Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Incidentele de la Euro 2016 din Franta

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016
"Suporterii ruși și cei englezi au fost sursa celor mai terifiante imagini de la EURO 2016. Fanii s-au bătut pe străzile din Marseille, englezii ieșind foarte șifonați din lupta cu rușii."

   "     Un huligan rus, pe nume Vladimir, a fost intervievat de AFP. El lucrează la Moscova, e expert în comunicare și consideră violența "un sport".
35 de persoane au fost rănite în cea mai violentă bătaie de la un turneu final din 1998 încoace
Vladimir e căsătorit, are doi copii și nu-i pasă că UEFA a anunțat că ar putea exclude Rusia, viitoarea gazdă a CM 2018, de la EURO 2016.
"Nu contează din ce oraș sau ce echipă susțin. E important că toți suntem din Rusia și ne batem cu englezii! Ei spun mereu că sunt cei mai mari ultrași. Am venit să arătăm că englezii sunt fetițe.
Englezii sunt bărbați mai în vârstă care beau multă bere. Fanii sau huliganii din Rusia sunt, în general, mai tineri, au vreo 20-30 de ani și cei mai mulți dintre ei fac sport acasă. Practica sporturi ca boxul sau diferite tipuri de arte marțiale.
Scopul nostru e să venim în Anglia și să demonstrăm că fanii englezi nu sunt ultrași, nu știu să se bată. Mulți dintre ruși vin special cu acest scop. E ca un sport.
Englezii folosesc scaune și sticle când se bat, stilul rusesc este cel în care folosești doar pumnii. Folosirea armelor cauzează răni inutile.
Nu avem o dorință de a ucide sau de a răni. Există o dorință de a ne arăta forța.
Mi s-a părut interesant pentru poliția franceză să vadă rușii bătându-se cu englezii. Poliția a intervenit în ultimul moment".

CUM SĂ RECUNOȘTI UN HULIGAN RUS
  "Dacă vezi un tip cu tricoul Rusiei pe el sau cu un steag al Rusiei înseamnă că nu e huligan. Un huligan trebuie să se îmbrace astfel încât să se strecoare ușor în mulțime. Eu, de exemplu, port un tricou, pantaloni și pantofi din piele" Vladimir, huligan rus
  Rușilor care au luat parte la bătăile de pe străzile din Marseille nu le pasă de sancțiunile care ar putea fi aplicate naționalei lor: "E o decizie care nu va influența în niciun fel ce vor face în zilele următoare huliganii. Nimic nu ne va opri", mărturisește Vladimir, care spune că a stat doar 48 de ore în Franța, special pentru bătaia cu englezii și că se va întoarce doar dacă echipa sa va juca finala.""
Au fost fortele de ordine franceze  depasite ? Oare cum se descurcau romanii?Posted Image Posted Image Posted Image

#2
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006
Rusii cu englezii, irlandezii cu polonezii, nemtii cu ukrainenii si... romanii intre ei ! Suporterii Steaua cu suporterii Dinamo. :)

#3
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Ce misto ! Fight , fight , fight ......

P.S. : Oricum fotbalul este un sport de doi lei , sustinut de suporteri bautori de bere , burtosi si cheliosi . Chiar are sens ce spune rusul .

Edited by JurasikMan, 13 June 2016 - 15:49.


#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

View Posthunor66, on 13 iunie 2016 - 15:47, said:

Rusii cu englezii, irlandezii cu polonezii, nemtii cu ukrainenii si... romanii intre ei ! Suporterii Steaua cu suporterii Dinamo. Posted Image

Daca n-am picat cu ungurii in grupa Posted Image Ne-am batut intre noi.

Edited by Bursul, 13 June 2016 - 15:49.


#5
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View PostBursul, on 13 iunie 2016 - 15:49, said:

Daca n-am picat cu ungurii in grupa Posted Image Ne-am batut intre noi.
la noi ca la nimeni .20 de suporteri stelisti au batut pe unul de la Dinamo.Oricum,rusii au aratat tuturor ce inseamna lupta adevarata Posted Image  Sunt curios cum se descurcau fortele de ordine din Romania cu eiPosted Image Posted Image

#6
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostCoseriu, on 13 iunie 2016 - 15:40, said:

"Suporterii ruși și cei englezi au fost sursa celor mai terifiante imagini de la EURO 2016. Fanii s-au bătut pe străzile din Marseille, englezii ieșind foarte șifonați din lupta cu rușii."

   " Un huligan rus, pe nume Vladimir, a fost intervievat de AFP. El lucrează la Moscova, e expert în comunicare și consideră violența "un sport".
35 de persoane au fost rănite în cea mai violentă bătaie de la un turneu final din 1998 încoace
Vladimir e căsătorit, are doi copii și nu-i pasă că UEFA a anunțat că ar putea exclude Rusia, viitoarea gazdă a CM 2018, de la EURO 2016.
"Nu contează din ce oraș sau ce echipă susțin. E important că toți suntem din Rusia și ne batem cu englezii! Ei spun mereu că sunt cei mai mari ultrași. Am venit să arătăm că englezii sunt fetițe.
Englezii sunt bărbați mai în vârstă care beau multă bere. Fanii sau huliganii din Rusia sunt, în general, mai tineri, au vreo 20-30 de ani și cei mai mulți dintre ei fac sport acasă. Practica sporturi ca boxul sau diferite tipuri de arte marțiale.
Scopul nostru e să venim în Anglia și să demonstrăm că fanii englezi nu sunt ultrași, nu știu să se bată. Mulți dintre ruși vin special cu acest scop. E ca un sport.
Englezii folosesc scaune și sticle când se bat, stilul rusesc este cel în care folosești doar pumnii. Folosirea armelor cauzează răni inutile.
Nu avem o dorință de a ucide sau de a răni. Există o dorință de a ne arăta forța.
Mi s-a părut interesant pentru poliția franceză să vadă rușii bătându-se cu englezii. Poliția a intervenit în ultimul moment".

CUM SĂ RECUNOȘTI UN HULIGAN RUS
  "Dacă vezi un tip cu tricoul Rusiei pe el sau cu un steag al Rusiei înseamnă că nu e huligan. Un huligan trebuie să se îmbrace astfel încât să se strecoare ușor în mulțime. Eu, de exemplu, port un tricou, pantaloni și pantofi din piele" Vladimir, huligan rus
  Rușilor care au luat parte la bătăile de pe străzile din Marseille nu le pasă de sancțiunile care ar putea fi aplicate naționalei lor: "E o decizie care nu va influența în niciun fel ce vor face în zilele următoare huliganii. Nimic nu ne va opri", mărturisește Vladimir, care spune că a stat doar 48 de ore în Franța, special pentru bătaia cu englezii și că se va întoarce doar dacă echipa sa va juca finala.""
Au fost fortele de ordine franceze  depasite ? Oare cum se descurcau romanii?Posted Image Posted Image Posted Image
irelevant. americanii sunt cei mai buni la box spre exemplu. in rest mai bine ca la americani:pasnici dar cu economia cea mai tare iar DACA  se pune problema de cine e mai tare (ca unii nu inteleg decat de violenta) se rezolva cu un tomahawk.....

View Posthunor66, on 13 iunie 2016 - 15:47, said:

Rusii cu englezii, irlandezii cu polonezii, nemtii cu ukrainenii si... romanii intre ei ! Suporterii Steaua cu suporterii Dinamo. Posted Image
and the point is? ca ar trebui cumva sa organizam si noi lupte cu altii pe modelul rusilor?

View PostJurasikMan, on 13 iunie 2016 - 15:47, said:

Ce misto ! Fight , fight , fight ......

P.S. : Oricum fotbalul este un sport de doi lei , sustinut de suporteri bautori de bere , burtosi si cheliosi . Chiar are sens ce spune rusul .
asta o spune unul cu nick jurasik? ni s-a urat cu binele? bataia doare daca nu stiai......
si de ce ti se pare ca e un sport de doi lei? un sportiv fotbalist serios baga zilnic enspee km de alergare.....

View PostCoseriu, on 13 iunie 2016 - 15:56, said:

la noi ca la nimeni .20 de suporteri stelisti au batut pe unul de la Dinamo.Oricum,rusii au aratat tuturor ce inseamna lupta adevarata Posted Image  Sunt curios cum se descurcau fortele de ordine din Romania cu eiPosted Image Posted Image
idem mai sus.....ma intreb cati dintre huliganii aia i-ar face fata lui mayweather sau brock lesnar.....
si stai linistit ...francezii si altii nu vor sa faca rau.....ca daca astia de mai sus se intalneau cu mascatii romani de prin anii 90-2000 isi luau bataie de le suna apa in cap.......
daca te uiti in videourile lor mai mereu vezi cate 20 cum bat un grup de vreo 5 insi separati dupa care cand apar scutierii cu pulanele fug mancand pamantul......

#7
Coseriu

Coseriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 17.04.2016

View Postvyctoras1985, on 13 iunie 2016 - 16:19, said:

irelevant. americanii sunt cei mai buni la box spre exemplu. in rest mai bine ca la americani:pasnici dar cu economia cea mai tare iar DACA  se pune problema de cine e mai tare (ca unii nu inteleg decat de violenta) se rezolva cu un tomahawk.....


and the point is? ca ar trebui cumva sa organizam si noi lupte cu altii pe modelul rusilor?


asta o spune unul cu nick jurasik? ni s-a urat cu binele? bataia doare daca nu stiai......
si de ce ti se pare ca e un sport de doi lei? un sportiv fotbalist serios baga zilnic enspee km de alergare.....


idem mai sus.....ma intreb cati dintre huliganii aia i-ar face fata lui mayweather sau brock lesnar.....
si stai linistit ...francezii si altii nu vor sa faca rau.....ca daca astia de mai sus se intalneau cu mascatii romani de prin anii 90-2000 isi luau bataie de le suna apa in cap.......
daca te uiti in videourile lor mai mereu vezi cate 20 cum bat un grup de vreo 5 insi separati dupa care cand apar scutierii cu pulanele fug mancand pamantul......
In ring ,cu arbitru,da putem spune asta...Dar crezi ca pe strazile din Anglia,unde se arunca din stanga si din  dreapta cu sticle si scaune?  Sunt de acord cu tine,nimeni nu ar trebui sa fie de acord cu astfel de violente,unii oameni s-au dus sa vada un spectacol si au iesit cu capetele sparte.

View PostCoseriu, on 13 iunie 2016 - 16:20, said:

In ring ,cu arbitru,da putem spune asta...Dar crezi ca pe strazile din Anglia,unde se arunca din stanga si din  dreapta cu sticle si scaune?  Sunt de acord cu tine,nimeni nu ar trebui sa fie de acord cu astfel de violente,unii oameni s-au dus sa vada un spectacol si au iesit cu capetele sparte.
intr-adevar,imi amintesc de derby-urile din Bucuresti,de prin 2000.Ce bataie mancau de la mascati...nu aveau mama nu aveau tata..

https://vine.co/v/iLmgH35tZZ9

Suporter-ul acesta a fost cel mai calm.Grija lui era berea Posted Image Posted Image

#8
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
haha....si crezi tu ca faci mare branza cu scaunul ala? un boxer are in primul rand atentie si stie sa se fereasca. plus ca nu e asa mare scula sa iei un scaun sa dai in cap. asta poate face oricine...mai greu e cu boxatul

nu stiu ce era prin bucuresti. stiu doar ca mascatii cam aveau renumele de a bate bine de tot ....

#9
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Ar trebui sa se lase cu sanctiuni, cu amenzi si interdictie de a mai intra in tara respectiva.
Orice jivina poate fi pusa cu botu' pe labe!

#10
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postcolombo2003, on 13 iunie 2016 - 16:44, said:

Ar trebui sa se lase cu sanctiuni, cu amenzi si interdictie de a mai intra in tara respectiva.
Orice jivina poate fi pusa cu botu' pe labe!
nu le-as zice jivine.....le-as zice brute la propriu

#11
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Dac'o țin așa... Ajunge ramurã sportivã olimpicã. Hullygany . sport național sovietic...cu toate cã mie-mi pute tare a antireclamã rusiei...ei sunt dujmanii,  ei sunt huliganii, ei sunt bad/bad...isis e good și țigãnia islamizatã...vorba prãpãditului ãluia american...pretinu nostru...de aici...de peste ocean...

#12
moldoveanca2001

moldoveanca2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 27.03.2015
Buna,

rusii au demonstrat inca odata ca sunt barbati adevarati.
Eu regret ca Romania nu a fost colonizata de rusi. In mod sigur alta ar fi fost situatia azi. Poate ca economic nu ar fi fost mult mai avansata dar ar fi existat barbati si tara ar fi fost respectata. Asa nu are nici economie, si nici nu beneficiaza de respect

#13
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Postvyctoras1985, on 13 iunie 2016 - 16:48, said:

nu le-as zice jivine.....le-as zice brute la propriu
Fotbalul este brutal...ce fac ãia cu pumnii...este expresia la superlativ a delicateții...âilalți cu scaunele e brute...ce demnitate ai sã spargi capete cu scaune și sticle de șampanie? Umilitor...și sã mai și duhnești ca un butoi...a bere...brrr...bere brutalã...

Edited by sarac.lipit, 13 June 2016 - 16:58.


#14
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postmoldoveanca2001, on 13 iunie 2016 - 16:53, said:

Buna,

rusii au demonstrat inca odata ca sunt barbati adevarati.
Eu regret ca Romania nu a fost colonizata de rusi. In mod sigur alta ar fi fost situatia azi. Poate ca economic nu ar fi fost mult mai avansata dar ar fi existat barbati si tara ar fi fost respectata. Asa nu are nici economie, si nici nu beneficiaza de respect
aha deci voi in moldova la propriu ati inceput sa placeti barbatii rusi pentru ca sunt mai brute? si eu care credeam ca femeile cauta sa aiba un viitor mai bun si privesc in perspectiva..... probabil ca va place si ca ati fost violate in 1947 ......

#15
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Postmoldoveanca2001, on 13 iunie 2016 - 16:53, said:

Buna,

rusii au demonstrat inca odata ca sunt barbati adevarati.
Eu regret ca Romania nu a fost colonizata de rusi. In mod sigur alta ar fi fost situatia azi. Poate ca economic nu ar fi fost mult mai avansata dar ar fi existat barbati si tara ar fi fost respectata. Asa nu are nici economie, si nici nu beneficiaza de respect
În general lingãii pierd tot.

Și a nu se confunda bãrbãția violatorismul...

Edited by sarac.lipit, 13 June 2016 - 17:02.


#16
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postsarac.lipit, on 13 iunie 2016 - 16:54, said:

Fotbalul este brutal...ce fac ãia cu pumnii...este expresia la superlativ a delicateții...âilalți cu scaunele e brute...ce demnitate ai sã spargi capete cu scaune și sticle de șampanie? Umilitor...și sã mai și duhnești ca un butoi...a bere...brrr...bere brutalã...
totusi mai frumos sa bei bere decat sa te bati ca tampitul...cat despre englezii care arunca cu scaunele uite rusii poate nu stiu cum ar fi fost sa se bata cu vreo grupare de skinheads englezi de prin anii 80-90...... daca tot zicem de baietie.....dar asa cum spuneam ....uite si englezii au boxeri suficienti de tari sa iti bata huliganii aia cu un deget da vad ca la propriu se plimba pe strada fara sa faca vreun rau....
sau hai sa zic asa : cum ar fi sa vezi o bataie SAS vs huliganii aia rusi? dar o dam din ce in ce mai mult in balarii la propriu....

View Postsarac.lipit, on 13 iunie 2016 - 17:00, said:

În general lingãii pierd tot.

Și a nu se confunda bãrbãția violatorismul...
pai ce acum moldovenii ti se par lingai? pentru ca vezi domne rusii e mai tare in arme si pumni? uite avem pe lumea asta tari care traiesc din ceva mult mai pasnic decat productia de arme cum ar fi turismul ...si au pib mai mare ca rusia ....si sic! o duc mai bine....Posted Image nu confundam barbatia cu violatorismul dar daca asa zice fata de mai sus ..... ca rusii e barbati fiindca stiu sa se bata....barbat e si ala spre exemplu care e pe la salvamont sau mai stiu eu ce ....si implica sa salvezi nu sa bati

#17
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostBursul, on 13 iunie 2016 - 15:49, said:

Daca n-am picat cu ungurii in grupa Posted Image Ne-am batut intre noi.
Cineva a descoperit caci cativa romani erau unguri.

#18
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Posthunor66, on 13 iunie 2016 - 15:47, said:

Rusii cu englezii, irlandezii cu polonezii, nemtii cu ukrainenii si... romanii intre ei ! Suporterii Steaua cu suporterii Dinamo. Posted Image
Retardati..pana la urma s-au batut si ei cu cine au putut, ca la ce "ultarsi" avem noi ii calcau toti in picioare...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate