu este demonstrată științific (aș vrea să văd cum ai demonstra științific multiversul - poate dacă am găsi dublura dintr-un alt univers al unui politician care ste onest???) rămâne doar o ipoteză. Sau o poveste. Creativitatea minții umane este nemărginită. Realitatea însă nu este.

Încearcă te rog să-ți aperi ideile cu argumente și nu cu insulte. Ar fi o lectură mult mai plăcută Posted Image

O seară bună!

Am fost insultat la randul meu de o gramada de ori.

Raspund cu aceeasi moneda.

 rotarue, on 16 iunie 2016 - 19:38, said:

Chiar și dacă ar fi Stephen Hawking sau Leonard Susskind unii dintre cei mai mari oameni de știință din lume (probabil unii dintre cei mai populari, nu neapărat dintre cei mai mari) tot n-ar însemna că părerile lor ar fi adevărate. Multivers? Este o părere pe care-o are, nimic științific. Sau rectific, nimic trecut prin metoda științifică. Păreri poate avea oricine.

Dovata este singura măsură a adevărului. Și dacă o "teorie" nu este demonstrată științific (aș vrea să văd cum ai demonstra științific multiversul - poate dacă am găsi dublura dintr-un alt univers al unui politician care ste onest???) rămâne doar o ipoteză. Sau o poveste. Creativitatea minții umane este nemărginită. Realitatea însă nu este.

Încearcă te rog să-ți aperi ideile cu argumente și nu cu insulte. Ar fi o lectură mult mai plăcută Posted Image

O seară bună!

Dupa logica mea multiversul exista..

De ce?

Ciocnirea a doua universe da nastere unui nou univers.

De aici si Big Bang-ul..

Declansarea unei explozii inimaginabile mintii umane de catre o singularitate este putin probabila..

Si daca am crede ca universul nostru este unic am da dvada de limitare in gandire..

La fel cum planeta noastra cu sistemul nostru solar si intreaga galaxie nu sunt decat un bob de grau intr-un lan raportat la dimensiunile universului..

La fel universul nostru nu este decat un bob de grau dintr-un lan intreg raportat la dimensiunea multiversului.

Si scara de la mic la mare continua la infinit..

Edited by SpecterSS, 16 June 2016 - 19:52.


#182
kinguins

kinguins

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 20.03.2016
si pentru ca gramada n-are varf :
http://www.aktual24.ro/dezvaluire-socanta-miliardar-din-sua-traim-intr-un-univers-artificial-ca-in-matrix/

#183
Defined

Defined

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 15.05.2016
Gramada de rahat?

#184
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

 Defined, on 16 iunie 2016 - 20:47, said:

Gramada de rahat?

Gramada de rahat iar tu esti varful..

#185
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,631
  • Înscris: 02.10.2009
Voua va trebuie 11 pagini pe forum ca sa discutati cu un bolnav mintal? Ce asteptati sa realizati?
Asa se intampla in forumurile nemoderate, in care cate unul din asta gaseste sa-si faca de cap.

Vina e si a voastra.

#186
Defined

Defined

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 15.05.2016
:)) rog sa se mute pe fun, sau sa se inchida.

Eventual sa ma faceti mod pe arie.

#187
rotarue

rotarue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.12.2014

 SpecterSS, on 16 iunie 2016 - 19:52, said:


Dupa logica mea multiversul exista..

De ce?

Ciocnirea a doua universe da nastere unui nou univers.

De aici si Big Bang-ul..

Declansarea unei explozii inimaginabile mintii umane de catre o singularitate este putin probabila..

Si daca am crede ca universul nostru este unic am da dvada de limitare in gandire..

La fel cum planeta noastra cu sistemul nostru solar si intreaga galaxie nu sunt decat un bob de grau intr-un lan raportat la dimensiunile universului..

La fel universul nostru nu este decat un bob de grau dintr-un lan intreg raportat la dimensiunea multiversului.

Si scara de la mic la mare continua la infinit..

Poate chiar există universuri paralele, cine știe.... poate există și Zeus. Sau poate că Obama este un reptilian :D Orice e posibil atâta timp cât n-ai cum demonstra contrariul. D-asta se folosește ipoteza nulă. Singurul mod în care poți afirma definitiv ceva este să demonstrezi falsitatea contrariului. Chestia asta se folosește oriunde în fizică.
Sunt de părere că ce ai scris mai sus, cum ciocnirea dintre 2 universuri da naștere unui nou univers (?!?!?!?) este doar un gând. O idee. Nu este nici măcar o speculație. Ai spus "dupa logica mea multiversul există deoarece ciocnire dintre 2 universe dă naștere unui univers nou..." este ca și cum ai spune "după logica mea A=A deoarece A". Multiversul există pentru că se crează multe universuri prin ciocniri. Multe universuri se ciocnesc deoarece multiversul există. Vezi problema cu logica asta? În rest cred că suntem cu toții de acord că spectrul realității pare nemărginit (atom, planetă, galaxie, cluster etc).

PS: singurul mod posibil prin care ozn-urile s-ar deplasa (din punctul nostru de vedere) cu viteză supersonică fără boom sonic ar fi ca timpul să curgă mai repede în jurul lor :)

#188
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016
http://www.dzr.org.r...tre-539x250.png

#189
Defined

Defined

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 15.05.2016

 SpecterSS, on 16 iunie 2016 - 21:32, said:


M-am cacat de ras. Regulator de unde metalizat.

#190
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015

 SpecterSS, on 16 iunie 2016 - 19:08, said:


E clar ca esti intarziat mintal sau ceva de genul asta..

Bai omule..

Tu ai habar cine e Leonard Susskind?

Daca tu un nimeni de pe un rahat de forum dintr-o tara subdezvoltata iti permiti sa zici ca ce spune unul dintre cei mai mari oameni de stiinta la ora actuala este o aberatie!

Nici nu imi pot imagina ce ar spune Stephen Hawking sau alti oameni de stiinta celebri unii despre altii.

Deci e clar..

Da la sensei aicea un text de analizat. SI o fac cu stiinta mea si cu cuvintele mele
Tu, cu cuvintele tale n-ai reusit sa scrii:
"Daca iar sase in teza trec clasa a VI-a B!"

 Rosebud09, on 16 iunie 2016 - 20:51, said:

Voua va trebuie 11 pagini pe forum ca sa discutati cu un bolnav mintal?

Vreau subiectul pe aria de "fun"
Acolo stau pacalicii.
Serios acum Rose, e parascovenia asta de subiect pentru "Stiinta"?

 Defined, on 16 iunie 2016 - 21:34, said:


M-am cacat de ras. Regulator de unde metalizat.

Vopseaua e metalizata

#191
Defined

Defined

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 15.05.2016
MA gandeam. Costa scump la revopsit...

#192
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015
[ http://www.dzr.org.ro/wp-content/uploads/2016/01/structura-unei-nave-extraterestre-539x250.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu intelegi ca phuselajul reguleaza la unde de le merg la alea fulgii quantici?
Si inca 2 cuarci mici bonzaiosi

 SpecterSS, on 16 iunie 2016 - 21:32, said:


mersi
asta a fost tare

Edited by Tsunnnami, 16 June 2016 - 21:40.


#193
Defined

Defined

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 15.05.2016
Cine e lovendal?

#194
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016
Fără îndoială, unul dintre cei mai faimoși și mai controversați oameni de știință care ar fi lucrat în domeniul tehnologiilor secrete este fizicianul Bob Lazar. Născut în 1959 în Coral Gables (Florida, SUA), Bob Lazar este un nume pe care oamenii îl asociază cu ingineria navelor spaţiale extraterestre. Şi asta pentru că Bob Lazar pretinde că a lucrat la un complex militar ultrasecret, intitulat Sector Four (Sectorul 4), localizat în apropiere de Groom Lake (Nevada), foarte aproape de celebra “Zona 51”. Conform lui Lazar, S-4 a servit ca locaţie militară ascunsă pentru studiul ingineriei farfuriilor zburătoare extraterestre.
Lazar a descris faptul că nava spaţială la care a lucrat între 1988 şi 1989 era alimentată de un reactor de anti-materie. El susţine că farfuria zburătoare era amplificată de forţa nucleară tare a elementului 115 UnUnPentium or UUP) pentru a genera un câmp gravitaţional pentru “compresia spaţiului şi timpului”. Lazar susţine că guvernul SUA deţine peste 200 de kilograme din Elementul 115, care ar fi fost obţinut de la extratereştrii din Zeta Reticuli.

#195
Defined

Defined

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 15.05.2016
Ma retrag din discutie. Vine noaptea. Mintii.

#196
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016
Elementul 115..

https://ro.m.wikiped...wiki/Ununpentiu

#197
kinguins

kinguins

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 20.03.2016
Mama ce orgolii pe aici :D

#198
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

 Tsunnnami, on 16 iunie 2016 - 21:37, said:

Da la sensei aicea un text de analizat. SI o fac cu stiinta mea si cu cuvintele mele
Tu, cu cuvintele tale n-ai reusit sa scrii:
"Daca iar sase in teza trec clasa a VI-a B!"



Vreau subiectul pe aria de "fun"
Acolo stau pacalicii.
Serios acum Rose, e parascovenia asta de subiect pentru "Stiinta"?



Vopseaua e metalizata

E un subiect unde care tu nu poti aduce argumente solide ca sa contrazica afirmatiile mele..

Vii cu aceasi afirmatie de o zi intreaga..

Mi-am dat deja seama ca mai mult nu te duce capul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate