Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Cinethronix a început emisia în data de 20 iunie 2016.

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#19
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View Posttiestodj20, on 15 iunie 2016 - 11:04, said:

Numele asta l-am mai vazut pe la Travel Mix, probabil aia cumpara documentare de la ei.
Am vazut si eu documentare de la ei pe TVSE (post local din Buzau). Documentarele sunt destul de bine facute, dar cel putin cele pe care le-am vazut eu sunt 4:3. Si se vede ca sunt low cost. Folosesc la greu imagini din carti sau alte materiale de arhiva, mai putin imagini filmate la locul cu pricina (cel putin daca acel loc e in strainatate).

Per ansamblu, va fi probabil mai bun (dar mai putin urmarit) decat posturile cu reality gen Discovery sau Viasat Explore.

#20
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Eu mă ocup de grile dar nu mă ocup și de zvonuri și nici nu scot informații din burtă. Acel personaj care a postat nu e cineva credibil, niciodată nu a postat ceva adevărat, deci e și normal să râdem. :)

#21
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Nici nu am dorit să le includ pentru că ele nu sunt incluse în grila națională, am o listă separată pentru cele incluse numai regional Posted Image Așa că râzi aiurea.
În ceea ce privește pe Paul ia și citește ce aberații a postat: extraoptiune de 3 euro din toamnă la RDS, iese din grilă BBC Earth, fix acel Paul care a mai postat aberații în trecut dar nu s-a adeverit nimic.Posted Image

Iată și perlele lui:

Paul
problema lor ce comenteaza, incepand din toamna toate posturile lipsa cerute de clienti in grila RCS vor fi intr-o extraoptiune undeva la 2-3 euro iar programul ala o sa fie fix la pozitia 50. eu nu sunt inscris pe forumuri si nu-mi pierd timpul cu asa ceva si ce am scris stiu din "surse sigure"
17 iunie, 2016

Paul
Domnule Anonim, nu-mi pierd timpul cu forumurile. Tot ce am scris se va adeveri cat de curand pe bani in extraoptiune. Ramane sa vedem cati din acesti doritori INSCRISI si la petitii online se vor abona pe bani separati din abonamentul de baza la programele lor favorite. O zi buna doresc la toata lumea. PS - o sa dispara BBC Earth, ca unii aveati dileme cum o sa fie Cinethronix pe pozitia 50.
19 iunie, 2016

Edited by Kalman2007, 20 June 2016 - 11:44.


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din ce în ce mai mulți căzuți în cap pe forumul ăsta! :ciocan:

#23
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Faza tare e ca ar iesi cel mai mare scandal dupa Discovery, daca iese BBC Earth. Postul ala e mult prea bun, face cat 3 posturi Discovery la un loc.

Pana maine seara mai e.

Daca apare extraoptiunea aia in sfarsit RCS devine pentru mine principala optiune pentru televiziune (pentru internet deja e).

Edited by queron, 20 June 2016 - 14:29.


#24
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Hotararea e una tampita. UPC ofera de ceva timp internet fara televiziune (chiar s-a facut o oferta cu 25 lei internet 500 mbps + telefonie fixa gratis), problema ramane pe spinarea UPC-ului, mai exact daca vrei, poti pune un splitter inaintea cablului care intra in modem si sa prinzi 58 de canale, printre care 10 HD (inclusiv Eurosporturi si Discovery HD).

La RCS treaba e altfel, vine prin fibra si iti da un ONT care nu are iesire CATV, totusi, din cate am inteles exista un CATV Convertor, care iti transforma semnalul luminos in semnal electric si poti avea TV. Totusi, din cate stiu nu exista splitter pentru fibra, asa ca ai de ales, internet sau televiziune.

Daca ce am postat mai sus e ilegal sau da idei de "trisat" oamenilor, mi se poate modifica postului.

Edited by queron, 20 June 2016 - 14:42.


#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Așa e... History e negru, B.B.C. Earth scos, pachetul Discovery a reintrat după multe zile...

Exclusiv pentru Softpedia, poze!



Și frecvențele:

Discovery Channel - 322 MHz
Discovery World - 394 MHz
Discovery Science - 394 MHz
I.D. Xtra -  370 MHz
T.L.C. - 458 MHz
Animal Planet - 402 MHz

Spoiler


#26
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Deci, practic noi ca vrem sau nu, trebuie sa credem ce se spune, nu? Pai hai sa aruncam toti cu zvonuri, ca sigur cineva mai nimereste. Unde e AMC? Unde e TNT? Si multe alte canale zvonite, unde sunt? Ah stai, inca nu a trecut timpul, dar daca peste 3 ani or sa intre, sigur vine cineva cu fraza "V-am spus eu ca..."

Eu apreciez o chestie la Komura: ca isi mentine pariurile. Tot pe un zvon spus de el, am facut pariu amandoi, a pierdut pariul si o luna nu a mai postat pe forum, mentinandu-si promisiunea.

#27
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Daca isi mentine pariurile inseamna ca ceea ce spune nu e in gol, si ca toate chestiile pe care le spune sunt luate de undeva...

#28
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
si uite asa nu s-a mai introdus un canal pe pozitia 50 by kamura style

#29
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Este retransmis de cineva? Site ul lor este din epoca de piatra.

#30
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
În Bucureşti va emite cu ajutorul societăţilor de cablu Star Design I&E SRL şi Tennet Telecom SRL, iar în celelalte localităţi, prin intermediul altor societăţi, precum: Intersat SRL, GMG Computers SRL, Danmark Comp SRL, Oanţă SRL, TV Sat 2002 SRL, Lidas Prod SRL.

#31
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postqueron, on 20 iunie 2016 - 14:40, said:

Hotararea e una tampita. UPC ofera de ceva timp internet fara televiziune (chiar s-a facut o oferta cu 25 lei internet 500 mbps + telefonie fixa gratis), problema ramane pe spinarea UPC-ului, mai exact daca vrei, poti pune un splitter inaintea cablului care intra in modem si sa prinzi 58 de canale, printre care 10 HD (inclusiv Eurosporturi si Discovery HD).

La RCS treaba e altfel, vine prin fibra si iti da un ONT care nu are iesire CATV, totusi, din cate am inteles exista un CATV Convertor, care iti transforma semnalul luminos in semnal electric si poti avea TV. Totusi, din cate stiu nu exista splitter pentru fibra, asa ca ai de ales, internet sau televiziune.

Daca ce am postat mai sus e ilegal sau da idei de "trisat" oamenilor, mi se poate modifica postului.

rds are  onturi cu sau fara port de  catv
si mai are si mininoduri, strict cu port de catv ptr cine doreste doar acest serviciu

#32
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Asta am spus si eu... iar daca tu ai luat doar internet, si ei iti dau un ONT fara port CATV, tu, poti scoate mufa de fibra din ONT si sa o bagi in propriul tau CATV Converter cumparat de pe internet si sa ai televiziune, dar nu mai ai internet. La UPC poti sa le ai simultan...

#33
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postqueron, on 25 iunie 2016 - 21:49, said:

Asta am spus si eu... iar daca tu ai luat doar internet, si ei iti dau un ONT fara port CATV, tu, poti scoate mufa de fibra din ONT si sa o bagi in propriul tau CATV Converter cumparat de pe internet si sa ai televiziune, dar nu mai ai internet. La UPC poti sa le ai simultan...
Zi zău

Dacă ai nevoie de catv
Faci ctr
Vine echipa tehnica si îți schimbă ontul
Cu unul cu port de catv
Sau în unele zone catvul încă vine pe cablul coaxial de pe casa scării

Cumpăra-ti tu catv media convertor si sa îmi spui cum îl configurezi si cum îl autorizezi în rețea.

#34
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
O lasam asa.. prea mult off-topic.

#35
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
SOLICITATI CINETHRONIX LA CABLISTUL DVS !

In urma discutiilor cu mai mai multe persoane, carora le multumim pentru interesul manifestat fata de Televiziunea CINETHRONIX, si care ne-au intrebat de ce nu pot viziona, inca, programele noastre, va aduc la cunostinta ca singura modalitate pentru ca un cablist mare ( gen UPC, RCS-RDS sau Telekom) sa introduca postul CINETHRONIX in grila de programe este acela de a avea cat mai multe solicitari de la abonati.
Noi purtam discutii cu aceste societati de cablu inca de acum 3-4 luni, insa fie ne-au cerut sume exorbitante pentru a ne introduce in grila, fie nu ne-au dat niciun raspuns, nemanifestandu-si in vreun fel interesul pentru o televiziune care promoveaza masiv valorile romanesti.
Specificam faptul postul CINETHRONIX este liber la retransmisie, deci societatile de cablu NU ne platesc absolut nimic din abonamentul dvs. Cu toate acestea, nu isi manifesta in niciun fel interesul in a ne retransmite.
Singura sansa de a ne putea viziona este, in aceste conditii, sa sunati sau sa solicitati in scris societatilor de cablu la care sunteti abonati sa introduca in grila de programe postul CINETHRONIX.
Postul Cinethronix poate fi vizionat pe întregul teritoriu al României si emite din data de 20 iunie 2016.
Fiti alaturi de noi in acest demers de a schimba modul in care se face televiziune in Romania !
Televiziunea merita mai mult !

https://www.facebook...194575/?fref=nf


SPER ca de acum nu va mai luati dupa PAUL,VH1,KOMURIA 1 2 3 3 2 sau alti oameni care nu au efectiv ce sa faca acasa

Edited by a_d_y, 27 June 2016 - 12:36.


#36
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Traim intr-o tara penibila, in care eStrada/TV City/Regio TV/6TV isi au locul in grila, iar un post de documentare e tinut la usa.

RUSINE !!!

--------------------

Propun ca VH1 sa isi ia mute pentru o perioada de o luna, iar cei ce il mai citeaza pe "Paul" pe acest forum sa primeasca tot la fel, mute pe perioada de 1 luna. Asa putem mentine forumul mai curat :)

Edited by queron, 27 June 2016 - 13:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate