Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Mircea Sandu si Dumitru Dragomir, condamnati cu suspendare in dosarul dezafilierii Craiovei

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016
"  Mircea Sandu si Dumitru Dragomir, condamnati cu suspendare in dosarul dezafilierii Craiovei. Mititelu trebuie sa primeasca 1.1 miliarde lei despagubiri.
Tribunalul Bucuresti a decis astazi ca Mircea Sandu si Dumitru Dragomir, fostii presedinti ai FRF si LPF, sa fie condamnati la cate 3 ani de inchisoare cu suspendare in dosarul dezafilierii Universitatii Craiova, anunta cotidianul Gazeta Sporturilor.
    Decizia luata de judecatori nu este una definitiva si aceasta prevede ca Sandu si Dragomir sa plateasca o amenda de 80.000 RON si sa presteze cate 3 luni de munca in folosul comunitatii.
Istoricul dosarului
In 2011, CEx al FRF a votat dezafilierea Universitatii Craiova pentru nereguli financiare facute de Adrian Mititelu. Patronul clubului i-a actionat in judecata pe acestia, reclamand un prejudiciu de 15.800.000 lei.
    DNA i-a trimis in judecata pe Mircea Sandu si Dragomir pentru abuz in serviciu si trafic de influenta, procurorii cerand ulteriro pedepse de 14 ani de inchisoare."

   In cele din urma insistenta lui Mititelu a dat roade. Cum ar trebui sa fie solutionata problema pentru Mititelu?

#2
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
La mai Multi Ani, cu executare si confiscare..

#3
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Mda ... problema e ca FRF si LPF trebuie sa plateasca banii aia, nu Sandu sau Dragomir, "pe persoana fizizca".

#4
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Postbalauru69, on 13 iunie 2016 - 19:31, said:

Mda ... problema e ca FRF si LPF trebuie sa plateasca banii aia, nu Sandu sau Dragomir, "pe persoana fizizca".
Adevarul este ca l-au "lucrat " pe Mititelu.Merita echipa inapoi.Printre putinii care isi dau sufetul pentru echipa.Sa vedem cum se va rezolva in final.

#5
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Mitica la BRUTARIE

#6
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Da de obicei smecherii iau DOAR cu suspendare iar prejudiciile nu se recupereaza !!! "STAT DE DREPT" ce mai ?

#7
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
"1.1 miliarde lei despagubiri"
Asta inseamna 2-3 sute de milioane de euro? Daca pun eu zerourile cum trebuie?

#8
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Postu-k, on 13 iunie 2016 - 19:48, said:

"1.1 miliarde lei despagubiri"
Asta inseamna 2-3 sute de milioane de euro? Daca pun eu zerourile cum trebuie?
exact :))

#9
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Asta la amuzament, nu are federatia 2-3 sute de milioane nici daca se duc toti la vandut sange in piata.

Si din cate stiu FRF SI LPF sunt firme private, sunt trecute ca reprezentative pentru Romania... dar nu poate sa despagubeasca statul roman.

#10
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Postu-k, on 13 iunie 2016 - 19:58, said:

Asta la amuzament, nu are federatia 2-3 sute de milioane nici daca se duc toti la vandut sange in piata.

Si din cate stiu FRF SI LPF sunt firme private, sunt trecute ca reprezentative pentru Romania... dar nu poate sa despagubeasca statul roman.
PROBABIL o sa ajunga la o intelegere cu Mititelu.Dar el vrea echipa inapoi...

#11
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Si ce face cu ea? Ca nu cred ca mai are milioane de euro sa investeasca in fotbal si nici nu cred ca ar mai face mizeria asta.

Oricum aia au deja alta echipa.

#12
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Postu-k, on 13 iunie 2016 - 20:03, said:

Si ce face cu ea? Ca nu cred ca mai are milioane de euro sa investeasca in fotbal si nici nu cred ca ar mai face mizeria asta.

Oricum aia au deja alta echipa.
pai daca ii da echipa si caateva zeci de milioane ca despagubiri...cam o sa aiba ce sa faca cu ea

#13
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
"Cu suspendare" adica fix pix, adica nimic.

#14
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postu-k, on 13 iunie 2016 - 20:03, said:

Si ce face cu ea? Ca nu cred ca mai are milioane de euro sa investeasca in fotbal si nici nu cred ca ar mai face mizeria asta.

Si ce conteaza? Pe ideea asta putem fura pe oricine, iti pot fura masina si sa spun ca oricum nu aveai bani sa o intreti?

Si cel mai tare, au infiintat o noua echipa direct in liga a 2-a, eee? Asta inseamna sa fii mafiot!

Edited by ericmario, 13 June 2016 - 20:17.


#15
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
A vazut cineva hotararea? Uite-o aici:
  [ http://i64.tinypic.com/2ym62l3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ultima parte este cea mai interesanta...
Respinge ca inadmisibile actiunile civile formulate de X, Y Z (Mititelu si familia lui). Sa nu uitam ca lui nu-i mai apartine aceasta societate comericala, dupa cum a decis anterior instanta.
http://i64.tinypic.com/2ym62l3.jpg

Prin urmare, Ajica Mititelu a luat praful de pe toba! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by DeuxEx, 13 June 2016 - 20:51.


#16
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
As vrea sa iau si "praf" de 1,1 miliarde....

#17
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Pai daca cumva banii aia vor fi platiti vreodata, vor ajunge in conturile firmei condusa acum de un administrator judiciar. Din pacate pentru Ajica, acea firma are datorii mult mai mari catre stat si alti creditori incat Marin de la Booveni sa mai primeasca ceva.
In plus, sa nu uitam ca prejudiciul a fost calculat in fuctie de valoarea clauzelor de reziliere ale jucatorilor aflati in acel moment la echipa. Si nu cred ca Florin Costea chiar valoreaza 25 milioane de euro, cum a zis judecatoarea. Am dubii cu privire la acest aspect! Posted Image
Va urma o serie lunga de procese unde acea valoare va scadea constant catre 0!

Edited by DeuxEx, 13 June 2016 - 21:03.


#18
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Cum e Mititelu, cum nu e, a reusit sa le rezolve pe javrele astea de sandu si dragomir? A reusit Posted Image

Jos palaria Mititelule! :worthy:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate