Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

convertor video

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
iodelpiero1

iodelpiero1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 29.11.2008
salut ! Imi trebuie un convertor care sa schimbe din formatul VOB in alt format video gen mpeg, avi etc. Cunoasteti vreun program bun? Am gasit pe apple store un program numit easy wmv, dar as vrea sa stiu niste pareri inainte sa il cumpar.

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,373
  • Înscris: 08.02.2011
ffmpeg sau avconv e free si foarte bun.

#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nu mai stiu daca HandBreak suporta formatul VOB (nu il mai am instalat). Acesta este un tool de calitate si gratuit. Si Avidemux poate fi utilizat pentru conversii. Tot gratuit.
Sunt multe aplicatii gratuite pe care le poti incerca: http://mac.softpedia...video converter

Acesta este gratuit si suporta conversia din VOB: http://www.any-video...erter_freeware/

Nu l-am testat. L-am gasit la o cautare pe Google (recomandat de cineva) incercand sa regasesc o aplicatie pe care am folosit-o mai demult, dar care nu reusesc inca sa-mi amintesc cum se numeste.

Edited by _-_, 09 June 2016 - 17:10.


#4
iodelpiero1

iodelpiero1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 29.11.2008
Multumesc de raspunsuri

#5
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,569
  • Înscris: 11.06.2010
http://www.dvdfab.cn...o-converter.htm

#6
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,004
  • Înscris: 28.10.2006
VOB-ul este de fapt MPEG2.
Da, contine si alte informatii ce sunt citite de un DVD player software sau hardware, dar tot un MPEG2 este.
Incearca sa schimbi extensia unui fisier VOB in MPEG si vezi ce se intampla.
Orice conversie, absolut orice conversie se face cu pierdere de calitate!
Pentru PC Windows exista un program care uneste toate vob-urile dintr-un DVD intr-un singur fisier mpeg.
Dar se pierd posibilitatile de selectie a pistelor audio si a subtitrarilor, daca acestea exista.
Explica mai detaliat ce vrei sa faci de fapt si vei obtine mai multe raspunsuri.

#7
iodelpiero1

iodelpiero1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 29.11.2008

View Postviceroy56, on 09 iunie 2016 - 20:03, said:

VOB-ul este de fapt MPEG2.
Da, contine si alte informatii ce sunt citite de un DVD player software sau hardware, dar tot un MPEG2 este.
Incearca sa schimbi extensia unui fisier VOB in MPEG si vezi ce se intampla.
Orice conversie, absolut orice conversie se face cu pierdere de calitate!
Pentru PC Windows exista un program care uneste toate vob-urile dintr-un DVD intr-un singur fisier mpeg.
Dar se pierd posibilitatile de selectie a pistelor audio si a subtitrarilor, daca acestea exista.
Explica mai detaliat ce vrei sa faci de fapt si vei obtine mai multe raspunsuri.

Extraordinar, am schimbat doar terminatia fisierului din vob in mpeg si acum merge sa-l adaug in programul de editare fara nici o conversie. Esti tare, ms.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate