Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Terenuri in Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
obasurtep

obasurtep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 30.08.2015
Din cate stiu  eu nu se mai elibereaza autorizatii in Faget, poate e altcineva mai bine informat.

#20
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
http://ziuadecj.real...mt--144620.html s-a discutat interdictia de a se mai acorda autorizatii de constructie in zona , nici eu nu as fi deacord sa se mai dea . Acea padure are un rol esential in pastrarea microclimatului in oras , datorita ei orasul scapa de furtuni violente, o oaza de oxigen pentru oras care si asa este extrem de poluat .

#21
obasurtep

obasurtep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 30.08.2015
Si-au facut toti bosii viloace in Faget iar acuma cand sa-si faca si ,,omul de rand`` nu se mai poate. Pe undeva parca e un  pic de discriminare. Eu nu cred ca nu se stia ce urmeaza,  doar ca informatiile pretioase nu ajung la oamenii de rand. Oricum am renuntat la a mai cauta teren in Cluj, e mult prea scump pentru mine. Ma orientez  catre zona metropolitana, preferabil Apahida sau Dezmir. Clujul e in plin boom imobiliar si nu prea vad sa scada preturile in urmatorii ani.

Edited by obasurtep, 18 August 2016 - 07:30.


#22
shov54

shov54

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 05.02.2012
Si noi ne uitam in zona metropolitana, dar eram curioasa si de Faget, desi preturile sunt prea mari. Sunt destul de putine anunturi si majoritatea sunt de la agentii. Mi se pare foarte greu sa gasesti ceva.

#23
Oroles77

Oroles77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 30.01.2015
Buna .Nu vrei 1600 mp in Jucu de mijloc .Apa ,gaz la poarta .Teren patrat 40 ×40 front la doua drumuri .Faci patru case acolo si scoti investitia ...

#24
obasurtep

obasurtep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 30.08.2015
Pana la urma am cumparat in Dezmir. Consider Dezmirul cea mai buna zona metropolitana cu acces facil inspre oras, sunt 7 km pana in P-ta Marasti (unde avem noi treaba) si 13 km pana in centru, exista mai multe rute sa ajungi in oras, doar case fara teama ca vine cineva si face bloc in fata ta, oameni ,,de la tara`` fara fumuri in cap, toti cei care se muta sunt tineri, autobuzul circula decent, preturile cresc intruna, groapa de gunoi din Pata Rat se va inchide, e putin mai ferit de vant decat Sannicoara si Apahida (vantul bate dinspre vest=poluarea orasului vine spre est), zona in plina dezvoltare.

#25
shov54

shov54

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 05.02.2012
Stiti ceva despre zona str. Soporului, ar merita o investitie? Sunt sanse/planuri sa se dezvolte in urmatorii 2-3 ani, sa se faca asfalt etc.? Am citit ca sunt ceva probleme cu proprietatile, de aceea e mai greu sa se rezolve cu asfaltarea deocamdata.

#26
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
E zona cautata de bosi . Daca discutam de pozitionare geografica este o porcarie datorita curentilor turbionari ce se formeaza la poalele Dealului Feleac, zona cu instabilitate si alunecari, argile si luturi , zona 'desertica" fara vegetatie, temperatura este mai scazuta cu pana la 5 grade fata de cartierul Gheorgheni plus vanturi , dar marog, bine ca e scumpa si din ce in ce mai aglomerata dupa metoda "ciurdei" . Zona Dezmir e de 1000 de ori mai accesibila si mai putin aglomerata .

#27
DONNIE99

DONNIE99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.06.2014
Eu in zona Corus am gasit teren la un pret rezonabil,daca aveti plusuri sau minusuri pt. aceasta zonă?

#28
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Corus e o zona excelenta .

#29
shov54

shov54

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 05.02.2012
Mersi Xilo, n-am stiut aceste informatii.
Corus nu e un pic dificil din cauza transportului sau a traficului din Baciu?

De Chinteni aveti cumva ceva detalii, informatii?
Ms!

#30
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Valea Chinteniului este supusa alunecarilor de teren , ia masina si mergi de la Auchan incet si observa ce valurit e drumul, priveste casele - nu gasesti una sa nu aiba fisuri, mai mici sau mai mari . Dealul pe care il ai in fata este lut , la 10-14 metri adancime este marna , ceva de genul ca pui o bucata de unt pe gresie daca mai intervine si apa sanie se facu. Normal ca cei care vand, agentie sau localnic nu-ti va da detalii geologice, poate nici ei nu le cunosc .

Edited by xilo, 03 February 2017 - 08:03.


#31
DONNIE99

DONNIE99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.06.2014
Dar Grigorescu,zona str. Donath daca aveti vreo inf. de bine(mai putin)?iti multumesc si eu XILO,pt. informatii.

#32
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Zona buna dar scumpa.

#33
Nigh7D3vil

Nigh7D3vil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 13.05.2006
De satul Gheorgheni, comuna Feleacu ce parere aveti?

#34
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
La "taranoaia" - noroi, mizerie, frig, umezeala , loc de livada nu de casa . Tot dealul acela musteste de apa si noroaie .

#35
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,546
  • Înscris: 05.12.2005
Eu mă mir de zona Tăuţi, dealul din spatele fostei unităţi militare din Floreşti. Acum 5 ani păşteau oile pe acolo, astăzi se conturează deja un cartier de vile. Anul ăsta se termină şi minicentura de la Polus Center spre drumul de Tăuţi, deci accesul va fi mult mai facil.

#36
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,537
  • Înscris: 22.07.2008
Dar de Popesti ce parere aveti ? Ar fi mai aproape decat Corusu, dar vad ca s-au marit foarte mult preturile acolo...peste 20 eur/mp mai la strada principala din anunturile care exista acum. In 2015 cineva a cumparat teren pt casa in Popesti la sub 10 eur/mp, dar nu stiu in ce zona.  Exista gaz in Popesti ? Despre canalizare nu cred ca poate fi vorba.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate