Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Bacau-Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006

View Postbarbosa, on 08 iulie 2016 - 13:54, said:

Acum 5-6 ani pe Viziru - Gura Ialomitei erau portiuni pe care nici nu se cunostea ca a fost vreodată asfalt. Acum a fost refăcut complet si se circula fără probleme. Si se merge foarte bine si pe Giurgeni-Harsova- Constanta. Sunt multe portiunu cu doua benzi pe care se pot depasi eventuale tiruri.
Am sa merg cel mai probabil pe aici, mai ales ca eu trebuie sa ajung in nordul statiunii Mamaia.
Am mai fost o singura data pe Giurgeni-Harsova-Constanta acum cativa ani si erau multe tiruri insa nu era decat o banda pe sens (ceea ce a fost destul de dificil) insa daca s-a latit acum drumul la 2 benzi pe sens cred ca o sa fie mai bine.

Asadar cred ca voi merge pe Tecuci-Sendreni-Viziru-Giurgeni-Harsova-Mamaia. Pe autostrada ma cam inspaimanta accidentele de zilele astea (si ieri si azi dimineata), mai ales ca eu trebuie sa plec vineri dimineata si cred ca o sa fie aglomerata autostrada.

Mersi de sfaturi.

#38
octsss

octsss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.09.2006
Într-adevăr drumul de la Ianca la Viziru este rau, cu multe gropi. Pentru a evita aceasta portiune m-am gandit sa merg  anul acesta de la Onesti prin Tecuci, Sendreni, Viziru, Giurgeni, Constanta.
Pentru starea drumurilor verificati harta atasata.

Attached Files



#39
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
De unde ai luat varianta 06.2016? Eu am gasit 03.2016 pe forumul construim romania.

#40
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

Ced ca e de pe forumul "pe unde merg".

#41
octsss

octsss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.09.2006

View PostKroghy, on 10 iulie 2016 - 09:27, said:

De unde ai luat varianta 06.2016? Eu am gasit 03.2016 pe forumul construim romania.
De pe forumul http://forum.peundem...p?topic=199.870
Se actualizeaza la anumite perioade de timp in functie de ce posteaza conducatorii care observa starea drumurilor.

#42
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006

View Postbarbosa, on 10 iulie 2016 - 11:44, said:

Ced ca e de pe forumul "pe unde merg".
Asa este, am gasit discutia si am facut cateva actualizari.

#43
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006
Salut, m-am intos si eu de la mare de cateva zile iar la plecare am fost, asa cum am spus inainte, pe traseul Tecuci-Sendreni-Viziru-Giurgeni-Harsova-Mamaia.
Drumul a fost in cea mai mare parte bun (de la Tecuci la Umbraresti au fost ceva denivelari si cu cateva gropi, in rest a fost OK)
E60(de la Giurgeni spre Mamaia) are cate 2 benzi pe sens doar de la Mihail Kogalniceanu pana pe la Lumina si sunt in continuare multe tiruri pe portiunea asta.

La intoarcere am fost de la Viziru la Ianca prin Bordei Verde, si s-au mai asfaltat unele portiuni insa mai sunt in continuare zone cu niste gropi oribile, daca mergi pe timp de zi si esti atent la asfalt poti trece si pe acolo, insa noaptea nu e recomandat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate