Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Orange Share - conditii/pret suplimentar?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Bună seara,

Pe Internet informațiile sunt puține, de aceea apelez la voi: Pentru a accesa serviciul Orange Share (adică să împart traficul de Internet pe mai multe aparate) există alte taxe ?

De exemplu, doresc să achiziționez (,,să fie în custodia mea”...) o tabletă de la Orange (prin OTY) și aș avea 4GB de trafic (conform ofertei Orange 12). Dacă accesez Orange Share (pentru a impărți cei 4GB și pe telefoanele de pe numele meu) plătesc alte taxe?

Edited by Rhesus, 13 June 2016 - 21:56.


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,371
  • Înscris: 01.12.2001
E gratis. Nici nu apare separat pe factura.

#3
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Eu inteleg ca presupune existenta unui Abonament Me si unul Net pe acelasi cod de abonat. Ca le iei cu terminal la pret redus sau nu e alegerea ta, nu influenteaza cu nimic.

#4
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Nu pot combina de exemplu un abonament de date Orange 12 cu un abonament voce de Defin de exemplu?

Doresc ca pe telefonul cu Delfin (2,4,5, etc.) să am Internet (prin ,,share” de la abonamentul de date).

#5
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Nu cred ca te lasa sa faci asta daca nu ai un abonamente din oferta curenta. Delfin e oferta veche.

#6
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Intră pe aici la ,,Întrebări frecvente" și vezi ce și cum:

https://www.orange.r...e/orange-share/

#7
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 Rhesus, on 13 iunie 2016 - 23:09, said:

Nu pot combina de exemplu un abonament de date Orange 12 cu un abonament voce de Defin de exemplu?

Doresc ca pe telefonul cu Delfin (2,4,5, etc.) să am Internet (prin ,,share” de la abonamentul de date).
Cine te oprește sã deschizi teteringu' la ce abonament dorești? Te conectezi la el ca la orice virãles apoi...

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,371
  • Înscris: 01.12.2001
La mine m-a oprit.... distanta. Nu merge la 1km. ;)

#9
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007

 Rhesus, on 13 iunie 2016 - 23:09, said:

Nu pot combina de exemplu un abonament de date Orange 12 cu un abonament voce de Defin de exemplu?

Doresc ca pe telefonul cu Delfin (2,4,5, etc.) să am Internet (prin ,,share” de la abonamentul de date).

Nu, nu poti. Trebuie sa fie abonamente din oferta curenta ambele.

#10
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Rhesus, on 13 iunie 2016 - 21:54, said:

Bună seara, Pe Internet informațiile sunt puține, de aceea apelez la voi: Pentru a accesa serviciul Orange Share (adică să ĂŽmpart traficul de Internet pe mai multe aparate) există alte taxe ? De exemplu, doresc să achiziționez (,,să fie ĂŽn custodia mea”...) o tabletă de la Orange (prin OTY) și aș avea 4GB de trafic (conform ofertei Orange 12). Dacă accesez Orange Share (pentru a impărți cei 4GB și pe telefoanele de pe numele meu) plătesc alte taxe?

 Rhesus, on 13 iunie 2016 - 23:09, said:

Nu pot combina de exemplu un abonament de date Orange 12 cu un abonament voce de Defin de exemplu? Doresc ca pe telefonul cu Delfin (2,4,5, etc.) să am Internet (prin ,,share” de la abonamentul de date).
Buna,
Din pachetul Orange Share pot face parte doar abonamentele din oferta lansata in data de 14 Septembrie. Pentru a crea un pachet Orange Share este nevoie de un singur abonament de voce si cel putin 1 abonament de internet. Dupa crearea pachetului, vei putea folosi traficul de internet inclus in abonamente pe toate dispozitivele tale: telefon, tableta, wearable sau modem.
Speram sa obtii informatii utile si din sectiunea dedicata pachetului de aici https://www.orange.r...e/orange-share/ .
O zi buna,
Orange Helper

#11
Ludar

Ludar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 13.04.2016
Resuscitez topicul cu o intrebare:
Pot asocia mai multe abonamente de date orange.net la un nr de voce Me in share (de ex. Me7+net10+net14) și să beneficiez de tot traficul la comun plus bonus 50%?

#12
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Ludar, on 16 februarie 2017 - 11:04, said:

Resuscitez topicul cu o intrebare:
Pot asocia mai multe abonamente de date orange.net la un nr de voce Me in share (de ex. Me7+net10+net14) și să beneficiez de tot traficul la comun plus bonus 50%?
Salut,
Am primit si mesajul tau privat. Urmeaza sa primesti un raspuns privat la intrebarea ta.
O zi buna,
Orange helper

#13
Ludar

Ludar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 13.04.2016

 Orange_helper, on 16 februarie 2017 - 13:42, said:

Salut,
Am primit si mesajul tau privat. Urmeaza sa primesti un raspuns privat la intrebarea ta.
O zi buna,
Orange helper

Mulțumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate