Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Bacau-Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
robby1703

robby1703

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.04.2016
Salut!  
Peste o luna vreau sa merg la Mare cu masina si am nevoie de niste sfaturi de la voi in legatura cu ruta cea mai buna (distanta, stare drumuri). Anul trecut am fost pe ruta Adjud - Ramnicu Sarat - Fetesti, unde am intrat pe A2, ruta asta mi-a indicat-o GPS-ul. Problema este ca drumul de la Ramnicu Sarat pana la Fetesti (Ianca - Vuziru - Tandarei) este destul de prost in unele locuri. Stiti cumva o ruta mai buna? Chiar daca este putin mai lunga dar sa fie drumurile mai bune. Am mai vazut o varianta pe ruta Ramnicu Sarat - Buzau - Slobozia - A2 dar am inteles ca si drumul intre Buzau si Slobozia este destul de prost. Cred ca cea mai sigura varianta este Bacau - Bucuresti pe E85 si intrare pe A2 dar in acest caz ocolesc destul de mult. Ce parere aveti?

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Google Maps are si poze !

#3
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Mai ai varianta Tecuci-GL-Slobozia
Sau Tecuci-GL-Macin-CT.

#4
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Buzau-Slobozia am fost acum doi ani si a fost rau.
Anul trecut am fost prin Tisita-Tecuci-Braila-Viziru-Gura Ialomitei-Tandarei-Fetesti si a fost mai bun pe aici.
Nu ai treaba cu Galati, la Sendrei faci dreapta (spre sud) si intri pe centura Brailei.

Recomandarea mea in ordine descrescatoare, adica prima varianta e cea mai buna:
Varianta 1 pe care am fost anul trecut, cel mai scurt traseu pe drumuri bune si foarte bune 398Km https://www.google.r...d44.1598013!3e0
Varianta 2 mai lunga dar mai simpla 426Km https://www.google.r...d44.1598013!3e0
Varianta 3 pe care am fost acum doi ani si nu mi-a placut intre Buzau si Slobozia 410Km https://www.google.r...d44.1598013!3e0
Varianta 4 prin Bucuresti drumul e bun dar e prea lung 503Km https://www.google.r...d44.1598013!3e0

Ar fi buna varianta 4 daca drumul nu ar trece prin sate si orase si sa fie doua benzi intregi dar asa cum e acum nu merita ocolit.

Edited by Kroghy, 10 June 2016 - 13:41.


#5
robby1703

robby1703

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.04.2016
Multumesc pentru sfaturi celor care mi le-au oferit!

Kroghy, nu e mai ok sa merg prin Focsani spre Braila, decat prin Tecuci? Pe harta imi arata ca fiind mai scurta ruta aceasta.

Edited by robby1703, 10 June 2016 - 13:44.


#6
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Am fost anul trecut la Braila prin Focsani si nu mi-a placut, unele portiuni de drum sunt bune dar altele sunt cu denivelari si am fost nevoit sa merg incet cu 100-120 ca sa nu sar in sus pe denivelari. Cel putin in apropiere de Braila e rau, cel mult 100 km/h.
Ce bine ar fi sa avem si noi autostrazi, as ocoli cu placere 100 km pt. autostrada insa la noi politicienii se ocupa cu furat in loc sa dezvolte infrastructura.

Edited by Kroghy, 10 June 2016 - 13:47.


#7
robby1703

robby1703

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.04.2016
Am inteles. Inclin spre prima ta varianta, pare cea mai ok.

#8
madycyprus

madycyprus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.12.2013
Prima varianta o voi folosi si eu, din Roman, Neamt, catra Constanta, saptamana viitoare :) Doar ca modific ultima parte a treseului, merg pe la Giurgeni, decat pe la Cernavoda.

#9
robby1703

robby1703

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.04.2016
Nu e mai rapid pe autostrada? Sa ne spui si noua cum se mai prezinta drumurile dupa ce te intorci!

#10
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
De ce ai vrea sa mergi pe la Giurgeni pe drum ingust si aglomerat in loc sa mergi pe autostrada?

#11
madycyprus

madycyprus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.12.2013
Pentru ca in ultimii 2 ani am folosit acest traseu, nu a fost aglomerat, nici ingust, si nici masina nu vreau sa o turez la maxim prea mult pe autostrada, ca e un motor micutz Posted Image

#12
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Adjud  , Tisita , Tecuci , Sendreni , aici faci dreapta spre Braila , dupa ce iesi de pe centura Brailei faci  stanga spre Viziru ,  apoi  prin Giurgeni  (n-ai treaba cu Tandarei ca ocolesti )  , Harsova , Constanta , Mangalia .

#13
madycyprus

madycyprus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.12.2013
bine, bine, ambele variante sunt bune de la Viziru spre Constanta Posted Image  eu aleg pe la Giurgeni, ok ?

#14
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
OK . Si vreme frumoasa .Posted Image

#15
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

 Kroghy, on 10 iunie 2016 - 13:44, said:

Am fost anul trecut la Braila prin Focsani si nu mi-a placut, unele portiuni de drum sunt bune dar altele sunt cu denivelari si am fost nevoit sa merg incet cu 100-120 ca sa nu sar in sus pe denivelari. Cel putin in apropiere de Braila e rau, cel mult 100 km/h.
Daca pe un drum judetean cu limita 90 mergi cu 100-120 incet, sunt curios cand mergi repede cam ce viteze practici.

Pt initiator si restu daca vreti Mamaia/Navodari/Constanta mergeti prin Giurgeni drumul este refacut si foarte bun, avand pe multe portiuni 2 benzi de circulatie, as merge pe autostrada doar pentru ce e la sud de Constanta pentru ca iesi fix unde trebuie.

Edited by takemeintoyourskin, 10 June 2016 - 15:33.


#16
robby1703

robby1703

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.04.2016
Eu merg spre Costinesti, anul trecut am mers pe autostrada si a fost ok. Problema la mine era pana la intrarea pe A2.

#17
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Pentru inițiator: eu am făcut anul trecut ambele variante, și de la Brăila spre Slobozia și apoi autostradă și trecut Dunărea cu bacul la Brăila. Drumul după ce treci cu bacul nu este perfect dar nici nu ridică probleme mari iar traficul este destul de redus.
Varianta prin Bordei Verde nu o recomand (de la Ianca spre Viziru). Plin de gropi la început apoi asfalt bun ce alternează cu gropi ce de multe ori sunt după o curbă adică greu de observat.

Edited by December, 20 June 2016 - 15:17.


#18
robby1703

robby1703

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.04.2016

 Bogdansv1, on 11 iunie 2016 - 22:10, said:

.

Pentru inițiator: eu am făcut anul trecut ambele variante, și de la Brăila spre Slobozia și apoi autostradă și trecut Dunărea cu bacul la Brăila. Drumul după ce treci cu bacul nu este perfect dar nici nu ridică probleme mari iar traficul este destul de redus.
Varianta prin Bordei Verde nu o recomand (de la Ianca spre Viziru). Plin de gropi la început apoi asfalt bun ce alternează cu gropi ce de multe ori sunt după o curbă adică greu de observat.

Exact pe ruta aia am fost eu anul trecut, prin Bordei Verde si nu am fost foarte multumit de starea drumului, mai ales ca spre Costinesti am plecat noaptea (am luat la un moment dat o groapa destul de urata cu ceva viteza). Cred ca pana la urma o sa aleg ruta Braila-Viziru-Tandarei-Fetesti-A2 sau Braila-Slobozia-A2, ma mai gandesc pana atunci. Multumesc pentru sfaturi!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate