Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sony-Ericsson K800i

- - - - -
  • Please log in to reply
6249 replies to this topic

#19
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Da...este chiar jenant.
Este insa "pe vine" un model care va filma Hd din cate se pare!  
SE se axeaza din ce in ce mai  mult pe efficient marketing si mai putin pe "all-in-one"-uri ca pana acum . Si asta e chiar trist  <_<.
In plus, designul are ceva dubios in el  Something is not right. Sper sa arate mai bine in realitate (fnu ar fi prima oara)!
Momentan...cel mai atragator tot W950 ramane si chiar daca ii lipseste camera, clar l-as prefera lui k800. Un eventual model chiar si cu un 2MP ar fi un dream-phone.

#20
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
mie mult mai tentant in momentul de fata mi se pare w900.....in afara de camera are cateva avantaje fata de k800

#21
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Dupa cum zicea in acel review (mobile-review) SE intentionat l-a programat sa filmeze in felul acela fiind asteptata implementarea unei noi tehnologii (rezolutie, format) sau marci (ex: "HandyCam") in felul acesta dandu-i telefonului un alt sens decat cel de aparat de comunicare : Player digital "Walkman" camera foto digitala "Cybershot" si camera video digitala "HandyCam" plus un HDD sau Flash incapator toate acestea integrate intr-un singur aparat de maxim 120g.


Avantaje in afara de playerul "Walkman" si modul video la rezolutie QVGA nu mi se pare mai evoluat deoarece e mai mare, mai fragil (mecanismul Jack Knife) , ecranul nu asa de clar ca la K790/K800 si lipsa radoiului FM integrat (la acela era inclus in casti , la K800 este intern si are functia de a afla ce artist canta , nu prin RDS).

Asteptam si un pret , ca asa mi se pare cel mai complet telefon de la ora actuala .

#22
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

 connectorxp, on Mar 2 2006, 14:00, said:

Dupa cum zicea in acel review (mobile-review) SE intentionat l-a programat sa filmeze in felul acela fiind asteptata implementarea unei noi tehnologii (rezolutie, format) sau marci (ex: "HandyCam") in felul acesta dandu-i telefonului un alt sens decat cel de aparat de comunicare : Player digital "Walkman" camera foto digitala "Cybershot" si camera video digitala "HandyCam" plus un HDD sau Flash incapator toate acestea integrate intr-un singur aparat de maxim 120g.
Avantaje in afara de playerul "Walkman" si modul video la rezolutie QVGA nu mi se pare mai evoluat deoarece e mai mare, mai fragil (mecanismul Jack Knife) , ecranul nu asa de clar ca la K790/K800 si lipsa radoiului FM integrat (la acela era inclus in casti , la K800 este intern si are functia de a afla ce artist canta , nu prin RDS).

Asteptam si un pret , ca asa mi se pare cel mai complet telefon de la ora actuala .

w900 nu mai are mecanismul jack-knife de la s700i....e un mecanism mult mai bine pus la punct. ecranul lui k800 o fi el mai clar insa e prea mic dpdv fizic. diferenta de claritate nu e vizibila insa diferenta de marime este. as mai mentiona un maaaaaaaare avantaj al lui w900 si anume memoria de 477 de mb + 64 card inclus in pachet. stau si magandesc oare cat o fi un ms micro de 512......as spune undeva pe la 100 de euro. in conditiile in care cele 2 tel vor aparea la acelasi pret aceasi memorie vine doar cu un plus de 100 de euro pt k800 .......oare justifica diferenta....pt mine NU

#23
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
super telefon :inlove:

#24
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Pt. "gika_killeru'" : pt mine ar renta si ar fi o solutie mai buna deoarece o camera foto mai buna e mai importanta decat un mp3 player sau o memorie .La banii lui W900 (cca 25 mil) iti iei un K750 si un IPod Nano sau o camera digitala mai buna , un 1100 si un Ipod Nano

#25
NoSi

NoSi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.12.2005

 connectorxp, on Mar 3 2006, 21:33, said:

Pt. "gika_killeru'" : pt mine ar renta si ar fi o solutie mai buna deoarece o camera foto mai buna e mai importanta decat un mp3 player sau o memorie .La banii lui W900 (cca 25 mil) iti iei un K750 si un IPod Nano sau o camera digitala mai buna , un 1100 si un Ipod Nano


Poate,da' daca mai vrei sa se si opreasca muzica atunci cand te suna Gogu' care are ton de apel diferit si in plus si poza in agenda iti trebe un telefon care sa stie din astea:D.

#26
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

 NoSi, on Mar 4 2006, 00:04, said:

Poate,da' daca mai vrei sa se si opreasca muzica atunci cand te suna Gogu' care are ton de apel diferit si in plus si poza in agenda iti trebe un telefon care sa stie din astea:D.

Pai SE P910i stie sa faca asta de 2 ani deja! Plus ca mai sunt 2 inaintea lui care stiu asta...Nu asta este ideea cu telefonul asta ... ci sa fie "in carti" anul asta pt ca se prevede a fi o concuenta acerba pe segmentul Multimedia unde SE doreste a fi lider. Eu sun ca face treaba buna-astept cu nerabdare P 990 !

#27
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
mi se pare mie sau e mare si urat cu draci ?

#28
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Mare nu chiar, dar e aproape la fel de urat ca un nokia  ! <_<

#29
Cristian_Medias

Cristian_Medias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 16.11.2005
Urat ??? Daca avea o poza playboy arata mai bine ?  :D

Lasand la o parte gluma ... arata ca un telefon meseriash si are cu ce se lauda.

#30
mihaikolf

mihaikolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.02.2004

 sepguy, on Mar 2 2006, 03:33, said:

Da...este chiar jenant.
Este insa "pe vine" un model care va filma Hd din cate se pare!


:lol: Hd ..oh really ?? vreau sa vad si eu stirea asta  :lol:

#31
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Asta cu HD e caterinca ...  Deci de la QCIF se va trece direct la HD - 720p sau 1080i ?  :D

Are 6280 de la NOKIA video cu rezolutie VGA la 15 fps si se vede binisor, numai ca apare acel "jelly efect" la miscarile mai rapide. Oricum la K800i puteau sa puna macar 320x240x30fps cum are W900 parca, daca nu ma insel.
Credeti ca se poate rezolva ulterior printr-un upgrade de firmware ? Totusi are sensor de 3.2 Mpx si ca parte de procesare nu cred ca e mai slab ca W900, deci conditii hardware ar fi.

#32
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
nu stiu daca un senzor cmos poate 640-480. dar stiu ca sony in camerele lol au implementat video vga 640*480*30fps. Dar e ccd.
Mi-e greu sa vad totusi de ce ar fi nevoie de vga cand tot ce pot face cu un film facut cu un telefon e sa il trimit pe mms doar asa sa oftic un prieten ca sunt la munte. Pt Poze am un canon si pt filme am un panasonic NV series.
Robot de bucatarie urmeaza sa faca telefoanele. Dupa parerea mea pt instantanee si cateva filme scurte e ok asa.

#33
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Eu as fi super-multumit cu video la rez. CIF sau macar QVGA la 30 fps. QCIF e prea putin pt. un model 2006 - K700 are QCIF.

E clar ca un aparat foto digital va face poze mult mai bune sau ca o camera video chiar si low end, va filma de mii de ori mai bine ca un telefon.
Ideea e ca nu filmezi cu telefonul ca apoi sa pui rezultatul pe DVD, ci sa surprinzi anumite momente la o calitate cat de cat acceptabila - totusi nu stiu cine merge cu minidv-ul dupa el, pe cand telefonul il ai mereu la tine.

Edited by ErosvariBazy, 05 March 2006 - 21:11.


#34
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
cam la ce pret se va vinde k800i/k790i in romania ??

#35
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004

 Danutz, on Mar 8 2006, 22:09, said:

cam la ce pret se va vinde k800i/k790i in romania ??

Deocamdata nu s-a lansat nicaieri in lume; se preconizeaza ca va apare pe la inceputul lui iunie, deci putin mai tarziu si la noi.

Ca pret cred ca se va situa in jurul valorii de 400 euro. K800i, fiind 3G ar putea intra in cadrul unei oferte promotionale de la Connex - ar fi supermisto !  :coolspeak:

#36
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002

 mihaikolf, on Mar 5 2006, 18:57, said:

:lol: Hd ..oh really ?? vreau sa vad si eu stirea asta  :lol:

Era un zvon...nu o stire.
CE e asa amuzant? Vor sa introduca si brandul Handycam pe mobile cum au facut si cu Walkman si Cybershot.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate